Gölbaşı :
z     z
21 Ocak 2014, 01:06
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Fatih Duruay'ın adaylığı resmileşti

“Parti adayları kim! sorusu kalmadı...”

Fatih Duruay'ın adaylığı resmileşti

~~AK Parti Gölbaşı Belediye Başkan Adayının Fatih Duruay olduğu resmen açıklandı.

Geçen hafta İlçe Başkanı tarafından açıklanan Fatih Duruay, bu hafta da İl Başkanlığı tarafından açıklandı.  Gölbaşı’nda Fatih Duruay aday olurken, Haymana’da mevcut belediye başkanı Hacı Aysu yeniden aday gösterildi.

 

ANKETLERDEN FATİH DURUAY ÇIKTI

 

Edinilen bilgilere göre yapılan anketlerden Fatih Duruay birinci sırada çıkarken,  ikinci sırada Murat Bey Balta, 3. Sırada A.Nasır Haşlak olarak sıralama gittiği öne sürüldü.

 

ADAYLAR BİRLİKTE ÇALIŞACAK MI!

 

2008 Belediye Yerel Seçimlerinde aday olan Abdulnasır Haşlak’ın seçimi kaybetmesiyle birlikte partisinden birtakım çevrelere tepki göstermesinin bu seçim sürecinde de etkisini gösterip göstermeyeceği,  2. Defa aday adayı olupta yine seçilemeyen Murat Bey Balta’nın  tavrı da merak edilenler arasında yer alıyor.

 

HERŞEY MECLİS ÜYELERİ LİSTELERİNE BAĞLI

 

    Tüm partilerin meclis üyeleri  son vuruşları olacak. Aday adaylarından bazıların meclis üyesi adayı olarak listelerde yer alacağı öğrenilirken,  bazılarınında meclis üyesi adayının tercih yapmasına fırsat vererek kopmaların önüne geçileceği öne sürüldü.
    Bazı hemşehri derneklerinin başkan ve yönetim kurulu üyelerininde meclis üyesi olmak için dosya verdikleri öğrenilirken,  tüm gözler meclis üye adayları listelerine çevrildi.

 

AYNI TABANA HİTAP EDİYORLAR…

 

AKP adayı Fatih Duruay  ve MHP adayı Yakup Odabaşı’nın merkez dışındaki hitap ettiği kitle aynı taban olup, seçmenin hangi adaya yöneleceği merak ediliyor. 5 yıllık hizmetinde kendini kabul ettiren  Yakup Odabaşı’na karşı oluşan herhangi bir olumsuzluk görünmez iken, iktidar partisinden hizmet almanın yolunun belediyeyi de almaktan geçtiğini düşünenler de  var.
   Diğer yandan CHP son bir ay içerisinde biraz daha güçlendi çalışmalarına böyle devam ederse iddialı partiler arasında yerini alacağa benziyor.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.