Gölbaşı :
z     z
05 Ocak 2011, 18:31
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Sağlık Raporlarını Gölbaşı'ndan Alabilirsiniz! Yoğun Bakım Hizmette...

Sağlık Raporlarını Gölbaşı'ndan Alabilirsiniz! Yoğun Bakım Hizmette...

GÖLBAŞI HASVAK DEVLET HASTANESİ'NE YENİ HİZMETLER...

 

 

 Haber ve Fotoğraf : Anılcan Kaşkatepe

 

 

    Gölbaşı Devlet Hastanesi’nde yeni hizmete giren Yoğun Bakım ile Sağlık Kurulu Raporu verilmesi hizmeti konusunda yerel basın bilgilendirildi.

 

      Yapılan tanıtıma Hastane Başhekimi Arslan Kağan Arslan ve Hastane görevlileri ile İl Genel Meclis Üyeleri Selim Kaymak ve Mehmet Deveci, Hasta Hakları Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Nazmi Tutal ile yerel gazeteciler katıldı.

 

      Başhekim Opr.Dr. Arslan Kağan Arslan’ın odasında yapılan toplantı daha sonra yemekte devam etti.

 

     Hastane Başhekimi Opr.Dr. Arslan Kağan Arslan, Hastane hizmetlerinde 2 önemli hizmeti başlattıklarını, bunların Sağlık Kurulu Raporu verilmesi ve Yoğun Bakım Ünitesi’nin hizmete açılması olduğunu belirterek şöyle konuştu.

 

      Bu iki önemli olay ise bu seviye hastanelerde görülmesi çok zor olan, yoğun bakım ve sağlık kurulu hizmetlerinin verildiğidir. Her türlü sağlık raporu hastanemizden alınabilir.  Yoğun bakımda 5 yatağımız var.

 

Ayrıca hastanemizde göz hizmeti başladı. TOKİ de sağlık hizmeti başlatıldı  haftalık 300 ortalama ile çalışmaktayız.

 

   Bütçemizi 12 Milyon Lira yaptık ancak 14 Milyon Lira bekliyoruz. 2010 yılında ortalama 800 ile 1000 kişi ortalama hizmet alırken, 2011 yılında 1300 – 1400 kişiye hizmet vermeyi hedefliyoruz.  2. basamak sağlık hizmetlerinde yatakla ilgili hizmetlerimizi artıracağız. Yatırım giderlerimizi düşürmemiz gerekiyor. Personel ödemelerinde bu yıl yüzde 5-10 oranında artırılacak, bu da hedeflerimiz arasındadır.

 

    Göz hizmeti başladı. TOKİ Örencik Polikiliniğinde  Kadın Doğum, Çocuk ve Dahiliye hizmeti var. Ortalama  haftalık 350 hastaya hizmet veriyoruz. Haymana Yolu’ndaki polikiliniğimizde de haftalık 600-700 kişiye hizmet veriyoruz.

 

  Hastane hizmetleri konusunda hangi hasta şikayet ediyorsa idare olarak engeç 1 hafta içerisinde geri dönüyoruz.  Gölbaşı’nda Hastane ve 2 semt polikliniği olarak  Ankara’da tek hizmet veren hastaneyiz.

 

    Gazetemiz temsilcisinin “hangi konularda şikayet alıyorsunuz” sorusu üzerine, Kan alma ünitesini genişletti. Burası dar olduğu için şikayet alıyorduk.  Veznenin yerinden sorun yaşıyorduk, vezneyi hizmet alınan yere taşıdık. Kantinlerimizle ilgili sorunlar vardı tadilata başladık,  Dahiliye servisimizde ısınma sorunu vardı onu çözdük. Acil servisimizdeki bazı personelin hastaya yaklaşımı konusunda şikayet oldu. Şikayetleri değerlendiriyoruz. Şikayetleri çok düşürdük. Zor bir hizmet veriyoruz, mutlaka şikayet olur, bize bu şikayetler yön veriyor. Çok dikkate alıyoruz.

