Gölbaşı :
z     z
04 Ocak 2011, 14:12
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

"EGO"nun WikiLeaks Belgeleri'ni Deşifre Eden Gerçek Aktivist! Ayten Çalış

"İnsan denilen şerefli kaptan, şaşırıp yolunu,

oturtunca 'Öz Gemisi'ni karaya,

bir ömür mahsur kaldı,

'Nefisss!!' denilen o ıssız adada…"

 

"Yaşam denilen, 'öz' ve kabuğun biteviye bir diyaloğundan başka birşey değil!" desem ve bu hayatî med-ceziri sahneye koymaya kalksam, ne olur acaba?

"Ne diyaloğu! Kabuğun monoloğundan başka birşey yok ortada!" diye çıkışan hatırı sayılır bir serzeniş duyulur belki ama; ben yine de diyalogdan yanayım!

Zîrâ çoğu zaman kabuğun şerrinden derinlere çekilip yok numarası yapmak zorunda kalsa da, her dâim evdedir öz! Yeter ki topla kendini ve çal sen o 'bir'icik kapıyı sabırla…

Ve işte 'öz' konuşmaya başladı birden kendi kendine! Bir an o susadığı sessizliğe kavuşmuş ve kabuğun kuru gürültüsünden âzâde, en derinlerde bir yerlerde almış mikrofonu eline, "Hakikat"i dinlendiriyor…

"İnsan denilen şerefli kaptan, şaşırıp yolunu, oturtunca 'Öz Gemisi'ni karaya, bir ömür mahsur kaldı, 'Nefisss!!' denilen o ıssız adada…"

Kabuğun kulağı deliktir! Hele ki 'öz'e, özün uyanışına, onun çiçek açmaya yeltenişine, cümle kuruşuna karşı! Durur mu hiç yerinde, gelir mi hiç duymamazlıktan! Atıldı hemen apansız!

"Sen buna mahsur kalmak mı diyorsun be! Sana özgürlük yaşatıyorum özgürlük! Ben olmasam pısırık, silik, adsız, isimsiz, kimliksiz birşey olursun! Yok olursun yoook!"

"Ben de onu istiyorum ya zâten! Ama sağolasın bir türlü yakamı bırakmadığından, yokluğumun tadına varamıyorum! Sürekli bir yokolma, aşağılanma, kaybetme korkusu vererek asıl sen yok ediyorsun beni! rolma olanağımı bloke ediyorsun, üzerime gönderdiğin güçlü vehim dalgalarıyla!"

"Ben olmasam seni kim tanır ha! Kim adam yerine koyar da selam verir, elinden tutar! Ben olmasam sürünürsün! Her önüne gelen üstüne basar geçer! Kimse önem vermez sana, ezip geçerler! İyi ki merkezin olarak kumanda ediyorum sana da, şarampole yuvarlanmıyorsun! Nefes alışını dahî bana borçlusun, unutma!"

"Evet pek sayın ego! Ne yazıktır ki yıllar yılı elinizde tuttuğunuz kaptan köşkümü bırakmaya hiç niyetiniz yok! Hîleli cebir kuvvetinizle âdeta bir hava korsanı gibi musallat oldunuz kendi öz uçuşuma ve pilot kabinini terk etmeye de hiç yanaşmıyorsunuz maşaallâh!"

"Sen delirdin herhalde! Ben burayı bıraktığım anda, daha doğrusu sen benim tâlimatlarıma uymayı bıraktığın anda çakılırsın burnunun üstüne! Eh bir dene istersen!"

"Evet, bilmez miyim! Yıllardır bu hikâyeyi dinliyorum zâten! Ancak ne ilginçtir ki huzur adına, varlık adına, sükûnet ve saadet adına tek güzel bir an yaşatmış değilsin bana!"

"Nankööörrr! Sâyemde kazandığın sınavlar, elde ettiğin diplomalar, sana güç veren tonla bilgi, ayakta kalmanı sağlayan banka cüzdanın, kariyerin, tüm itibârın ne oluyor! Bunları sana kim verdi ha! Sana sürekli kendini savunma halinde olmayı öğretmeseydim, sürekli bir geçmiş ve gelecek muhasebesiyle seni adam etmeseydim, güçlü savaş taktiklerimle sana bu hayâtı vermeseydim ne olacaktı!"

