Gölbaşı :
z     z
10 Haziran 2015, 21:58
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Yüzakı Derneği'nden Gölbaşı Projesi...

“Öğrencilerin okul dışı zamanlarında sosyalleşmelerini sağlamak için...”

Yüzakı Derneği'nden Gölbaşı Projesi...

 

     Yüzakı Gençlik Merkezi üyeleri  Atatürk Sahil Parkı’nda etkinlik yaptı.  Yapılan etkinliğe İzinde olan Belediye Başkanı Fatih Duruay ile Başkanvekili Behzat Aydemir’de katıldı.

 

      Yemek programından sonra Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Tiyatro Gurubu ile tanışan ve çalışmalar hakkında bilgi alan belediye yöneticileri,  Gölbaşı’nda uygulanacak projenin destekçisi olacaklarını belirterek,  Gölbaşı’nda böyle bir proje uygulanmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, teşekkür ettiler.

 

DERNEĞİN PROJESİ GÖLBAŞI’NDA UYGULANACAK…

 

Gölbaşı Yüzakı Gençlik Merkezi;  Sosyal ve ekonomik olarak ilgi ve desteğe muhtaç gençlerin bedensel ve sanatsal faaliyetlere katılımlarını sağlamak ve bu gençlerin toplumda olumlu olarak yer almalarını, kendilerini ifade etme yetilerini geliştirmek amacıyla bir proje hazırladı.

 

YÜZAKI GENÇLİK MERKEZİ PROJESİ, ilgi ve alakaya muhtaç gençlerin olumlu, kendilerine pozitif olarak katkı sağlayacak mekânlarda sosyalleşmesini, gençlerin ihmal edilmiş milli değerlerini öğrenmesini amaçlamış bir projedir.

 

Bu proje ile, bir eğitim derneği olan Gölbaşı Yüzakı Eğitim Kültür ve Sanat Gençlik Kulübü Derneği gönüllülerinin okul dışındaki zamanlarında öğrencilerle birebir ilgilenmek suretiyle onların zamanlarını güzel uğraşılarla geçirmelerini sağlayarak, gençlerin daha başarılı, daha mutlu, milli manevi değerlerine daha bağlı gençler olarak yetişmesi gaye edinmiştir. Bu amaçları gerçekleştirebilmek için de toplumun her kesiminden gençlerin güvenli bir şekilde ulaşabilecekleri, sosyalleşmelerini güvenli bir şekilde sağlayabilecekleri ve bulundukları ekonomik, sosyal farklılıklardan dolayı ilgi ve alakaya muhtaç olan gençlerin ücretsiz elde ederek eğitim öğretim ihtiyaçlarını karşılayacakları tam donanımlı bir mekânın kurulması gerekmektedir.  Bu mekânın adı da söz konusu işleri cazip hale getirecek "Gençlik Merkezi"dir.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.