Gölbaşı :
z     z
12 Mayıs 2015, 11:40
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

KENTLER, YÜZLER VE SÖZLER...

“GÖLBAŞI TED ÖĞRENCİ TOPLULUĞU'NDAN GÖLBAŞINA MODEL ETKİNLİK”

KENTLER, YÜZLER VE SÖZLER...

 

“KENTLER, YÜZLER, SÖZLER”
 

 

TED Ankara Kolej Vakfı Özel Ortaokulu’nda öğrencilerin yazınsal türlere olan ilgisini artırmak ve edebiyatla aralarında farklı bir bağ kurmak amacıyla gerçekleştirilen “Edebiyata Yön Verenler” adlı etkinliğin dördüncüsü düzenlendi.

 

 

TED Ankara Kolej Vakfı Özel Ortaokulu’nda öğrencilerin yazınsal türlere olan ilgisini artırmak ve edebiyatla aralarında farklı bir bağ kurmak amacıyla gerçekleştirilen “Edebiyata Yön Verenler” adlı etkinliğin dördüncüsü düzenlendi. Ortaokul Türkçe Zümresi tarafından  hazırlanan etkinliğin bu yılki teması, “Kentler, Yüzler, Sözler”di. Etkinlik kapsamında öğrencilerin dünya kentlerini ve insanlarını anlatan deneme, öykü, gezi yazısı ve şiir türlerinde kaleme aldıkları yazılar okulda sergilendi.

 

   Yazılarda aşk şehri İstanbul, kara sevdalı İzmir, Ahşap örgüleriyle Safranbolu, kömür karası Zonguldak, altınkent Petersburg, balıkçı kulübeleriyle Norveç, gülümsemesi çalınmamış çocuklarıyla Etiyopya gibi dünyanın dört bir kentini ve bu kentlerde yaşayan dertli, neşeli, çalışkan, hüzünlü, mutlu, çaresiz ve bilge insanları anlattılar. Okul radyosundan yapılan programlarda, kentlerle özdeşleşen yazarlardan ve eserlerinden örneklere yer verildi. Ayrıca etkinlik kapsamında Kolej Sokağı’nda düzenlenen gösteride dünya kentlerinin şarkılarını seslendiren koroya, dansları ve şiirleriyle öğrenciler eşlik ettiler.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.