"Vallâ çok iyi olacaktı! Çok yerinde olacaktı ama olmadı! Çünkü rezil olma, yenik düşme, aşağılanma, kaybetme şantajları ve tüm sanal ödül vaatlerinle beni kendi kendime karşı anlamsız ve acımasız bir savaşa programlaman gâyet başarılı oldu ve sâyende bindiğim dalı kesmeyi başardım! Ve işte buna 'nefse zulüm' diyorlar sayın ego! Sâyende nefsine zulmedenlerden oldum!"

"Bir kere bu kadar derin düşünmeye başlaman ve kendini hırpalaman, suçlaman nefse zulümdür; akıllı ol! Ben sana haklarını savunmayı, ayakta kalmayı öğretiyorum! Saçmalamayı bırak ve hemen şimdi işinin başına dön!"

         "Hangi işimin başına! Yıllar yılı bana yaptığın kara propaganda ile sırtımı döndüğüm asıl işimin başına mı; yoksa senin ilüzyonik tahtını cilalayıp parlatmaya devam ederek saçmalama potansiyelimi arttırmaya mı?"

         "Tabî ki kendini koruma, savunma ve ayakta kalma işinin başına! Akıllı olmaya! Kendine gel, kendine!"

         "Senin bana önerdiğin ve yıllardır da ustaca yutturduğun 'akıl'ın (!) akıl falan olmadığını artık biliyorum desem hiç işine gelmez değil mi! Yıllardır akıllı olma palavralarıyla idiotlaştırdın beni desem, fenâ bozulursun şimdi!

         Bana verilmiş o arı zekâyı açığa çıkarıp kullanmak yerine 'korku' ve gerçek olmayan 'sanal tasarımlarım'la bu muhteşem gücü katletmeye uğraşmamın akıl falan değil, bilakis ahmaklık olduğunu keşfettim artık ve oyun bitti! 'Game Over!' desem, kalp krizi geçirir misin şimdi sen?"

         "Ha ha ha! Ben kalp krizi geçirip öldüğüm anda sen de ölürsün! Unuttun herhalde kaptan köşkünün elimde olduğunu ve ben kayalıklardan aşağı yuvarlandığım an, senin de benimle olacağını!"

         "Hadi ya! Ciddî misin! Ben sen miyim yâni şimdi! Tüm varlığım baştan aşağı 'ego'dan, 'sanal bir benlik algısı'ndan mı ibaret! Bende senden başka hiçbir varlık yaşamıyor mu yani!"

         "Ne sandın! Tabî yaşamıyor! İstersen koca bir hiç olduğun duygusunu hissetmeye başla da, gör bakalım nasıl bir sıkıntı başlayacağını! Dene dene! Çekinme!"

         "Ya yıllar yılı senin bana yutturmaya çalıştığın o sınırlı bedenimin dışında çok daha kuvvetli ve sınırsız bir varlık bedenim varsa ve ben bunu ispât edersem ne yapacaksın!"

         "İspât mı! Felsefeye merak saldın herhalde bu aralar! Bak oralar tehlikelidir! Zaman kaybettirir, güç kaybettirir, enerji kaybettirir, akıllı ol diyorum akıllı!"

         "Aynen katılıyorum sana! Artık akıllı olmaya karar verdim! Ama akıllı görünen ahmaklardan olmaktan bıktım ve 'gerçek akıl'la tanışmaya karar verdim nihâyet!"

         "Gerçek akıl mı? O ne saçma şey öyle! Akıl akıldır işte! Yıllardır sana öğretmeye çalıştığım şey! Pardon! Son zamanlarda öğrenmekten vazgeçmeye başladığın şey! Yoksa tasavvuf saçmalığına falan mı merak saldın sen!"

         "Biliyorsun ki yaklaşık on küsûr yıldır tasavvuf okuyorum zâten!"