 

En iddialı olduğumuz konulardan birisi fizik tedavi hizmetidir. Ankara’da 4-5 yerde olan “topuk dikeni kırma” ünitemiz var. Fizik tedavi yatan hasta hizmetimiz var.

EKG ve Kardiyoloji beyin cerrahisi hizmetlerimiz başladı.

Cildiyeyle de ilgili çok geniş bir tedavi hizmetimiz var.

  Hastanemizde eksik kadro yok denecek kadar azdır..

 

Her hastamız hastanemize geldiğinde hasta hakları konusunda kesinlikle bilgilendiriliyor.

 

Hasta Hakları Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Nazmi Tutar:

“Gerçekten uyumlu bir idaremiz var üstün bir performanstayız. Hasta memnuniyeti güzel bir şekilde var.

Hastanemize sahip çıkalım, hastanemiz gerçekten her şeyin yapılabileceği bir hastane.

Başhekimime, doktor arkadaşlarımıza ve değerli basın mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim…” Gölbaşı Devlet Hastanesi, hasta haklarını anlatmada, hastaları bilinçlendirme de ve sorunlarını gidermede çok duyarlı davranıyor. Ancak, bu duyarlılık Ankara’da ki birçok hastane de yok. Hastane başhekimleri bu konu da duyarsız ancak Gölbaşı bu konu da şanslı…

 

Başhekim Arslan Kağan Arslan: “çok minnettar olduğum bir ekibim var”,  “İl Sağlık Müdürüne, Kaymakamımıza,  İlçe Başkanı Ramazan Şimşek’e, Meclis Üyelerimiz Selim Kaymak ve Mehmet Deveci’ye   Kendi Hastanemiz personeline ve bize katkıda bulunan  Hastanemiz  Yardımlaşma Derneği’ne, Hastanemize katkıda bulunan hayırseverlerimize,  ayrıca basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz

 

    İl Genel Meclis Üyesi Selim Kaymak ise yapmış olduğu konuşma da, Hastane’nin  Gölbaşı için bir şans olduğunu, Gölbaşılıların hizmeti yanıbaşlarında aldığını belirterek, “Burada uyumlu bir ekip, üstün bir performans var. Vatandaşın memnuniyeti var. Hastanemizde tüm sorunlar çözülebiliyor. Üstelik sorunlar burada çözülüyor. Katkısı olan herkese teşekkür ederim.”dedi.

     İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Deveci’de hastane hizmetlerinden memnun olduğunu belirtti.

 

 

GÖLBAŞI HASVAK DEVLET HASTANESİNDE VERİLEN SAĞLIK

KURULU ( HEYET RAPORU ) RAPORLARI

 

Polis okullarına giriş ve memuriyete başlayacak polis adaylarına sağlık kurulu raporu.

Silah ruhsatı almak için sağlık kurulu raporu.

Güvenlik görevlilerine (silahlı ve silahsız) sağlık kurulu raporu.

İşe girişler için sağlık kurulu raporu.

Kredi ve yurtlar kurumuna öğrenci kayıtları için sağlık kurulu raporu.

Sürücü adaylarına verilen sağlık kurulu raporu.

Huzur evlerine kayıt için sağlık kurulu raporu.

Yurt dışında çalışmak için sağlık kurulu raporu.

Evlat edinmek için gerekli olan sağlık kurulu raporu.

Vasi tayini için rapor.

Hacca gidiş için rapor.

Durum bildirir raporlar.

İlaç raporları.

Dilek ~ 22 Ağustos 2016, 10:39

Bu sabah kizim okula kayit icin gerekli olan saglik kurulu raporunu almak icin erkenden hastanenize gitti sonra bni aradi hasta kabulde calisan bayan biz vermiyoruz baska hastaneye git demis bunu derkende bi onceki hastaya heyet raporu icin dilekce yazdiriyomus ben sizi nereye şikayet edecegim bu calisan kim

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.