Gölbaşı :
z     z
15 Ağustos 2015, 12:23
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Antikacılar kalsaydı şimdi 10.yılı olacaktı!

“ Gölbaşı Antika Satışı yapılan ilçelerden biri olarak marka olacaktı!”

Antikacılar kalsaydı şimdi 10.yılı olacaktı!

 

  Gölbaşı’nda Antikacı Pazarına Hurdacılar Gelmesin…

 

BAYRAM TÜRKMEZ

 

     Ankara’daki antikacılar için yeni bir Pazar yeri olarak Gölbaşı belirlendi. Ayrancı’da her ayın ilk Pazar günü kurulan Antika Pazarı’nın yanı sıra Gölbaşı’nda da hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü Antika Pazarı kurulmaya başlandı.  Başkan Duruay’ın, “Antika Pazarı’na hurdacılar gelmesin”dedi

 

   Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın girişimiyle  Gölbaşı’na yeniden gelen Antika Pazarı, ilçeye bir değer katacak olup, “gerçek antikacıların gelmesiyle birlikte” Türkiye’nin her bölgesinden de insanlar ilçemizi ziyaret edecek.

 

   Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Antikacılarla toplantı yaparak, Gölbaşı’ndaki antika pazarına gerçek anlamda antika eşyaların getirilmesini isteyip, “Gölbaşı’na hurda  malzemeler getirmeyin.” diye uyardığı öğrenildi.

 

GERÇEK ANTİKACILAR GÖLBAŞI’NA GELMİYOR…

 

  Diğer taraftan  gerçek antikacıların çoğunun Gölbaşı pazarına halen gelmediği öne sürüldü.  Gerçek antikacılarında Gölbaşı’na gelmesiyle birlikte ilçeye büyük bir değer kazandırılmış olacak.

 

CEBECİ’DE KURULAN PAZARI ÇANKAYA BELEDİYESİ KAPATINCA GÖLBAŞI’NA GELDİLER…

 

Ankara’da Ayrancı Pazarı’nda faaliyet gösteren  antikacıların temsilcisi  Anadolu Antikacıları Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Şükrü Sarı,  " Cebeci’de kurulan pazarı Çankaya Belediyesi kapatınca Gölbaşı’na taşındı.  Ankara’da  herayın 1. Pazar günü Ayrancı’da, 3. Pazar günü ise Çayyolu’nda  antika pazarı kuruluyor.  Gölbaşı’nda kurulması da güzel ancak her hafta olması kaldırmaz. Her hafta esnaf gelmez.  Bir de hurda diye tabir ettiğimiz, ancak antika sanılan ürünlere  dikkat edilmesi  lazım.Gerçek antikacılar gelirse bir değerdir.”dedi.

 

ABDULNASIR HAŞLAK DÖNEMİNDE DE ANTİKACILAR GÖLBAŞI’NDA PAZAR KURMUŞLARDI…

 

    Gölbaşı Belediyesi Eski Başkanı Abdulnasır Haşlak döneminde de, Ayrancı’daki antikacılar Gölbaşı Karşıyaka Mahallesi’ndeki Halk Pazarı yerinde Antika Pazar’ı kurdu. Gölbaşı Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde yönlendirilen  antika pazarı esnaflarından kulübe gelir amacıyla  yer parası adı altında 50 ile 100 lira esnaf başı para toplanmaya başlandı.  Belediye yönetimi ve Gölbaşı Belediyesi Spor Kulübü antikacılara yer bedeli karşılığı Pazar kurdurmaktan başka bir destek vermeyince 3 ay sonra Antikacılar Gölbaşı’nı terk etti.

 

  Yeni antika yeri olarak önce Ümitköy, sonra da oradan da   Çayyolu'nu tercih ettiler.

 

   9.Uluslararası Gölbaşı Göller, Andezit ve Sevgi Çiçeği Şenliği'ne de destek veren antikacılardan bazı esnaflara şenlikte yer verilerek antikalarını sergileyip, satışa sunmalarına fırsat verildi. Ancak, Gölbaşı'nda tekrar pazar kurmaları için talepte bulunulmadı.

 

    Dönemin Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak ve Gölbaşı Spor Kulübü Başkanı Hürriyet Ergezer  Gölbaşı’ndan giden antikacıların destek  talepleri karşısında  sessiz kalıp,  ekonomik olarak sıkıntılı bir süreç yaşadıklarını gerekçe gösterdiler.

 

   Antikacılar Dernek Başkanı Şükrü Sarı ,  Antikacılar, o dönem para kazanamadıkları gerekçesiyle yer parası alınmamasını, kendilerinin tanıtımı için belediye tarafından reklamlarının yapılmasını istemişti.

 

     Haşlak döneminden beri Gölbaşı'nda Antikacılar kalsaydı, bugün Gölbaşı aynı zamanda Ayrancı gibi Antika Pazarı'nın markası haline şimdiden gelmiş olacaktı.

 

BURADA OKUYAMADIĞINIZ HABERLER İÇİN

 

www.golbasininsesi.com   tıklayın

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.