Gölbaşı :
z     z
22 Nisan 2015, 14:12
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Fidan Dikme'de yarıştılar...

“1 yılda 5 bin 890 fidan dikildiği açıklandı...”

Fidan Dikme'de yarıştılar...

 

50 . Yılda 2 Bin Fidan Dikildi

 

Gölbaşı Belediyesi, Kuruluşunun 50. Yıl etkinleri kapsamında ağaç fidanı dikme töreni düzenledi.

 

Gölbaşı Belediyesi Kuruluşunun 50. Yıl dönümünü ağaç fidanı dikme töreni ile kutladı. Gölbaşı Belediyesi tarafından düzenlenen ağaç fidanı dikme töreni Seymenler Mahallesi Örencik Yolu Ağaçlandırma alanında gerçekleşti. Düzenlenen programa Gölbaşı Kaymakakamı Şahin Aslan, GölbaşıBelediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Harun Ceylan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri, Bürokratlar, Muhtarlar ve çok sayıda öğrenci ve davetliler katıldı.

 

1 Yılda 5890 ağaç diktik

 

‘Biz göreve geldiğimiz 1 yıl içerisinde 5890 adet ağaç diktik’ diyen Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay yaptığıkonuşmasında şunları söyledi: ‘Bildiğiniz gibi ağaçlar kesiliyor diye Türkiye de kıyameti koparttılar. Biz bunların hepsinin siyasi yapıldığını biliyoruz. Bizler kıyametin kopacağını bilsek bile elimizdeki bir fidanı dikin diye bize emir veren dinin mensuplarıyız. Böyle bir peygamberin ümmeti olarak yeşile zarar vermemiz mümkün olamaz. Biz göreve geldiğimiz 1 yıl içerisinde 5890 adet ağaç diktik. Bu yılki hedefimiz 15.000 ağaç fidanı dikmek. Çevre düzenlemesi olarak ta 1 yılda 6550 metrekare alanı revize ettik. 4515 metrekare alanın düzenlemesini yaptık.Biz ağaç dikmeği seviyoruz, biz yeşili seviyoruz’ şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından programa katılan davetliler hep birlikte 2000 ağaç fidanını toprakla buluşturdular. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’da öğrenciler ile birlikte ağaç fidanı dikerek, fidanlarıcan suyu verdiler.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.