Gölbaşı :
z     z
06 Ocak 2011, 21:24
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kalite Üreten Okullara Ödülleri Törenle Verildi...

Kalite Üreten Okullara Ödülleri Törenle Verildi...

  Anılcan Kaşkatepe

         Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2010-2011 Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi (TKY) ödülleri, Özel Nesibe Aydın Eğitim Kurumunda düzenlenen törenle  verildi.         Kurum ve Ekip dalında verilen ödüllerde, "kurum" dalında  birinci Gökçehöyük İlköğretim Okulu, Dr.Ahmet Sevgi Göğüş İlköğretim Okulu  "ekip" dalında birinci oldu.        Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, ilçede eğitim kalitesinin arttığını belirterek, ödül alan kurumları kutladı.

   Özel Nesibe Aydın  Okulu Konferans salonunda düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Kaymakam Raşit Zengin, Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri,  Emniyet Müdürü Cihangir Kaya,  Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.       İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut ise TKY'nin çok önemli bir unsur olduğuna dikkat çekerek “TKY çalışmalarının ilçemizde benimsenmesi ve yaygınlaşması şüphesiz eğitim kalitemizi artırmıştır. Kalitemizin daha da artarak devam edeceğine inanıyorum.” dedi.


    TKY'de kurum dalında birinciliği Gökçöhöyük İlköğretim Okulu,

    ikinciliği Özel Erken Başarı Koleji,     üçüncülüğü de Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel İlköğretim Okulu kazandı.        Ekip dalında ise Dr. Ahmet Filiz Göğüş İlköğretim Okulu birinci,      Karaali YİBO  ikinci,      Ahmet Alper Dinçer Lisesi'de  üçüncü oldu.
     İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, ildeki  bütün okulların teknik donanım itibariyle yurtdışındaki okullardan hiçbir eksiğinin olmadığını belirtti. TKY'nin bir standart kalitesi yükselmesi olduğunu ifade eden Aydoğan “Elbette her kurum ve her ekip sıralamaya girecek ancak, benim için önemli olan bütün kurumlarımızın bu yarışta bende varım.” dedi.
      Kamil Aydoğan Toplam Kalite ve Yönetiminde yapmış olduğu konuşmada gölbaşı ilçesindeki okullarımıza katkı sağlayan başarıya ortak olan Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı’na yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

    Gökçehöyük İlköğretim Okulu yönetimine ödülünü veren Kaymakam Zengin Gölbaşı'nda  eğitimin niceliği ve niteliğinin çok yükseldiğini belirterek “Okullarımızın başarısının yükselmesi bizim de göğsümüzü kabartıyor” dedi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.