Gölbaşı :
z     z
24 Ağustos 2015, 15:59
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Model Uçak Şampiyonları Belli Oldu...

Model Uçak Şampiyonları Belli Oldu...

 

TÜRK Hava Kurumu'nun ve Gölbaşı Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Türkiye Serbest Uçuş Milli Model Uçak Şampiyonası ve Anadolu Kupası, Gölbaşı’nda  yapıldı.

 

    Gölbaşı Yavrucuk Pisti'nde gerçekleştirilen yarışlarda 197 katılımcı, hazırladıkları model uçaklarla mücadele etti. Düzenlenen programa Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan, Tük Hava Kurumu Genel Başkan Vekili Mustafa San, Gölbaşı belediye Başkanı Fatih Duruay ve çok sayıda katılımcı katıldı. Oluşturulan hakem heyeti, en uzun süre havada kalma ve en uzak mesafe alma gibi kriterlerine göre model uçakları değerlendirerek puanlandırdı.

 

Gençlerimize Sahip Çıkalım

 

Programda Konuşma yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gençlerimize sahip çıkmamız lazım diyerek ‘ Biz gençlerimize sahip çıkmamamız lazım, hepimize büyük görevler düşüyor. Gençlerimiz için yapılan tüm organizasyonlarda sonuna kadar destek olacağız. Bu güzel organizasyonun Gölbaşın’da yapılmasından dolayı çok mutlu oldum. Bu tür organizasyonlar için Gölbaşı’nda ev sahipliği her zaman yapmaya hazırız’ ifadelerini kullandı. Programda Tük Hava Kurumu Genel Başkan Vekili Mustafa San, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’a vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür plaketi verdi.

 

Ödül törenine katılan Tük Hava Kurumu Genel Başkan Vekili Mustafa San, burada yaptığı konuşmada, "Serbest Uçuş Şampiyonası dört branşta 77 sporcuyla 197 katılımcıyla gerçekleştirildi. Türk gençlerine havacılığı sevdirmek bizim misyonumuz ve bugün bu faaliyetlerden birisi yapıldı. Amatör ruhlu profesyoneller, kendinden sonra yetişecek gençlerin önünü açıyor. Yeni nesil arkadaşlarımıza takım dayanışmalarının ve takımdaşlığın örneklerini vermek için birlik beraberliğin örneklerini vermek için bu yarışmalar birliktelik oluyor." dedi.

 

Yarışma sonrasında yamaç paraşütü, moskito ve R/C model uçak gösterileri programa katılanlar tarafından ilgiyle izlendi.

 

Yarışmada klasmanlarına göre birinciler şöyle oluştu: F1A klasmanı: Yenimahalle Havacılık Kulübü'nden Yalçın Olgun, F1A takım klasmanı: Yenimahalle Havacılık Kulübü B Takımı,  F1B klasmanı: İsmail Sarıoğlu F1B takım klasmanı: Yenimahalle Havacılık okulu, F1H klasmanı Muhammet Mustafa Silgin, F1H takım klasmanı: THK klasman sportif havacılık Klubü B takımı, F1H JUNYIR, 1 Mine Çelen, F1H Junyır takım Sivas Thk Sportif havacılık Klubü yıldızlar takımı, P30 JUNYIR FERDİ Hande Ertuna, F30 junyır takım thk Bağcılar A takımı oldu.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.