Gölbaşı :
z     z
06 Mayıs 2015, 20:34
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Habersiz toplulaştırma meclis gündeminde konuşuldu

“Muhtarlar ve çiftçilerle birlikte ortak çalışma yapılacak”

Habersiz toplulaştırma meclis gündeminde konuşuldu

  Gazetemiz tarafından ilk olarak gündeme getirilen, daha sonra bölge gazetelerinde de gündeme gelen   Yağlıpınar, Karagedik, Karaoğlan ve Oğulbey alanlarındaki bazı arazilerin  çiftçilerin haberi olmadan toplulaştırma yapılması tepkilerini gündeme getiren gazetemizin etkisi belediye meclisinde gündem oluşturdu. İlgili ve yetkililer konu hakkında bilgi vererek, muhtarlar ve çiftçilerle ortak çalışma yapılacağını duyurdu....

 

Gölbaşılı çiftçilere Gölbaşı Belediyesi meclis salonunda, tarım alanlarındaki toplulaştırma hakkında bilgi verildi.

 

Gölbaşılı  çiftçilere, tarım alanlarındaki toplulaştırma hakkında bilgi verildi. GölbaşıBelediyesi meclis salonunda gerçekleşen bilgi verme toplantısına Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Gürsel Küsek, Gölbaşı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Güven Alpsoy, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı daire başkanları,bakanlık araştırma ve inceleme heyeti, Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan ve toplulaştırma’nın uygulanacağı mahallelerin muhtarları ve çiftçiler katıldı.

 

Toplulaştırma hakkında çiftçilere bilgi veren Tarım Reformu Genel MüdürüDr. Gürsel Küsek; ‘Arazi toplulaştırması ne demektir ?, arazi toplulaştırmasının kapsamı ve arazi toplulaştırma aşamaları’ hakkında genel bilgiler verdi. Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu yaptığı açıklamasında, ‘Arazi toplulaştırması çalışmaları ile çiftçi ailesinin yaşam düzeyini yükseltecek, tüm teknik, ekonomik ve sosyal tedbirler alınmışolacak. Ayrıca, Toprak Muhafaza ve Zirai sulama ve arazi ıslahı tedbirleri daha kolay ve ucuza mal olabilecek.’ ifadelerini kullandı.

 

‘Toplulaştırma ile Gölbaşımız tarım alanında hakettiği yere gelecek’ diyen Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay şunları söyledi: ‘Arazi toplulaştırmasıile tarım arazilerimiz korunmuş olacak ve verimli tarım arazileri sağlığı ve verimli tarım yapılması sağlanacak. Toplulaştırma ile Gölbaşımız tarım alanında hak ettiği yere gelecek’ ifadelerini kullandı.

 

Toplulaştırma için oluşturulacak heyetlere çiftçiler ve mahalle muhtarları da dahil edildi ve toplulaştırma yapılırken Mahalle muhtarları ve çiftçiler ile ortak çalışma yapılması kararı alındı.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.