Gölbaşı :
z     z
19 Mayıs 2015, 22:35
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Atatürk Anıtı törenle açıldı

“TED Ankara Koleji Vakfı Okulları 19 Mayıs'ın 96.yılında anıtla ölümsüzleştirdi”

 Gölbaşı'nda Atatürk Anıtı törenle açıldı

 

TED ANKARA KOLEJİ

19 MAYIS’TA ATATÜRK ANITINI TÖRENLE AÇTI

 

TED Ankara Koleji Vakfı Okulları, okulun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e olansevgi ve bağlılığını 19 Mayıs’ın 96. yıldönümünde bir anıtla ölümsüzleştirdi.

             

TED Ankara Koleji Vakfı Okulları, okulun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e olansevgi ve bağlılığını 19 Mayıs’ın 96. yıldönümünde bir anıtla ölümsüzleştirdi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı töreninin ardından devlet sanatçısı ve heykeltıraş Metin Yurdanur’un eseri olan “Atatürk Anıtı” okulda gerçekleştirilen törenle açıldı.Öğrenci, öğretmen, veli ve mezunların katıldığı açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

             

TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Önder Bülbüloğlu konuşmasında anıtın sembolize ettiği değerlerle ilgili bilgi vererek "Elinde çiçeği ile küçük kızımız sevgi ve barışı, Türk bayrağını taşıyan gencimiz özgürlüğü ve bağımsızlığı, elinde kitabı ile öğretmenimiz bilimi, meşalesiyle aydınlığı simgelemektedir" dedi.

             

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu yaptığı konuşmada duygu ve düşüncelerini şu cümlelerle dile getirdi:“Büyük Önder Atatürk'ün açtığı yoldan giderek, O'nun emanetine sahip çıkarak bayrağımızı daha yükseklere taşımak mecburiyetindeyiz. Milli Mücadelenin başladığı günün yıldönümünde böyle bir eserin açılışını yapmanın bizim için anlamı ve gururu büyüktür."

             

Konuşmaların ardından TED Genel Başkanı ve TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, Genel Müdür Sevinç Atabay ve heykeltıraş Metin Yurdanur birlikte kurdele keserek alkışlar eşliğinde anıtı açtılar.Tören, okul bandosu ve Lise Çok Sesli Korosunun seslendirdiği marşlar ve Kolej Marşı ile son buldu.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.