Gölbaşı :
z     z
06 Haziran 2015, 19:27
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Amaç; Öğrencilerin erdemli davranışlarını öne çıkarmak...

“Yaşama, İnsana ilişkin farkındalıklarını artırmak ve özellikler insan haklarına...”

Amaç; Öğrencilerin erdemli davranışlarını öne çıkarmak...

 

KIRINTI EĞİTİM FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU

TED Ankara Koleji Vakfı Okulları’nda bu yıl “Geleceğe Yön Verenler” teması ile düzenlenen 3. Kırıntı Eğitim Festivali, 5 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilen ödül töreni ile son buldu.

 

TED Ankara Koleji Vakfı Okulları'nda anaokulundan lise son sınıfa kadar öğrencilerin erdemli davranışlarını öne çıkarmak, yaşama, insana ilişkin farkındalıklarını artırmak ve özellikle insan haklarına saygılı, demokrasi bilincine sahip bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kırıntı Eğitim Festivali’nin kapanışı, 5 Haziran 2015 tarihinde okulun amfi tiyatrosunda gerçekleştirilen ödül töreni ile yapıldı.

 

Bu yıl “Geleceğe Yön Verenler” teması ile gerçekleştirilen festivalde dünya lideri dalında Mustafa Kemal Atatürk, eğitim-algı yönetimi dalında Prof. Dr. İlber Ortaylı, toplumsal sorunlara yaklaşım dalında Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı, sanat-kültür dalında Haldun Dormen, spor-kişisel gelişim dalında Gizem Girişmen ve düşünsel dalda Prof. Dr. Doğan Kuban öğrencilerin oylarıyla ödüle değer bulundu.

 

TED Ankara Koleji öğrencilerinin onur ödülü ise Nisan ayında vefat eden 1953 TED Ankara Koleji mezunu Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu içindi. Törene milli sporcu Gizem Girişmen katıldı. Prof. Dr.Çiğdem Kağıtçıbaşı’yı temsilen ödülü ODTÜ Öğretim Üyesi Prof Dr. Feride Acar, Haldun Dormen’i temsilen Ankara Devlet Tiyatroları Sanatçısı Koray Karaca teslim aldı.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.