Gölbaşı :
z     z
04 Mayıs 2015, 13:13
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşılılar Çanakkale'yi görüyor...

“Belediye, Çanakkale'ye tüm Gölbaşılıları götürecek...”

Gölbaşılılar Çanakkale'yi görüyor...

 

Gölbaşı Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Gölbaşılıları Çanakkale’ye göndermeye devam ediyor. Gruplar halinde Çanakkale’ye gidecek ilk kafileyi 2 otobüs ile Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay uğurladı.

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, uğurlama esnasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

“Siz değerli Gölbaşılı hemşerilerimizi Çanakkale zaferinin 100. Yılında şanlı bir tarihin nasıl yazıldığını, ecdatlarımızın bu ülkeyi nasıl savaşarak kazandıklarını yakından görmeniz için ve sizlere bu geziyi düzenledik. Çanakkale’ye gezilerimiz sürekli devam edecek. Gördüğünüz tarihi yerleri hafızalarınıza iyi kazıyınız. Bugün aziz vatanımızda huzur içinde yaşıyorsak; şehit ve gazi olan ecdadımızın sayesindedir. Onlara çok şey borçluyuz. Bizlere düşen, onlara layık evlatlar olarak aldığımız emaneti hakkıyla taşımak ve Türkiye’mizi yeryüzünde şehitlerimize layık bir konuma getirmektir.”

 

TARİHİ YERLERİ GEZECEKLER

 

İlk etapta 100 Gölbaşılı vatandaşın gönderildiği Çanakkale ve Bursa gezisinde Çanakkale’de bir gece konaklayacaklar ve gezide Bursa İlinde Ulu Cami, Tophane, Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri, Yeşil Cami, Yeşil Türbe,Emir Sultan, Çanakkale’de ise Çanakkale Tarihi Milli Parkı, Kabatepe, Anzak Koyu, Kanlısırt, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Seyit Onbaşı Anıtı, Eceabat, Nusret Mayın Gemisi ve Aynalı Çarşı gibi yerleri ziyaret edecekler.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.