Gölbaşı :
z     z
21 Temmuz 2015, 18:22
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Hep aynı bölge de yangınlar çıkıyor!

“Önceki yıllarda da yanmıştı, Yakılan çamların yerine fidanlar dikilecek mi? Yoksa...”

Hep aynı bölge de yangınlar çıkıyor!

 

Mehmet Demir/DHA  Gölbaşı/Ankara

 

Gölbaşı  Karşıyaka Mahalelisinde çıkan orman yangınında çok sayıda ağaç küle dönerken, orman içindeki canlılarda telef oldu.

 

  Gölbaşı  Karşıyaka mahallesi Güzelyalımevkisi Ankara Çevre Yolu kenarında bulunan ormanlık alanda öğlen saat 2:30 sıralarında yangın çıktı. Ormanlık alanda çıkan yangını gören vatandaşlar hemen itfaiye haber verdiler.

 

Yangına vatandaşlar ellerine aldıkları kürekler ile söndürmeye çalıştılar. Çıkan yangına Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, Emniyet Genel Müdürlüğü İtfaiye Ekipleri, Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı itfaiye ekipleri, Gölbaşı Belediyesi ve vatandaşlar söndürmek için müdahale ettiler. Çıkan yangının yanında bulunan ekili tarım arazilerine sıçramaması için ekipler mücadele etti. Yangın 2 saat sürede kontrol altına alındı.

 

Yangının çıktığı alanda bulunan köpekler ateşten etkilenmemek için kaçtıkları görüldü. Çıkan yangın sonucunda 100 hektarlık alanda 10 hektarı yandı.Yangında 150 ağaç kül oldu.polis yangının çıkış sebebi ile ilgili inceleme başlattı.

Rıza ÇELEBİ ~ 25 Temmuz 2015, 11:00

Ülkemizin ormanları bir taraftan ranta kurban edilirken, diğer taraftan da çevre yolundan seyreden bilinçsiz sürücü ve yolcuların içtikleri sigara izmaritlerini yol kenarlarına atmaları neticesinde çıkan yangınlarda telef olmaktadır. Yazıklar olsun. Bu asil milletin emeklerini şahsi ihtiraslarına kurban edenlere, onları lanetliyorum.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.