Gölbaşı :
z     z
20 Ocak 2011, 13:27
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Ögrencilere, Hayvanları Sevdirme Projesi'ne Gölbaşı'ndan Destek...

Ögrencilere, Hayvanları Sevdirme Projesi'ne Gölbaşı'ndan Destek...

ÖGRENCİLER KÖPEK BARINAGINI ZİYARET ETTİ..

 

    Gölbaşı’nda bulunan köpek barınağını İlkögretim Okulu öğrencileri ziyaret ederek, köpeklerleri sevip, okşadılar.  Ankara Etimesgut Kadri Suyabakan İlkögretim Okulu’ndan 140 öğrenci Gölbaşı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gelerek barınaktaki köpekleri yakından görüp, sevdi.

 Etimesgut Kadri Suyabakan İlköğretim Okulu’nun Avrupa Birliği “Hayvan Dostları” projesi kapsamında barınağa ziyarette bulunan Okul Yöneticileri ve Öğrenciler, barınaktaki köpeklerin bakımında  destek veren kurum ve kuruluşlara da teşekkür etti.

 

   Etimesgut Kadri Suyabakan İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Rasim Yanık, örgencilerin köpek barınağını ziyaret etmesinin amacının hayvan sevgisini aşılamak olduğunu belirterek şöyle dedi.

   “Hayvan Dostları Adlı projenin Avrupa’da 7 tane ortağı var. Bu projede İngiltere, İtalya, İskoçya, Romanya, Polonya ve Bulgaristan ile Birlikte çalışıyorlar, Meliha Yılmaz Doğal Hayatı Koruma Vakfı ve Gölbaşı Belediyesi de Bu projeye destek veriyor. Bu destek çerçevesinde pilot 4 tane sınıf var ve 140 öğrenci ile ilk çalışmaya başlanıldı. Amacımız, sokak hayvanlarını sevdirmek, sokak hayvanlarının ve diğer hayvanların sevgisini topluma göstererek çocuklara bu sevgiyi öğretmektir.”diyerek  projeye Meliha Yılmaz Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nında destek verdiğini belirtti.

 

  

Etimesgut Kadri Suyabakan İlköğretim Öğrencilerinin çoğu ilk kez  bir köpek barınağına gelerek, köpekleri yakından tanıma ve okşadıklarını belirtti. Bazı öğrenciler ise bu kadar çok köpeği ilk defa gördüğünü söyledi.

   Köpekleri okşayan örgenciler, geldikleri ve yakından gördükleri için  mutlu olduklarını belirttiler.

 

 

BÜYÜKŞEHİR VE GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR..

 

     Mehiha Yılmaz Doğal Hayatı Koruma Vakfı  2.Başkanı Ülken Yiğiter,  katkılarından dolayı Büyükşehir ve Gölbaşı Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

          Şu anda Büyükşehir Belediyesi bize elini uzattı biz çok teşekkür etmek istiyoruz kendilerine, Büyükşehir Belediyesi barınağımıza destekte bulunuyor. Bize yiyecek gönderecekler, yolu asfaltlayacaklar, kulübelerin kapatılmasını sağlayacaklar. Bize dediler ki artık Bu iş Gölbaşı Belediyesi’nden alındı, artık biz yardım edeceğiz. Gölbaşı Belediyesi senelerdir bize bu konu hakkında çok yardımcı oldu. Biz Gölbaşı Belediyesi’ne de  buradan çok teşekkürler etmek istiyoruz. Çünkü Gölbaşı Belediyesi’nin de yapması gereken şeyler var, Önümüzde ki günlerle bununla ilgili bir toplantı yapılacak, hangi kurum hangi konuyu üstlenecek bu belirlenecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuya hassasiyetle yaklaşmasından dolayı teşekkür ediyoruz...

Yıllardan beridir bizim kahrımızı çeken Gölbaşı Belediyesi’ne de tekrar tekrar çok teşekkürler ediyoruz…   Her şeyden evvel artık çocuklara bu doğada hayvanları sevdirmeyi ve onlara artık onların küçüklükten beri zarar vermeyeceklerini, büyürken de onlara bunu anlatmayı bunu eğitim olarak almaları bizim için çok önemlidir.”dedi.

eda ~ 26 Aralık 2011, 19:28

büyük resimdeki cocuklar bizim sınıfta [LOL]

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.