Gölbaşı :
z     z
23 Nisan 2015, 11:27
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kutlu olsun milletime, kutlu olsun devletime...

“ 23 Nisan'ı kutlamada halk temsilcileri organizasyondan çok uzakta...”

Kutlu olsun milletime, kutlu olsun devletime...

 

BAYRAM TÜRKMEZ

 

TBMM'nin açılışının 95. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ankara'daki resmi törenler devlet erkanının Anıtkabir'i ziyareti ile başladı.

 

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Bahçeli'nin de olduğu devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti.

 

GÖLBAŞI'NDA DA  BİRKAÇ YILDAN BERİ OKUL BAHÇELERİNDE KUTLANIYOR. HALK TEMSİLCİLERİ ORGANİZASYONDA YER ALMIYOR!

 

Gölbaşı’nda ki kutlamaları ise ilçe kaymakamlığı tarafından Gölbaşı Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleştirilecekti ancak havanın soğuk olması nedeniyle Cumhuriyet Kapalı Spor Salonun'da gerçekleşen törende Öğrenciler değişik bölgelerin halk oyunları gösterilerini sunuldu, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve şiirler okundu.

 

Etkinlikler kapsamında Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen resim ve şiir konulu yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Öğrencilere ödüllerini Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Avcı verdi.

 

Öğrenciler, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret edip,  temsili olarak makamları yönettiler.

 

ANKARA'DA BİRÇOK ETKİNLİKTE ÖNCÜLÜK YAPAN STK VE SİYASİ PARTİ TEŞKİLAT YÖNETİMLERİ  GÖLBAŞI'NIN DA MİLLİ GÜN KUTLAMALARINDA DA ÖNCÜLÜK ETMESİ GEREKİRKEN, SESSİZ KALMALARI MİLLİ BAYRAMLARA BAKIŞLARINI ANLATIYOR...

 

 Diğer taraftan Gölbaşı Kaymakamlığı kutlaması dışında başka bir etkinliğin gerçekleşmediği TBMM'nin açılışının 95. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Sivil Toplum Örgüt temsilcileri sınıfta kaldı.

 

Hiçbir STK kutlamaların organizasyonunde yer almadığı gibi, Bizim de Milli Bayramlara şu katkımız olsun diye bir etkinlik yapmıyor. Ayrıca, Gölbaşı'nı ziyaret eden  Parti teşkilatları ve partilerin milletvekili aday adayları da hiç gündemlerine almadığı görüldü.  Gölbaşı Belediyesi’nin de bugünün önemine dair bir etkinlik yapılacağı duyurulmadı, açıklama da yapılmadı. Dini etkinlikler kadar önemli olan Milli etkinlikler içinde halk tarafından seçilen Belediye yönetimlerinin çok önemli bir yeri var.

 

Dikkat çeken bir diğer konu ise, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı’nın Kutlu Doğum Haftası nedeniyle programdan çok önce  basına açıklama gönderirken, TBMM'nin açılışının 95. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle basın açıklaması göndermedi.

 

Gölbaşı’nda Kaymakamlık programıyla kutlanılan, TBMM'nin açılışının 95. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın halkın ve kamunun ortak kullanımı olan alanlar programa alınmıyor da, bir ilkokulda yapılması proğrama alınması  etkinliğin lokal olmasına neden oluyor.

 

Ve artık işin kolayını bulan STK ve  Yerel  Siyasi Parti Temsilcileri,  vd. yöneticiler organizasyonlara katkı da  yer almadıkları gibi,  basına vermiş oldukları bir kutlama mesajı ile yetiniyorlar. Bu kutlama mesajları da bugüne kadar,  Yönetim Kurulu Karar Defterlerine yazılan, tüm yöneticiler tarafından alınan ortak kutlama metinleri  olmayıp, teşkilata yüklenilen bir görev olmasından kaynaklı  başkanlar tarafından gündeme getiriliyor...

 

   Dini değerler kadar, milli değerlere de sahip çıkılması dileğiyle,

 

  Dünya'da sadece Türkiye'de çocuklara armağan edilen bu özel günü kutlar, armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, 7 düvele karşı bağımsızlık mücadelesi veren silah arkadaşlarını ve kuruluşunda yer alan meclis üyelerini şükranla, saygıyla  anıyorum. Coçuklarımızın,  huzurlu bir dünya da barış içerisinde yaşamaları dileğiyle sağlıklı günler dilerim.

 

  Ayrıca, Halkımızın Regaip Kandili'ni tebrik eder, hayırlara vesile olmasını temennilerimle,  tüm yüreklerin güzelliklerle dolmasını dilerim. Saygılarımla

 

 

Bayram Türkmez

 

 Not:  Gölbaşı Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu haber yayımlandıktan 2 saat sonra yerel basına kutlama mesajı gönderdi...

murat yılmaztürk ~ 23 Nisan 2015, 17:26

TBMM\\\\\\\\\\\\\\\'nin açıldığı tarih olan 23 Nisan 1920 tarihi milletimizin babadan oğula intikal eden saltanat sistemini terk ederek halkın kendi iradesi ile seçtiği yöneticileri iş başına getirdiği demokratik ve milli egemenliğe dayalı bir sisteme geçişinin başlangıcıdır.

Hakan ~ 23 Nisan 2015, 16:02

milli bayramların içi farkında olmadan böyle boşalıyor. bir sögütün içten içe çürüyünce elimizde kabuğu kalması gibi birşey sanınıyorum. Bu kutlamalar devletin işi değil, halk önce kendi benliğine, kimliğine sahip çıkacak. Hükümet bu yönde doğru bir karar almıştır, kutlamaları halka vermiştir. Ancak, kutlama bilinci yok, bu bilinçte STK, Siyasi temsilciler vd. yok. Belediye de de eksiklikler olduğu görülüyor ya da işine böyle geliyor

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.