         "E güzel! Ben de sana oku diyorum zâten! 'Tasavvufla uğraşıyorum!' diye etiket yaparsın, etrafta derin görünürsün, fiyakan olur, puan toplarsın diyorum! Bundan şikâyetçi değilim ki ben! Biliyorsun ki ben senin 'imaj maker'ınım! Senin için en güzelini, en doğrusunu ben bilirim!"

         "Doğru! Sâyende tasavvuf üzerinden bile etiket yapmayı düşünebildim! Ama sana üzücü bir haberim var ki, on küsûr senedir tasavvuf okusam da, tasavvufu "oku"manın bundan çok başka birşey olduğunu nihâyet anlamaya başladım!"

         "Kim veriyor sana bu akılları! Gazâlîler, Farâbîler, İbn-i Arabîler, Rabbânîler, Hacı Bektaş-ı Velîler, Mevlânâlar, Şemsler, Hacı Bayramlar, Geylânîler, Feridüddin Attarlar, daha bilmem kimler! Onlar göçtü gitti! Onların fasılları kapandı artık anlamıyor musun! Kaaa-paan-dıııı!

Şimdi hız çağında yaşıyoruz artık! Onlar eski zaman insanlarıydı! Kendi çaplarında yazdılar çizdiler, falan filan! O tozlu dosyalar çoktan târihin küf kokulu raflarına kalktı, çoktaaan! Güncellemesi yok artık o programların!

Şimdi göstersene bakayım bana, onların anlattıklarını günümüz şartlarında yaşayan ve onları bugünün diline çevirmeyi başaran bir tâne isim!

"Duymak istediğinden emin misin böyle bir ismi!"

"Eminim eminim! Söyle bakayım! Söyleyebileceğin bir tâne adam varsa söyle hadi! Biz de anlayalım senin kafanı bulandıranlar kimlermiş! Ama bunu yapabilecek biri olmadığı için, böyle bir isim de veremezsin zâten!"

"Senin için üzgünüm ama, şu an hayatta olan ve o pek korktuğun güncellemeyi yapan yerli ve yabancı onlarca isim sayabilirim şimdi sana!

Ama meseleyi, senin o ödünün koptuğu 'Hakîkat Kitâbı' ile paralel götüren ve o biricik varlık haritasını update ederek orada geçen tüm sembolik anlatımları bilimsel terminolojiye ustalıkla oturtan öyle bir tânesi var ki, işin cidden zor! Zîrâ gümbür gümbür geliyor senin o sanal tahtını yerle bir etmek için, haberin ola!"

"İnsanda nefes vâroldukça ben de olacağım, üzme sen o tatlı canını benim için! Her nefes, 'nefis'in kölesidir sonuçta! İpler benim elimde! Tahtım öyle kolay kolay sallanmaz benim, dert etme seeen! Boşuna "emreden nefis" dememişler bana! Nefs-i emmâreyim ben, nefs-i emmâre! Şaka değil!"

"Eh mâdem öğrenmek istemiyorsun, sen devâm et o zaman! Ama unutma ki, 'Hakîkat'in de bir planı var ve o plan senin işini her halükârda bozar! İstersen âyet numarası da vereyim!"

"Yok yok! Âyet numarasına falan gerek yok! Yalnız söyle bakayım, kimmiş bu senin kafanı karıştıran meçhul kişi!"

"Demek merâk ettin! ABDULLÂH derler ona!"

"ABDULLÂH mı! O da kim?"

"Valla ben anlatırım da, sen dinlemeye tahammül edebilir misin bilemem! Senin tahtını iyiden iyiye sallayan biri, bilgin olsun! Senin sanal oyunlarının ipliğini pazara çıkaran bir ehl-i tahkîk! "Allah" isminin kulu! Bir tür arkeolog! Senin adına çok ciddî bir tehdit anlayacağın!"

"Siz bir kişi kılığına girmiş o farkındalıksınız!" diye feryâd eden biri!

"Ruhsal uyanış, düşünce rûyasından uyanıştır!" hakîkatini gâyet sâkin ve bilimsel bir veritabanı ile, çok güçlü ve tutarlı bir altyapı ile profesyonelce açan parlak bir ruh!

