Gölbaşı :
z     z
04 Haziran 2015, 16:28
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kılıçdaroğlu, Gölbaşı'nı salladı

“Gölbaşı'nı Türkiye gündemine getiren Kılıçdaroğlu, tek başına iktidar vurgusu yaptı”

Kılıçdaroğlu, Gölbaşı'nı salladı

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Gölbaşı’na gelerek halka hitap etti.  Ankara Caddesi üzerinde yapılan miting Hükümet Caddesi’nde de izdihama neden oldu.   Kılıçdaroğlu esnaf ziyareti de yaparak, vatandaşlarla sohbet etti...

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, . Toplanan kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu, dört yıl için yetki istediğini anlatarak, “Hepimize görev düşüyor. Adım adım geziyorum. Öyle büyük mitingler, küçük mitingler hepsini yapıyorum. Nerede vatandaş varsa Kılıçdaroğlu orada. Herkes bunu böyle bilsin. Diyorlar ki koalisyon olursa şöyle olur; tek başına iktidar olmazsa böyle olur. Evet haklısınız zaten CHP de tek başına iktidar istiyor. Adam gibi yöneteceğiz bu ülkeyi. İstikrar edebiyatı artık yapmıyorlar. İstikrar bozulurmuş, memlekette istikrar mı kaldı. 17 milyon yoksulun olduğu ülkede istikrar mı olur. Aradan kaç ay geçti bir Hazine Müsteşarını bile tayin edemiyorlar. Tam bir bozguna uğradılar. Aşağıya doğru gidiyorlar. Yukarıya giden, halka güven veren tek parti CHP’dir. Siz o anketleri falan bir kenara bırakın. Her vatandaşıma söylüyorum, refahı tabana yayacağım. Hiç kimse aç ve açıkta kalmayacak” diye konuştu.

 

“TÜRKİYE KAZANSIN İSTİYORUM, HORTUMCULAR KAYBETSİN İSTİYORUM”

 

Siyasette kavgaya yer vermeyeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

 

“Siyasette vatandaşın derdi neyse ben onunla ilgileneceğim ve her vatandaşım şunu çok iyi bilsin; konuşuyorlar akşama kadar konuşuyorlar. Yoksulluğu nasıl bitireceğiz diyorlar mı? İşsizliği nasıl bitireceğiz diyorlar mı? 8 milyon emekli bin liranın altında aylık alıyor, emekliye en azından Ramazan Bayramında Kurban Bayramında rahat bir nefes aldıracağız diyorlar mı? Diyemiyorlar. Çünkü Davutoğlu Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır. Devletin nasıl yönetildiğini onlar bilmezler. Ben bilirim. Vergilerin nasıl toplandığını onlar bilmezler. Ben bilirim. Bütçenin nasıl yapılacağını onlar bilmezler. Ben bilirim. Diyorlar ya ‘Kılıçdaroğlu bu işleri nasıl yapacak.’ Söz Kılıçdaroğlu sözü, ben sabahın 6’sında oğluma telefon edip ‘evladım paraları sıfırla’ demeyeceğim. Onların bilmediği ama benim bildiğim bir şey daha var. Onlar kul hakkı yerler, ben kul hakkı yemem. Ben namusumla çalışırım. Benim Saray merakım yok. Köşeyi dönme merakım yok. Benim bir merakım var. Bu güzel ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Esnaf kazansın istiyorum, çiftçi kazansın istiyorum, emekli kazansın istiyorum, Türkiye kazansın istiyorum, hortumcular kaybetsin istiyorum.”

 

"Ben niye CHP'ye oy vereyim?' diyen vatandaşa şunu söyleyin..."

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Artık istikrar edebiyatı yapmıyorlar. 'Efendim istikrar bozulurmuş.' Memlekette istikrar mı kaldı? 17 milyon yoksulun olduğu ülkede istikrar mı olur? Aradan kaç ay geçti bakın, bir Hazine Müsteşarını bile tayin edemiyorlar. Tam bir bozguna uğradılar, aşağıya doğru gidiyorlar. Yukarıya doğru giden halka güven veren tek parti CHP'dir" dedi.

