Gölbaşı :
z     z
12 Ocak 2011, 00:06
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Göl-Der'in Akademisyen Ziyaretçileri Vardı...

Göl-Der'in Akademisyen Ziyaretçileri Vardı...

      

     Gazi Üniversitesi  Kooperatifçilik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü  Prof. Dr. Mine Tekeli Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme ve Turizm Derneği’ni ziyaret ederek,  “Akademik merkezli olarak dernek ve vakıflarla bir çatı altında buluşmak  istiyoruz. “dedi.

 

        Göl-Der Başkanı İsa Ömercan’la görüşen Prof. Dr. Mine Tekeli, “Pilot bölge uygulaması başlattık. Dernekler, Vakıflar ve Kooparatifler olarak Üniversiteler arası  işbirliğiyle  oluşan çatıda buluşacağız.   Hedefimiz,  akademik bilgiyi tabana ulaştırmalıyız. Vakıf ve Derneklerin amaçları ve gayeleri aynıdır. Eğer biz kooperatifleri yanımıza çekemiyorsak sorun var demektir.  Üniversitelerimiz bilgiyi  doğrudan öğrencilerimize ve halkımıza aktarması lazım.  Her şey tabandan başlar ve  doğru kararlar üniversitelerde olur. "dedi.

 

    Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme ve Turizm Derneği (GÖL-DER) Başkanı İsa Ömercan, Derneklerin amacının toplum bilincine  yönelik çalışmalar yapmak olduğunu, Gölbaşı’nda da her alanda topluma yönelik oluşabilecek her türlü projeyi destekleyeceklerini belirtti.  İsa Ömercan, “ Dernekçilikte zor.  Birkaç gönüllü insanımız bir araya gelerek ilçemizin çirkin yüzünü güzelleştirmek için mücadele veriyoruz. İster çevresel olsun, ister kültürel yaşamda olsun birçok sorunlarımız var.  Bilimin yolundan gitmek, en doğru yoldur.  “dedi.

 

         Akademik Tüketici Odaklı Küresel Kalkınma Tüketim Kooperatifi” (ATOKK-KOOP) akademik bağlantı merkezi olarak proje kapsamında kurulan bir kooperatif olduğu öğrenilirken,  bünyesinde dernek, vakıf ve kooparatifleri buluşturmak amacını taşıyor…

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.