Gölbaşı :
z     z
05 Ocak 2011, 00:16
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşılı Üniversitelilerden "İki Dil ve Özerklik Taleplerine" Tepki..

Gölbaşılı Üniversitelilerden

   Son günlerde memlekette yeni bir tartışma konusu olan ‘İki Dil ve Özerklik’ konusuna bir açıklamada, Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi Öğrenci Konseyi’nden geldi.

  Gazi Üniversitesi Ögrencileri Tarafından yapılan açıklama şöyle:
‘Hakk’ı bir, bayrağı bir, vatanı bir, mutluluğu ve acısı bir olan bu memleketin dilinden dökülenlerde nasıl bir ise dili de birdir!’ sözleriyle konuşmasına başlayan Öğrenci Teşkilatı Başkanı Mehmet Büyüközkök, “ Bizi bize düşman etmek isteyenler, birbirimizi anlamamızı kabullenmeyenler “bir”liklerimizi teker teker yıpratmanın mücadelesini her safhada sürdürmektedirler.
Ülkemizin temel kolonlarını oluşturan mevzulardaki hassasiyetimizin yıpranmasına müsaade etmemiz bu topraklar üzerinde emelleri bulunan iç ve dış fırsatçıların eline verilecek en büyük kozdur. Her cepheden kuşatılmaya çalışılan kültürümüz bu kültürün gerçek sahipleri tarafından korunmalıdır. Değerlerimizi yok etmek adına çalışılan bu faaliyetler karşısında aziz vatanımızın gençleri olarak kardeşlik bağlarımızın koparılmasına en fazla bizlerin müsaade etmemesi, en çok bizlerin tepki göstermesi gereklidir”
TÜRK MİLLETİ; TÜRKÜ,ÇERKEZİ, KÜRDÜ, LAZI İLE TÜRK MİLLETİDİR
“Aynı toprakları paylaşan vatan evlatlarının üzerindeki İslami, siyasi ve fikri ayrılıkların üstüne birde dil ayrılığı eklemek isteyen şuursuz mahlukların amaçları biliyoruz ki, cılız bir cücenin kabadayılığı gibi bu milletin devliği karşısında tesir göstermeyecektir.
Hakk’ı bir, tarihi bir bu vatanın hiçbir ferdinin diğerine üstünlüğü yoktur. Türk milleti; Türkü, Çerkezi, Kürdü ve Lazı ile Türk milletidir. Vatanı, bayrağı, dili ve hakkı ile birdir, değişmez. Ne bizi millet yapan değerlerden ne de bizi bir yapan değerlerden taviz verebiliriz. Her hassas mevzuda bünyesindeki farklılıklara rağmen ortak değerlerinden ve ortak hassasiyetlerinden dolayı kenetlenmeyi bilen milletimizin ve özellikle gençliğimizin dil birliğimizi ve kardeşliğimizi yıpratıcı propagandalar karşısında da kenetlenmesi bu fikir ve icraatları bir balon gibi patlatması gerekmektedir. Müslüman Türk milletinin fertlerine yakışan bir tavra bürünmesi, ortalığın başıboş değil bu vatanın necip fertlerine ait olduğunu tekrar tekrar göstermesi vatani en büyük vazifedir. “Vatan sevgisi imandandır” Hadis-i Şerifini, İslami duyarlılığından dolayı vatani mevzularda şiar edinmesi, buna aykırı bir tavrı ne müminliğe ne de vatani hassasiyetine yakıştıramaması gereklidir. Bu bilinç ile mayalanmış bir gençliğin oluşmasını tüm kalbimiz ile arzularken, var olanlarında bu bilinç eksenindeki fikirlerinin ve inançlarının davacısı olup buna yakışır bir ahlaki tavır ve aksiyona bürünmesini arzuluyoruz” diye konuştu.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.