 

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

 

"Diyebilir ki o vatandaşımız, 'ben niye CHP'ye oy vereyim, bir neden söyle bana?' Ona şunu söyleyin; '13 yıldır iktidardalar. 13 yılda 17 milyon yoksulumuz oldu. 13 yılda 6 milyon 250 bin işsizimiz oldu. 13 yılda aylığı bin liranın altında olan 8 milyon emeklimiz oldu. 13 yılda yanlış dış politika nedeniyle 2 milyon Suriyelimiz oldu. 13 yılda 2 Trakya büyüklüğünde alan artık çiftçi tarafından ekilmiyor.' Diyeceksiniz,Kılıçdaroğlu diyor ki 'ben sadece ve sadece 4 yıl için yetki istiyorum. Dört yılda yoksulluğu bitireceğim, işsizlikle mücadele edeceğim.' Diyeceksiniz ve oy isteyeceksiniz. O vatandaşımızı ikna edip, sandığa götüreceksiniz. Çocuklarımız için götüreceksiniz, güzel geleceğimiz, yaşanacak Türkiye için götüreceksiniz. Hepimize görev düşüyor. Bana düşüyor, adım adım geziyorum. Büyük, küçük miting, hepsini yapıyorum. Nerede vatandaş varsa Kılıçdaroğlu orada. Herkes bunu böyle bilsin."

 

"TAM BİR BOZGUNA UĞRADILAR, AŞAĞIYA DOĞRU GİDİYORLAR"

 

Koalisyon tartışmalarını hatırlatarak, CHP'nin tek başına iktidar istediğini belirten Kılıçdaroğlu, "Artık istikrar edebiyatı yapmıyorlar. 'Efendim istikrar bozulurmuş.' Memlekette istikrar mı kaldı? 17 milyon yoksulun olduğu ülkede istikrar mı olur? Aradan kaç ay geçti bakın, bir Hazine Müsteşarını bile tayin edemiyorlar. Tam bir bozguna uğradılar, aşağıya doğru gidiyorlar. Yukarıya doğru giden halka güven veren tek parti CHP'dir" diye konuştu.

 

"VATANDAŞIN DERDİ NEYSE ONUNLA İLGİLENECEĞİM"

 

İktidar olmaları durumunda siyasette kavgaya yer vermeyeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, vatandaşın derdi neyse onunla ilgileneceğini bildirdi.

 

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

 

"Her vatandaşım şunu çok iyi bilsin; akşama kadar konuşuyorlar, 'yoksulluğu bitireceğiz' diyorlar mı? 'İşsizliği bitireceğiz' diyorlar mı? 'Emekliye, Ramazan ve Kurban bayramlarında rahat bir nefes aldıracağız' diyorlar mı? Diyemiyorlar. Çünkü Davutoğlu, Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır. Size inanıyorum, size güveniyorum. 8 Haziran'da güzel bir Türkiye'yi, yaşanacak, huzurlu bir Türkiye'yi, gerginlikten arınmış bir Türkiye'yi, geleceğe umutla bakacağımız bir Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Hiç kimse endişe etmesin. Devletin nasıl yönetileceğini onlar bilmezler, ben bilirim. Verginin nasıl toplandığını onlar bilmez, ben bilirim. Bütçenin nasıl yapılacağını onlar bilmez, ben bilirim. Diyorlar ya 'Kılıçdaroğlu bu işleri nasıl yapacak?' Söz, Kılıçdaroğlu sözü ben sabahın altısında oğluma telefon edip, 'evladım paraları sıfırla demeyeceğim.' Benim bakanlarımın çocuklarının yatak odalarında boy boy para kasaları olmayacak. Devleti bilirim, namuslu siyasetten yanayım."

 

 

"TÜRKİYE KAZANSIN İSTİYORUM"

 

Kul hakkı yemeyeceğini, saray merakı da olmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Benim bir merakım var, o da bu güzel coğrafyada hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Eğer meraksa benim merakım bu. İşçi, esnaf, çiftçi, emekli kazansın, Türkiye kazansın istiyorum, hortumcular kaybetsin istiyorum" dedi.

 

Kemal Kılıçdaroğlu, emekli olduktan sonra yeni bir işte çalışanların aylığından yüzde 15 sosyal güvenlik destek primi kesildiğini iddia ederek, iktidar olmaları durumunda buna son vereceklerini açıkladı.

 

DİĞER HABERLER İÇİN : www.golbasininsesi.com 

GÖRÜNTÜLÜ GÖLBAŞI ARŞİV HABERLERİ İÇİN  www.ankaragolbasitv.web.tv    TIKLAYIN

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.