Gölbaşı :
z     z
13 Ağustos 2015, 12:32
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Osman Karaaslan, yine sorunları anlattı...

“AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Yalçın Akdoğan'ı ziyaret etti”

Osman Karaaslan, yine sorunları anlattı...

 

BAYRAM TÜRKMEZ

 

 

   AK Parti Gölbaşı İlçe Teşkilat yöneticileri, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ı makamında ziyaret etti.

 

   İlçe Başkanı Osman Karaaslan ile birlikte Yönetim Kurulu Üyelerinin ziyaretinde  Gölbaşı ile ilgili olarak  fikir alışverişinde bulunulduğu belirtildi.  Ancak, hangi konuların görüşüldüğü belirtilmedi.

 Sosyal medya da yapılan açıklama da;  İlçe Başkanı Osman Karaaslan, Yalçın Akdoğan’a  nesli tükenmekte olan ve Gölbaşı’nın simgesi haline gelen Sevgi Çiçeği’nin çerçeveli resmini hediye ederek,  desteklerinden dolayı teşekkür etti…

 

GÖLBAŞI’NIN TEMEL SORUNLARI GÜNDEME GELDİ Mİ!

YEREL BASININ SORUNLARI GÜNDEME GELDİ Mİ!

 

   Gölbaşı aslında sorunların çözülmesinde çok şanslı,  Cumhurbaşkanına, Başbakana, Başbakan Yardımcılarına ve Bakanlara kadar çok rahatlıkla ulaşan  siyasetçiler var.  Yani, ilçemizin sorunlarını iletip, çözüm aramada etkili olacak insanlar var. Bunların en başında da AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan geliyor.

 

Osman Karaaslan’ın daha önceki yaptığı açıklamalara göre,  Mogan Gölü sorunu, Konya Yolu geçidi, Hastane…gibi önemli sorunları dosya halinde sunmuştu. Bu konularla ilgili hangi aşamaya gelindiği halen net değil?  Bu konularda bir gelişme var mı?

 

Bu konularda da bir bilgi veren olsa, kamuoyuyla paylaşacağız, demek ki bir gelişme olmamış diye düşünüyoruz…

 

YEREL GAZETECİ  AHMET TİPİ AK PARTİ TEŞKİLATI BASIN DANIŞMANI OLMUŞ, BAŞARILAR DİLERİZ…

YEREL GAZETELERİN SORUNLARINI AKTARMAMIŞSA EKSİK BİR İŞ YAPMIŞ!

 

    Gölbaşı’nda www.eymirmedya.com  sitesinin sahibi olan ve son 3 yıldan beri Gölbaşı’nda gazetecilik yapan emekli gazeteci Ahmet Tipi AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ı ziyaret edenler arasında görülüyor.

 

  AK Parti teşkilatında basın danışmanlığını da yaptığını belirten Ahmet Tipi meslektaşımızın “yerel basının sorunlarını” içeren bir dosyayı muhatabı olan Yalçın Akdoğan’a verilmesini sağlamalıydı.

 

 Gölbaşı’ndaki basınla ilgili STK’nın bu konuda hiçbiryaptırımı ve projesi olmadığı görülüyor.  O zaman gazeteciyim diyen, bu mesleğe emeğini veren meslektaşların bunu görmesi gerekiyor .   Yerel basını birtakım siyasi güdümlerden kurtarma projesi olarak  Yerel Basın’a , daha önceden olduğu gibi Resmi ilanların verilmesini, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Yerel Basın için ayrı bir Sarı Basın Kartı yönetmeliği hazırlaması  gibi…, Fikir  mesleğini,sermaye mesleğinden çıkarması gerektiği  konularında yeni uygulamalar yapması gerekiyor.

 

 Yılların deneyimli gazetecisi Ahmet Tipi bu konuları gündeme taşıdı mı? Taşıma dı ise neden taşımadı?  Ve halen geç kalınmış değil...

 

   Ve..Gölbaşı’ndaki çoğu basında haberler neden hep aynı çıkar. Hatta, virgülüne kadar aynı şekilde çıkar. Özellikle Büyükşehir ve Gölbaşı Belediyesi haberleri için belli bir gurup gazete de,  neden hiçbir  tartışma götürecek haber yapılmaz…!

 

   Bunun temelinde ekonomik özgürlüğü olmayan basın yer alıyor.  Ve kurumsal anlamda; hem gazeteye, hem de belediye, hem de kamuoyuna çok faydası olmuyor, gerçekçi olmuyor,  aklın ve bilimin yolunda gelişmeye müsait olmuyor, demokrasiye faydası olmuyor, insanların birbirini anlamasına, tanımasına faydası olmuyor, Hizmetin daha etkili gelmesine, Sorunların daha gür sesle duyurulmasına faydası olmuyor…

 

 Virgülüne dahi dokunmadan, aynı tür haberleri veren gazetelerin düştüğü konum, bir nevi tekelcilik gibi! yani külliyen sorunları vd. görmezden gelen,  bir duruş!    Sadece belli çevreleri,  geçici ekonomik/siyasi  olarak rahatlatmaktan  başka bir şey kazandırmıyor!

 

www.golbasininsesi.com    öteki gündemin haberleri için tıklayın

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.