Gölbaşı :
z     z
11 Temmuz 2015, 14:10
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Bekir Ödemiş'ten ahde vefa...

“Ömer Şerif'in vefatını duyunca üzüldü ve”

Bekir Ödemiş'ten ahde vefa...

 

Mısırlı aktör Ömer Şerif yaşamını yitirdi.  Gölbaşı’na büyük hizmetler veren Bekir Ödemiş, daha sonra Belediye Başkanı seçildiği Ürgüp’te Ömer Şerif’i misafir etmişti.

 

Mısırlı aktör Ömer Şerif, Kahire’de geçirdiği kalp krizi sonucu 83 yaşında hayatını kaybetti.

 

Altın Küre ödülü kazanmış Mısırlı ünlü sinema oyuncusu Ömer Şerif, Arabistanlı Lawrence ve Doktor Jivago gibi Hollywood yapımı filmlerle adını sinema tarihini yazdırmıştı.

 

Hollywood'un en önemli yapıtlarından 'Doktor Jivago' filmindeki performansı ile sinema tarihine adını yazdıran aktör 2002 yılında 'Momo' adlı filmin çekimi için ilk defa geldiği Kapadokya'ya hayran kaldığını ve buranın bulunmaz bir doğal çekim platosu olduğunu vurgulamıştı.

 

    Gölbaşı’nda 5 yıl Belediye Başkan Yardımcılığı yaptıktan sonra  1999 ve 2004 dönemi  üst üste Ürgüp Belediye Başkanı olan Bekir Ödemiş tarafından ağırlanmış, Türk misafirperverliğini göstermişti.

 

      Bekir Ödemiş  Ömer  Şerif’in hayatını kaybetmesi nedeniyle şunları söyledi.  "Şerif'i saygıyla anıyoruz. Dünyanın en önemli kültür, tarih ve doğal zenginliklerinin bulunduğu Kapadokya bölgesinde kendisini ağırlamaktan onur duymuş,  bölgeye katkı sağladığı için kendisine teşekkür etmiştik. Sevenlerinin başı sağ olsun" dedi

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.