Gölbaşı :
z     z
16 Ağustos 2015, 14:39
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı kadınlara kültür hizmeti...

Gölbaşı kadınlara kültür hizmeti...

 

 

  Gölbaşı Belediyesi daha önce Konya Mevlana, Çanakkale Şehitliği gibi gezilerinin yanısıra kültür turlarına devam ediyor.  Kadınlara yönelik günübirlik turlar düzenleyen belediye Beypazarı, Nallıhan, Sakarya Taraklı, Bolu Göynük gibi bölgelere de Gölbaşılıları götürecek.

 

     Edinilen bilgilere göre, gelecek yıl, Haymana Kaplıcaları ve Kurtuluş Savaşı'nın son cephesi  olan Haymana Milli Parkı'nı,( Çal dağı, Türbe Tepe, Mangal dağı, Dua tepe'yi,) Elmadağ Kayak Tesisleri ve Bala'nın Kesikköprü ve Beynam Ormanları gibi  tarihsel , kültürel ve turizm  alanlarına da Gölbaşılıları götürerek sınır komşularını tanıtacak...

 

Gölbaşı Belediyesi kadınlara yönelik kültür gezisi düzenliyor.

 

Gölbaşı Belediyesi tarafından günübirlik olarak düzenlenecek olan gezide Beypazarı,Nallıhan,Sakarya Taraklı,Bolu Göynük gezilecek.Gezide Beypazarı’nda sabah kahvaltısı, Beypazarı Kent Tarihi Müzesi, 400 metre yükseklikteki Hıdırlık Tepesi’ndeki seyir terasından tarihi camileri ve restore edilerek yenilenmiş evleri, panoramik Nallıhan gezisi,Taraklı da Kültür Evi, Yunus Paşa Camii, Asırlık Çınar daha sonra nehir, orman, dağ manzaralarının içinden geçerek gelinen Göynük’de, Akşemseddin Hazretleri ile oğullarından Emrullah ve Sadullah Çelebilerin kabirlerinin bulunduğu Gazi Süleyman Paşa Camisinin gezilmesi gibi program yer alıyor.

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşılı kadınları geziye davet ederek ‘Kadınlarımız için düzenlediğimiz bu güzel geziye kadınlarımızı davet ediyorum. Bu güzel gezide Ankara,Sakarya ve Bolu’da yer alan tarihi ve doğal güzelllikleri kadınlarımıza tanıtma fırsatı sağlamış olacağız’ dedi.

 

Gezi programı Eylül ayı boyunca devam edecek ve Ekim ayının başında son bulacak. Geziden sadece Gölbaşı’nda ikametgah eden kadınlar faydalanabilecek. Gezi için başvurular 17 Ağustos’ta başlıyor. Gezi hakkında 485 51 39 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınabilecek.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.