Gölbaşı :
z     z
16 Nisan 2015, 13:25
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Turizm Kenti Gölbaşı'nda kutlamalar yapıldı!

“Gelecek yıl, Belediye, STK ve Parti Teşkilatları da kutlamalara katkı verecek!”

Turizm Kenti Gölbaşı'nda kutlamalar yapıldı!

              

Gölbaşı'nda Turizm Haftası böyle kutlandı.  Yarışmaya giren öğrencilerden dereceye girenler ödüllendirilirken, turizm sektörüne adım atan 40 öğrenciye belgeleri verildi.

 

                 Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde yapılan programda Turizm Haftası kutlandı.Kutlama programına Kaymakam Şahin Aslan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık, AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, Birim Müdürleri  ile öğretmen ve veliler katıldı.

 

 Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Şahinkuş tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

 

Yusuf Şahinkuş’un konuşmasının ardından mesleğe ilk adım atan öğrencilerin töreni gerçekleştirildi. Kaymakam Şahin Aslan mesleğe ilk adım atan öğrencilere başarılar dileyerek temsili olarak bir öğrenciye kepini giydirdi ve yaka kartını taktı.

 

 

Akçabaat Halk Oyunları Derneği’nin seğmenler gösterisinin ardından 2014-2015 eğitim-öğretim yılında mezun olan ve Turizm sektörüne adım atan 40 öğrenciye mezuniyet belgeleri verildi. Öğrencilere diplomalarını Öğretmenleri Fatma Hürriyet Aydın ve Hülya Kumcu takdim ederken öğrenciler mezun olmanın sevincini keplerini havaya atarak çıkardı. Okulu birincilikle bitiren Üveys ARSLAN da mezuniyet kütüğüne isminin yazılı olduğu plakayı çaktı.

 

Gölbaşı İlçe Milli eğitim Müdürlüğü bünyesinde “Turizm” konulu resim yarışmasında dereceye giren çalışmaların ödül töreninde;

 

Ortaokul ve liseler arası afiş yarışmasında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Şahin Aslan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı  Ali Çalık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı tarafından ödülleri verildi.

 

Ortaokul arası afiş yarışmasında dereceye giren öğrenciler

 

1.Cemil Yıldırım Ortaokulu öğrencisi Merve Yalçınkılıç

 

2.Cemil Yıldırım Ortaokulu öğrencisi Latife Sanem Sarısoy

 

3.İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Mehmet Salih Yıldız

 

 ve Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencisi Deniz Buse Karaca

 

Liseler arası afiş yarışmasında dereceye giren öğrenciler

 

1.Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Reyhan Türk

 

 2.İkinci Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencisi Deniz Buse Karaca

 

3.Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Vedat Karahan

 

Ödül töreninin ardından program öğrencilerin hazırlamış oldukları müzik dinletisinin ardından verilen kokteyle sona erdi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.