"Düşünce çukurunda boğulmuşluk" halini yaşayan mekanikleşmiş insana, kendi tâbiri ile "insansı"ya âcil müdahalede bulunan bir sûnî teneffüs uzmanı! Hiç de sûnî olmayan o gerçek teneffüse, "ezelî ve ebedî nefes"e ulaşmada tıbbî destek veren çok ciddî bir ruh hekimi

'Halîfelik makâmı, bu dünyâ boyutuna insan olarak gönderilmiş her yolcunun otomatikman elde edebileceği, 'Bu dünyaya insan olarak gelenlere, yanında bir de halîfelik bedâvâ!' şeklinde hazır verilecek, kampanya ya da promosyonvârî birşey değil kesinlikle!' mesajı vererek, üzerimize sinmiş o fevkalâde sinsi atâleti yarıp atmayı murâd eden bir ehl-i fark! Bir yol açıcı, küreyici…

 'Aydınlanma'nın tüm dolambaçlı ve kafa karıştırıcı tanımlarını rafa kaldırıp, 'Aydınlanma, bir tür kaynağa bağlanma hâlidir! Zâten vârolan bu limitsiz bağlantıyı aktif hale getirmek içinse aynayı silmeniz yeterli!' diyen bir aktivist!

'Ego'nun Wikileaks Belgeleri'ni deşifre eden, gerçek bir aktivist!

Öyle ya! İsrail'in, Amerika'nın ya da Avrupa'nın gizli ajandaları değil, şok yaratacak belgeler! "Sinsi 'EGO'nun WikiLeaks Belgeleri" bütün mesele! Çözmekse bu, eylemse bu! Zaferse bu, cennetse bu işte nihâyet…

Zîrâ dünyâ üstünde ne kadar gizli ajanda varsa, hepsi de senden çıkıyor değil mi! Siz pek sahtekar egonun oyunları deşifre oldu mu, ruhun şifreleri de çözülüveriyor bir bir!

Nefsini bilen rabbini biliyorsa, sen de şah diyeceksin tabî 'öz'e! Korkutma, yıldırma türünden tüm şantaj ve numaralarını, tüm caydırıcı stratejilerini koyacaksın elbet ortaya! 'Hakikat'e giden yolu tıkamak, ne de olsa vâroluş amacın!

Ama zannederim sen sadece şahla uğraşırken karşı taraf 'Şah ve mat!' aşamasına çoktan geçti! "Bilinçte Kuantum Sıçraması"na kapı açacak tetikleyici hamleler yapıldı ve sanal tahtını yerle bir edecek halis ruhların ayak sesleri de fazlasıyla yaklaştı…  Ne o! Bakıyorum sesin soluğun çıkmıyor! Bastırma mekanizması devreye girdi herhalde köşeye sıkışmış zâtınızda! Kulaklarını tıkamak istemekte haklısın tabî! Sen yıllarca uyut bütün bir insanlığı! Tereyağdan kıl çeker gibi ye bitir kutsal emâneti!

Sonra 'Yeryüzü Vârisleri' şifresiyle birbiri ardına dünyâya akın eden farkındalık erleri, GÜN gelip bozsunlar senin, o bin yıllık cânım tezgâhını! Olacak iş değil! Bir kuantum furyasına tahtı yıkılacak, birgün gelip tüm boyutlarıyla deşifre olacak adam mıydın sen hz. ego..! Gerçekten haklısın cümle kuramamakta…

Ama artık başka bir dönem başlıyor, üzgünüm! Örümcek bağlamış gözlerin pek alışkın olduğun yüksek düzeyinde çok ciddî bir azalma olacak ve keşfiyat dönemi başlamış kristalize ruhlarda beklenmedik bir reyting patlaması yaşanacak!

