Gölbaşı :
z     z
03 Haziran 2015, 19:45
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

İncek'te HDP'lilere Çirkin saldırı

“Provakatörler, Gölbaşı'nı karıştırmak istiyor...”

İncek'te HDP'lilere Çirkin saldırı

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) gönüllüleri Gölbaşı’na bağlı İncek Mahallesi’nde seçim çalışması yaparken saldırıya uğradı. Saldırı da herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmadı.

 

   Kim olduğu belli olmayan kişiler tarafından saldırıya uğrayan HDP’lilerin araçları kurşunlandı,  küfürler edilip, taşla saldırılıp, “Sizi İncek’e sokmayacağız.” dedikleri belirtildi.

 

Halkların Demokratik Partisi Ankara İl Teşkilatı’nın sosyal medya (facebook) sayfasında yapılan açıklama da şu ifadeler kullanılılarak, bir fotoğraf paylaştılar.

 

“ HDP İncek köyü seçim konvoyu çalışmasında olan yoldaşlarımız ırkçi grup saldırısına ugradı.Silahla ve taşla saldıran grup "sizi İncek'e sokmayacağız " diye küfürler ederek sözlü sataştılar..Kurşunlar HDP ses aracına isabet etti tesadüfen can kaybı olmadı.”

 

    Saldırıyı duyan bazı Gölbaşılılar tepki göstererek, "Provakatörler sahnede, kimin için ne için kavga ediyorsunuz. Sandığa oy verirken engelleyebilecekmisin ki, kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışanlara çanak tutuyorsunuz, Yasal bir partinin yasal çalışmalarını engellemek, saldırmak oy vermeyi durduracakmıdır?   bu tür şiddeti ve saldırıyı yapanları ve yaptıranları  kınıyoruz."dediler.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.