Gölbaşı :
z     z
21 Nisan 2015, 10:10
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Lale Devri...

“Sevgi Çiçekleri yerine Lale ile parklar süslendi”

Gölbaşı'nda Lale Devri...

 

Gölbaşı Belediyesi park ve bahçelerde mevsimlik çiçeklerinin dikimine başladı.  Gölbaşı'nın değeri olan, adına şenlikler düzenlenen Sevgi Çiçeği'nin neslini koruyup, geliştiremeyen  ilgili kamu kurum yetkilileri halen  aval aval bakarken, Gölbaşı Belediyesi'de çareyi önceki dönemler gibi lale ve mevsimlik çiçek dikerek park ve bahçeleri  renklendirdi...

 

Gölbaşı Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde bulunan parklarda 2 ay kadar sürecek olan çiçek ekimi çalışması başlattı. Ekipler tarafından ilçe genelinde de menekşe,petunya,begonya, alisyum, mine,kadife,sardunya ve benzeri mevsimlik çiçeklerden oluşan 200.000 adet çiçek ekeceği öğrenildi Mevsimlik çiçeklerin açması ile birlikte güneş ile birlikte Gölbaşı farklı bir güzelliğe kavuşacak.Ayrıca park ve bahçelerde kış aylarının başında ekilen lale soğanları ise rengarenk açmaya başladı.

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, her mevsim ayrı bir güzelliği olan Gölbaşı’nın yaz aylarında farklı bir güzelliği olduğunu belirtti. Başkan Duruay, göreve geldiğinden bugüne Gölbaşı’nda yeşil alan miktarını büyük ölçüde artırdıklarını söyledi. Duruay, Kış aylarının güzelliklerinin geride kaldığı, ilkbaharın kendini hissettirdiği bir dönemde başta Atatürk Sahil Parkı olmak üzere tüm parklarda yaz çiçeklerinin ekimine başlandığını ifade etti.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.