Gölbaşı :
z     z
10 Ocak 2011, 22:58
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Büyükşehir Belediyesi'nden Gölbaşı'na Destek Geliyor...

Büyükşehir Belediyesi'nden Gölbaşı'na Destek Geliyor...GÖLBAŞI HAYVAN BARINAĞINA BÜYÜKŞEHİR'DEN DESTEK GELİYOR..-        Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı yapıldı. Yapılan Toplantıda Gölbaşı'ndaki Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne destek çıkarken, TOKİ Örencik - Kızılay Hattı dolmuş seferi konulması da komisyona havale edildi..

     Toplantıda, Büyükşehir Belediyesinin, Gölbaşı'ndaki hayvan barınağına yardım yapması da kararlaştırıldı. Karara göre, barınaktaki hayvanların bakım, beslenme ve tedavilerine yardımcı olmak için Büyükşehir Belediyesince aylık 30 bin liraya kadar ayni yiyecek yardımı, aylık 5 bin liraya kadar da ayni tıbbi malzeme ve ilaç yardımı yapılması ve zaman içerisinde ortaya çıkacak diğer eksikliklerin giderilmesi konusunda Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tam yetkili olacak. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına, hayvanlar için gıda temin edilebilecek her yerden yiyecek toplanması konusunda da yetki verildi.          TOKİ ÖRENCİK - KIZILAY HATTI DOLMUŞ SEFERLERİ BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE GÖRÜŞÜLDÜ...       CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi İsa Hayırlı telefon ve elektronik posta ile yerel gazetecilere mesaj geçerek, TOKİ Örencik bölgesine dolmuş hattı isteği için önce önerge verileceğini bildirdi. Bugün akşamda yeni mesajlarla GÖLBAŞI-TOKİ-KIZILAY  Hattı Dolmuş isteği önergesinin meclis gündemine geldiğini, tüm partilerin meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edilerek Ulaşım Komisyonu'na havale edildiğini bildirdi.      İsa Hayırlı aşağıdaki yazılan önergenin meclise sunulduğunu belirtti..

 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

 

                                                                                                                              10/01/2011

 

Konu:5393 sayılı belediye yasasının 21. maddesi ile belediye meclisi çalışma yönetmeliğinin 8. ve 11. maddeleri uyarınca meclis gündemine madde eklenmesi önerisidir.

 

Büyükşehir Belediyemiz sınırları içerisinde , Gölbaşı ilçemizde bulunan ,Toki Örencik Toplu Konut yerleşkesi tamamlanmış 7500 konuttan oluşup 1500 üzerinde oturan sakin bulunmaktadır.Bölgenin bir üniversite beldesi olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu konutlarda oturanların bir çoğunun Üniversite Öğrencileri ,T.B.M.M personeli ve Emniyet Mensupları ve yakınları olup şehir merkezi ile yerleşke arasında yoğun bir yolcu talebi bulunmaktadır.

 

1)                          Bölgeye acilen Polis Akademisi –Toki-Gazi Üniversitesi-Ankara Üniversitesi Gölbaşı yerleşkesi –Kızılay hattında çalışacak dolmuş hattını hayata geçmesini.

2)                          Mevcut hatlarda (193 ve 195 no’lu) çalışan otobüs seferlerinin çoğaltılarak sıklaştırılmasını talep ederim.

 

                                                                                                  

Ek:   1)  Muhtarlığın istek talebi.(01/10/2010 da Ego Genel Müdürlüğüne iletilmiş.)

         2) Bölge halkının istek talebi.

         3) Basında çıkan istek yazısı.

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.