Gölbaşı :
z     z
19 Mayıs 2015, 17:10
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kurtuluş Savaşı'nın ilk kıvılcımı için tüm şölenler...

“Herkes inandığı şekilde 19 Mayıs çoşkusuna ortak oldu”

Kurtuluş Savaşı'nın ilk kıvılcımı için tüm şölenler...

 

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gölbaşı Atatürk Sahil Parkı’nda Kaymakamlık tarafından  düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. CHP'nin 19 Mayıs çoşkusu şölen havasında akşam Futbol Sahası'nda gerçekleşecek.

 

Resmi Kutlamaya,  Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan, Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık, Gölbaşı Kıd.Jan. Yüz. Uğur Avcı,   Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri,  Bazı Belediye Meclis Üyeleri, Öğretmenler, Öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

 

  Açılışı konuşmasını   Gölbaşı  Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İrfan Özüdoğru  günün anlam ve önemine yakışan bir konuşma yaptı.

 

   İrfan Özüdoğru, "Tarih sahnesinde her daim yer alan; kah üç kıtaya yayılıp yel gibi esen, kah huzur olup gönüllere dolan, kimi zaman çağ açıp kapatırken, kimi zaman tek başına yedi düvele meydan okuyan bu aziz millet geçmişte pek çok dönüm noktası yaşamıştır. Şüphe yoktur ki bu dönüm noktalarından en önemlilerinden birisi bundan tam 96 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının Samsun’a ayak basması ile gerçekleşmiştir. 19 Mayıs, binlerce yıllık bir serüvenin son anahtarı, günümüz Türkiye’sinin ön sözüdür. Bir milletin birlik olduğunda neler yapabileceğinin en saf ve en temiz örneğidir. Atatürk’ün bu önemli günü gençlik ve spor bayramı olarak taçlandırması, yarınlarımızın güvencesi gençlerimizin 19 Mayıs ruhunu yayma ve yaşatmaları için bir fırsattır "dedi.

 

       Gölbaşı Atatürk Sahil Parkı’nda gerçekleştirilen 19 Mayıs çoşkusunda,  Şehit Sebahattin Koçak Anadolu Lisesi öğrencilerinin Atatürk’ün Gençliğe hitabı  ve Gençliğin Atatürk’e cevabının okuması ile devam etti. Düzenlenen programda okulların çeşitli gösterileri de yer alırken, Polis Akademisi Başkanlığı Polis  bandosunun  konseriyle birlikte  Ankara Kulübü Seğmenler ekibi halkı ve siyasileri çoşturdu.

 

BELEDİYE BAŞKANI FATİH DURUAY'DA BİR MESAJLA KUTLADI.. MESAJINDA ŞU İFADELERE YER VERDİ.

 

İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs 1919, Türk milletinin hayatındaki önemli dönüm noktalarından birisidir. 19 Mayıs sadece bir tarih değil; bir milletin yeniden doğuşunu, millet iradesini ve hakimiyetini ifade eder.

 

Bugün, milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde her şeyin bittiğini zannedenlere karşı, tüm yokluk ve yoksunluklara rağmen, azim, iman ve heyecanla makûs talihini yenmek kararlılığını tüm dünyaya duyurduğu önemli ve tarihi bir gündür.

 

Bu yıl 96.’sını kutladığımız bu bayram, geleceğimiz olan gençlere armağan edilerek, daha da anlamlı bir hal almıştır. Atatürk'ün gençlere olan bu armağanı karşısında, Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş uygarlık düzeyine taşımak, birlik ve beraberlik düşüncesini gelecek kuşaklara aktarmak gençlerimizin en önemli görev ve sorumluluğu olmalıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle bizlere bu cennet vatanı bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgili gençlerimizin, Gölbaşılı hemşehrilerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.