Senin alıştığın mevsim normallerinin çok dışında bir fasıl başlıyor, hesâbını ona göre yap! Zamanın sandığında hasret dolu vuslatını bekleyen 'Sözler'in dönemi bu dönem! 'Hakikat adına içilmiş antlar'ın ışıltılı çağı, 'şimdi'deki bu altın dönem…

Ama sana Hz. Âdem A.S. yeryüzüne ayak bastığı o ilk gün söylenmişti bu! 'Rüzgâra tüküren, kendi yüzüne tükürür!' denmişti lâkin, sen yine de inandın Âdemoğlu'nu cennetten koparacağına! Ve çok ciddî bir süreliğine de olsa kopardın doğrusu! Ama hesaplar değişiyor artık! İrtifa kaybediyorsun!

'Sünnetullâh'ın sarsılmaz terâzisini gizlemeye çalışan tüm örtüler bir bir düşüyor ve güçlü bir 'Perde!' sesi yankılanıyor kulaklarda! Yana yakıla "Kral çıplaaak!" diye yırtınan Nietzsche'nin "çocuk"la imlediği özgür insanı sürgün veriyor pıtır pıtır!

Onun "deve" ile imlediği "sürü insanı"ndan, yâni "şartlanmış insan"dan, "çocuk" ile imlediği "üstün insan"a, yâni "hür insan"a giden yol açılıyor nihâyet! "Köle ahlâkı" bitiyor, "efendi ahlâkı" ile "dekadans" denilen büyük çöküşe, "çürüme"ye çâre bulunuyor!

'Tanrı öldü!' tespiti tersinden okunup ateist damgasıyla saf dışı edilmeye çalışılan o parlak ufkun 'Bu kulaklara göre ağız değilim ben!' diyerek işâret ettiği yepyeni bir nesil geliyor ve Nietzsche'nin gizlenen o önemli 'Söz'ü gün yüzüne çıkıyor artık! "Biz O'nu yadsımıyoruz! Yalnızca tanrı adıyla sunulanı O'na layık bulmadığımız için haykırıyoruz!"…

Yâni artık zihnin tüm hatalı kodlama ve şartlanmışlıklarından âzâde olup orijinal ayarlara dönebilmeyi, 'İslam fıtratı' olarak ifâde edilen sâdeliği, mâsumiyeti ve zihnî abur cubur ve gürültüden sıyrılmışlık, durulmuşluk anlamındaki ümmîliği yakalama noktasında hiç beklenmedik goncalar dökülüyor o kutsî dallardan! Bütün bir dünyâ bahçesi, Kur'ân'ın eşsiz bahârına, sonsuz bayramına hâmile; bilesin!  

Ve bir sürpriz daha sana, pek mağrur ego hazretleri! Arkasına sığındığın en büyük silahların olan teknoloji ve konformizm, bir bumerang gibi seni vurmaya başladı!

Artık son sistem bütün teknoloji, senin desîselerini, gizli ve sinsi oyunlarını, hîleden başka birşey olmayan sanal stratejilerini deşifre ve bertarâf etme husûsunda ciddî bir takım oyunu sergiliyor!

'Büyük Takvim', bu takımın tüm klas oyuncularını, o geniş ailenin tüm 'mânevî network'ünü akıl almaz bir hızla bağlantılıyor ve 'O her an yeni bir şandadır!' şifresi, şimdi 'O her an yeni bir linktedir!' versiyonu ile bambaşka bir şekilde tecellî ediyor!

Kör "isteme mekanizması"nı otomatiğe bağlamış mekanik ruhların değil, "cüzzî irâde"yi maksimize ederek ihlas ile katıksız bir murâd ediş içinde olan kristalize ruhların, "duâ insanları"nın altın çağı başlıyor artık!

"Duâ insanları"nın, yani farkındalık ibresi her daim aktif olan, her an "yüksek yöneliş şuuru" içinde bulunan, ana kaynakla sürekli online olan, irtibâtı her dâim diri tutanların çağı!  

