Gölbaşı :
z     z
07 Ocak 2011, 11:46
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Bizlere Örnek Olacak Seçilmişlerimiz, Bizleri Motive Etsin...

Bizlere Örnek Olacak Seçilmişlerimiz, Bizleri  Motive Etsin...

 Bizlere örnek olan seçilmiş insanlarımız, bizleri  üzmezse görevimizi daha iyi yapabiliriz...

 

 

 

Anılcan Kaşkatepe

 

 

    Gölbaşı Belediyesi Meclis Toplantısında görevimi yapıyordum. Meclis Toplantısı iyisiyle kötüsüyle tamamlandı ve toplantı o gün itibariyle bitti. Toplantıdan çıktığımda  Meclis Üyesi ve Gölbaşı Spor Kulübü Başkanı Sayın Mehmet Atak elinde bir sigara ile Meclis Toplantı odasının kapısının önündeydi. Ben Gölbaşı Gazetesi’nde çalışan bir muhabirim benim görevim fotoğraf çekmek,  haber olabilecek konular yakalayabilmek.

Bende bunu yapmaya çalışıyorum.

 

    Ancak yaşadığım olay beni çok üzdü, rencide etti. Ben fotoğraf çekerken Sayın Atak “Arkadaşım sen ne yapıyorsun! diyerek üzerime doğru geldiniz.  Bende sadece görevimi yapıyorum. dedim ve “ya bırak yav diyerek  hemen dışarı çıktınız.  Madem dışarı çıkıp sigara içecektiniz, neden içeride sigara içiyorsunuz…Bu yasalara aykırı değil mi! Siz başta genç sporcuların olmak üzere birçok kişiye örnek teşkil etmiyormusunuz?

 

    Sayın Mehmet Atak  ve yanınızdaki  meclis üyesi Duran Özkan     kapalı yerde sigara içmek yasak değil mi!  Salon dışında sigara içen meclis üyeleri ve yerel gazeteciler var iken siz neden içeride içiyorsunuz!  Bu yasalara aykırı değil mi! Siz yasalar üzerindemisiniz yoksa yasaları hiçe mi sayıyorsunuz. Ya da yasalar değişti de bizmi bilmiyoruz. Şimdi ben hangisini örnek almalıyım. Yeni mesleğe başlayan bir  muhabir olarak bizlere nasıl örnek olmayı düşünüyorsunuz? Ne yapalım, önce bir Türk vatandaşı olarak ne yapalım?  Yasalara uymak için ne yapalım? Kötü alışkanlıklardan kurtulmak için ne yapalım? Siz söyleyin..

    Ben her şeyden önce bir muhabirim ve inandığım her şey üzerinde kamu yararı varsa yorum yapmak hakkımın olduğunu düşünüyorum.

 

     Bu nedenle de bunu yazdım. Kişiliğiniz, kimliğinizin etkisinde kalmadan inandığım şeyleri yazıyorum. Bu inancımı ister zayıflatırsınız, isterseniz haklısınız diye güçlendirir ve cesaret verirsiniz. Cesaret verirseniz tabiki her zaman görevimi layıkıyla yaparım. Ancak inancımı zayıflatırsanız görevimi aksatabilirim.

 

    Gölbaşı’na fayda sağlamak için seçilmiş insan olan  siz, hangi davranışı sergilemeni istersiniz! Beni cesaretlendirmek mi istersin, işimi doğru dürüst yapıyım diye,  yoksa beni rencide edip, üzerek fayda yerine  boşişlerlere enerjimi harcamamımı istersiniz.

 

    Siz sayın büyüklerimin bizleri desteklemesini bekliyorum, bizleri doğru ve güzel şeylere yönlendirin, bizleri aklın yönünden,  kanunların izinden şaşırtmayın. Sonucunda ülkemiz ve milletimiz, Gölbaşı Halkı  için lazım olan budur.

     Bizler bu mesleğe atıldık, Yaşadığımız bölgeye  faydamız olsun diye çabalıyoruz.  Sizleri seviyoruz ve saygı duyuyoruz ancak her koşulda  görevimizi de yapmak istiyoruz... Anlayışınız için teşekkür ederim.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.