Gölbaşı :
z     z
21 Nisan 2015, 19:50
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Adına Şiirler Yazılıp, dosyalar hazırlanmıştı!

“Belediye desteğiyle MOBESE gerçekleşiyor”

Adına Şiirler Yazılıp, dosyalar hazırlanmıştı!

 

Gölbaşı MOBESE ile gözetlenecek.

 

         Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Gölbaşı Belediyesi arasında MOBESE projesi için  sözleşme imzalandı… 2015 yılı içerisinde tamamlanması hedeflenen Mobeseler Gölbaşı’nda 27 noktaya yerleştirilecek.

 

Yıllardır gündemde olan MOBESE için  Gölbaşı Belediyesi ve Gölbaşı ilçe Emniyet müdürlüğü Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki başkanlık makamında üzenlenen basın toplantısında sözleşme imzalandı.  İmzalanan sözleşme ile Gölbaşı Belediyesi MOBESE projesine alt yapı desteği vereceğini söyledi. Sarıoğlu MOBESE projesi için yaklaşık 1 milyon lira bütçe ayrıldığını da sözlerine ekledi.

 

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Selim Sarıoğlu  arasında imzalanan MOBESE Protokolü ile projesi, Gölbaşı’nda da gerçekleşecek.

MOBESE projesi asayiş ve güvenliğe katkı sağlamanın yanı sıra; trafik akış ve yoğunluğunu izlemek, elde edilen görüntüleri değerlendirerek meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı, hızlı ve etkin ek tedbirler geliştirmek amacıyla kullanılacak.

 

Mobese hangi bölgelerde olacak?

 

Gölbaşı’nda 27 bölgede toplamda 77 kamera olacak…

 

İşte o bölgeler…

 

1.Bölge

 

Kaymakamlık önü: 3 sabit 1 hareketli kamera… Ankara Cd.-C.Gürsel Cd. (alt geçiş girişi: 2 sabit 1 hareketli. Cemal Gürsel Caddesi-Cumhuriyet Caddesi (Karaçay kavşağı: 3 sabit kamera... TOKİ A101 önü: 4 sabit kamera. Ş.S. Atabey-Yaylabağ Cd. (uzun market kavşağı): 4 sabit kamera. 285/1 Sk-319 sk Kavşağı (Sevgi Çiçeği İ.Ö.O Kavşağı: 3 sabit kamera. Yaylabağ Cd. Sanayi Girişi Kavşağı 2 sabit kamera… Cumhuriyet Cd. TOKİ İlk giriş: 3 sabit kamera. Örencik Yolu serpme evler: 3 sabit kamera. Cemal Gürsel – 274 Sok Kavşağı (Namzet) 3 sabit kamera. Karanfil Cd. Cumhuriyet Cd. Kavşağı 3 sabit kamera. Karanfil Cad. Ş.Selami Atabey Kavşağı (Pastırmacı M.): 3 sabit kamera. Bahçelievler Mh. Karanfil Cd. Cemal Gürsel Cd. Kavşağı 2 sabit kamera. Karaoğlan Kavşağı 2 sabit kamera.

 

2.Bölge

 

Ankara Cad. –Hükümet Cad. Kavşağı 3 sabit kamera. Belediye Başkanlığı önü Sahil Parkı 3 sabit 1 hareketli kamera. Vilayetler Evi Kavşağı 2 sabit kamera. Atatürk Anıtı 1 sabit, 1 hareketli kamera. Haymana Yolu (414 Sok Çağdaş m) 3 sabit kamera. Haymana Yolu – Okul Sokağı Kavşağı: 3 sabit kamera. Konya yolu Tombuloğlu Lisesi önü: 1 hareketli kamera. Şehit Gaffar Okkan Cad. BİM Market Kavşağı: 3 sabit kamera. Konya Yoluy 25. Saat Fırını önü: 2 sabit kamera. Haymana Yolu-Mogan Parkı kavşağı: 2 sabit kamera.

 

3. bölge

 

İncek Migros Kavşağı 3 sabit kamera. İncek Bulvarı TED Koleji Taşpınar: 3 sabit kamera. Bağlar Cad. TOKİ İncek Life 4 sabit kamera.

 

YILLARDAN BERİ GÜNDEMDEYDİ…

 

  Selim Sarıoğlu’ndan önceki ilçe emniyet müdürü Cafer Tozluoğlu’nun da üzerinde çok yoğun çalıştığı, hatta MOBESE için Gölbaşı’m adlı şiir yazıp, klibini çekmişti… Geçen dönem Belediye Başkanı Yakup Odabaşı döneminde de gündeme gelen MOBESE için çalışma başlatılamamıştı.

 

GÖLBAŞI’M

 

Günler fırtınalı, halk yorgun, ufuk alaca karanlık,

Her şey yeni başlıyor, tarih de yirmi yedi aralık,

Atam belirdi ufukta, dinlendi gölün başında,

Halk sevgiyle dinledi, Atasını sahil parkında.

Başkent çok önemli, güvenliği sağlanmalı,

Gölbaşı, başkentin en güzel giriş kapısı,

Dillere destandır kuşların dansı, ahengiyle,

Gelene gönül açar, büyüler güzelliğiyle.

Güvenli, tertemiz insanları, pırıl pırıl doğası,

Ormanıyla, gölleriyle Gölbaşı, doğa harikası.

Gölbaşım, ilçelerin sultanı, sultanların hayranı,

Bazen sahil kenarı, bazen de Karadeniz ormanı.

Yakın mı yakın başkente, uzak mı uzak strese,

Özenle seçip gelmiş "Sevgi Çiçeği", bu adrese.

Biraz mahzun Gölbaşı, hakkını alamamış nedense.

Kötülerin korkulu rüyası, yapılmalı "MOBESE".

 

  Yazan : Cafer Tozluoğlu

Gölbaşı İlçesi E.Emniyet Müdürü

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.