Gölbaşı :
z     z
27 Mart 2014, 10:43
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı Satranç Turnuvası Başladı

“İlçe Spor Müdürlüğü'nden ilk etkinlik”

Gölbaşı Satranç Turnuvası Başladı

~~            Gölbaşı satranç turnuvası başladı

 Gölbaşı Gençlik Hizmetleri  ve Spor İlçe Müdürlüğünce organize edilen Kaymakamlık Satranç Turnuvası   TEİAŞ  Sosyal Tesislerinde  başladı.   Turnuva 2 gün sürecek.      

   

        Turnuva açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü  Muhittin Arık,  Şube Müdürü  H. Balcı, Satranç  İl Temsilcisi, İlçe Temsilcisi, TEİAŞ Sosyal Tesisler Müdürü Yalçın Karapınar, İlk, Orta ve Lise Müdürleri  Öğretmenleri  ve  Velileri  yoğun katılımıyla açılışı gerçekleştirdi. 

 

Gençlik Hizmetleri  ve Spor  İlçe Müdürü  İrfan  Özüdoğru  Turnuva  açılış konuşmasında  Gölbaşında  İlk ve Ortaokullar arası  resmi ilk satranç turnuvası olması nedeniyle Gölbaşında bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade etti. Turnuvaya İlkokullarda  78 ortaokullarda 62 öğrenci olmak üzere  toplamda 140 öğrenci katıldı.  Satranç bilincini  küçük yaşlarda öğrencikazandırılması amacıyla düzenlenen  bu turnuvanın  önemli olduğunu ve bu Turnuvaların düzenli olarak bundan sonraki yıllarda yapılacağından dolayı Gölbaşındaki öğrencilerimize  yeni bir heyecan  katacağına inanıyorum diye ifade etti.

 

              Turnuvayı desteklerinde dolayı  ilçe kaymakamımız  Sayın Şevket Cinbir’e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze , Türkiye Satranç Federasyonuna ,Satranç İl  Temsilciliğine ve İlçe Temsilciliğine, Hakem Heyetine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne , Okul ve Kurum Yöneticilerine, Öğretmenlere  ve Turnuvaya  ev sahipliği yapan tesislerini bize açan TEİAŞ Sosyal  Tesisleriişletme Müdürü Yalçın Karapınar’a  teşekkür etti.  Turnuva sonucunda  İlk okuldan  1.-2.-3.-4.  Sınıf  Öğrencilerinden  ilk 3’ e girene Madalya  Orta okulda   5.-6.-7.-8.  Sınıf öğrencilerinde ilk 3’e girene Madalya İlk ve Orta okullar grubunda  1.-2.-3. Öğrencilere  kupa   verilecektir.   Ödül töreni ; Turnuva sonunda27.03.2014 tarihinde  madalya verilecek kupalarda  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında verilecek.

ahmet ~ 28 Mart 2014, 20:16

gölbaşında satranç adına bir ilk gerçekleşti ,devamının gelmesini bekliyoruz ilçe müdürüne ve ekibine katkısı olan herkese teşekkür ederim

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.