Gölbaşı :
z     z
09 Ocak 2011, 15:41
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Başkan Odabaşı :Gölbaşı'nı Spor'un Merkezi Yapacağız..

Başkan Odabaşı :Gölbaşı'nı Spor'un Merkezi Yapacağız.. Belediye Başkanı Yakup Odabaşı : Gölbaşı'nı Spor'un Merkezi Yapacağız..        Gölbaşı Belediyespor, futbolun dışında yeni branşlara yelken açarak bayan halter takımını kurdu.        Bayan halter takımının tanıtım toplantısında açıklamalarda bulunan Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, artık Türk sporuna amatör ruhla, futbolun dışında da gençlere, özellikle engelli sporculara hizmet vereceklerini belirterek, 'Gölbaşı artık futbolun dışındaki branşlarda da faaliyet gösterecek. Bu amaçla ilk olarak Belediye Spor Kulübü bünyesinde bayan halter takımını kurduk. Kategorilerinde Türkiye ve Avrupa'da derece yapmış 8 bayan haltercimizi kulübümüz bünyesine aldık. Hedefimiz 2011 yılında mevcut spor tesislerimizi daha da geliştirmek. Kuracağımız tesislerle de gençlerimizi kahve köşelerinden ve sokaklardan tesislerimizin içerisine çekerek, Türk sporuna kazandırmaktır.      Bu amaçla ilçemize bağlı tüm köylerde birçok branşta profesyonel spor uzmanlarımızla eğitim vererek, turnuvalar düzenleyerek, buradan çıkacak gençleri Türk sporuna kazandırmak istiyoruz. Bizim önceliklerimiz arasında tüm dünyada olduğu gibi engelli sporcularımıza da gerekli tüm kolaylıkları sağlamak var. Bu kardeşlerimiz hem tesislerimizden yararlanmaları, hem de kurulacak olan yeni tesislerde hiçbir engelle karşılaşmamaları için gerekli bütün önlemleri alacağız. Amacımız, bu yıl Gölbaşı ilçemizin Türk sporunun lokomotif ilçelerinden birisi olması' ifadelerini kullandı.

  Büyük bir spor kompleksinin inşaatına çok yakında başlanacağını dile getiren Yakup Odabaşı, 'Bu komplekste olimpik yüzme havuzu, plaj voleybolu, tenis kortları, step ve aerobik salonları ile birçok branşın yapılacağı tesisleri bu yıl içerisinde hayata geçireceğiz ve faaliyetlerimize başlayacağız. Artık futbol sahalarımızı bugünden itibaren profesyonel futbol takımlarımızın hizmetine de açacağız. Mevcut bir sentetik, bir de çim sahamız bulunmakta. Bunlara ilave yenilerini de en kısa sürede yaparak, Ankara'ya gelen takımlarımızın sahalarımızda antrenman yapması için her türlü kolaylığı sağlayacağız' şeklinde konuştu.

  Türk sporuna hizmet etmek için çalıştıklarını söyleyen Odabaşı, 'Bu amaçla ilk olarak genç ve yıldız bayan halter takımımızı kurduk. Artık faaliyetlerimiz profesyonel eğitimciler tarafından organize edilecek. Spor Koordinatörlüğüne eski milli haltercimiz Gürsel Dedeoğlu'nu getirdik. Tüm branşlardaki organizasyonlarımızı bugünden itibaren başlatıyorum. Gölbaşı'nı sporun merkezi yapacağız. Birçok branşta ilçemize bağlı tüm mahallelerde faaliyete bugünden itibaren başlıyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda ilçemizde badminton, satranç, plaj voleybolu, plaj hentbolu, tenis, yüzme, cimnastik, step, su sporları, basketbol ve voleybol branşlarında 6 ay sonra liglerde mücadele edecek takımlar oluşturmaktır' dedi.

  Gölbaşı Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Atak ise, kurdukları bayan halter takımı ile Türk sporuna hizmet etmeye başladıklarını vurgulayarak, 'Spor koordinatörü olarak milli sporcumuz Gürsel Dedeoğlu'nu göreve getirdik. Bundan sonra tüm organizasyonlardaki iletişimi o sağlayacak. Diğer branşlarda da atılım sağlayacak ve mümkün olduğunca liglerde yer almaya çalışacağız' diye konuştu.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.