 "İngilizce biliyor musunuz?', 'Japonca biliyor musunuz?', 'Bilgisayar kullanmayı biliyor musunuz?', 'Autocad Programı biliyor musunuz?', 'Araba kullanmayı biliyor musunuz?', 'Uçak kullanmayı biliyor musunuz?', 'Piano çalmayı biliyor musunuz?' türünden klasik sorulara alışığız da; acaba hiç, "Duâ etmeyi biliyor musunuz?" sorusuna muhatap olduk mu hayatımızda? Daha da önemlisi, yönelttik mi hiç bu önemli suâli kendi kendimize?" diyen, bu biricik sorunun aslî yanıtını samîmiyetle araştıran ehl-i keşifin zamanı…

 Yüksek bir şuura, gerçek bir zekâya sâhip olan, daha doğrusu varlıklarındaki "Ez-Zekî" potansiyelini açığa çıkararak o saf görüye erişen bu "duâ insanları", 'Rabbim bize duâ etmeyi öğret!' duâsıyla manevî sofraya yanaşan ve bir "Duâ Duâsı" olan bu önemli şifre ile çok ciddî izzet-i ikramlara mazhar olan akıllı ruhlar!

"De ki; Eğer duânız olmasa, Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var!" incisini anlamayı başararak bu arı yönelişle seni, yâni vehim, vesvese, korku, şartlanma, ümitsizlik ve sahte benliğe ait beklentiler türünden tüm egosal zehiri, merkezden kaynaklanan bütün virüsleri devre dışı bırakabilen gerçek insanlar!

Kâinâtı şereflendirmiş o en muhteşem ufkun "Allâh'ım! Hayretimi arttır!" duâsını pusula edinmiş gerçek zekâlar!

Senin, yâni egonun kontrolünde olan şartlanmış-kirli zihin devre dışıdır onların altın yönelişinde ve onların aynı zamanda bir "önleyici darbe" olan duâlarında en vurucu güç, yâni 'tam teslimiyet sırrı' fiiliyattadır artık! 

Egosal virüse karşı etkili olan yegâne anti-virüs programının "duâ ve zikir", yâni 'saf yöneliş' ve 'dâimî hatırlama' olduğunun 'bir'eysel sırrına ermiş akil dimağlardır onlar…

Nihayet artık açık açık "Düşünce maddedir!" cümlesini kuran gerçek bilim, duânın neden mü'minin silâhı olduğunu, neden mü'minin ferâsetinden çekinilmesi gerektiğini klasik fiziğin ötesine geçen yeni çerçevesiyle gâyet net söylüyor ve "Ben bir kulumu seversem onun gören gözü, işiten kulağı, yürüyen ayağı, tutan eli olurum!" hakîkati de bambaşka boyutlarla açığa çıkıyor…

Ebrûzenlerin suya boya atarken yaşadıkları saniyelik ya da saliselik zihinsel korku, tedirginlik ya da negatifliklerin, teknelerindeki suya aynıyla yansıdığını bilenler bilirler ve "Ebrû sinirlenenleri sevmez! Sinirlenmeyi unut; yoksa ebrû sana yanıt vermez!" derler. Bir klasik haline gelen Son Samuray Filmi'ndeki "Hiç düşünce!" repliği ise, yine aynı hakîkatin bir güncel versiyonudur!

Ve târihî bir sanat olan ebrû ile uğraşanların çok uzun yıllar önce keşfettiği bu önemli sırrı, Japon Bilimadamı Dr. Masaru Emoto da su üzerinde yaptığı meşhur deneyi ile bilimsel anlamda tasdik etti!

Suya yönlendirilen pozitif ve negatif enerjiler, yâni düşünceler sonrasında suyun kristalize şekilleri üzerinde açığa çıkan şaşırtıcı tablolar, insanlığa çok şeyler söyledi!

Evet pek sayın ego! Yazık ki bir kuantum sıçrayışıyla alt üst oluverdi bin yıllık planların! Çok ciddî, ağır bir yara aldığın kesin! Ama kendisine verilmiş bir açık çek olan "duâ sistemi"ni, o kristalize yönelişi ve tam anlamıyla bir joker olan "cüzzî irâde"yi kullanmaya üşenen miskin ruhlar hâlâ kolaylaştırıyor senin işlerini! Bu mekanik zincir hâlâ senden yana!

Ne var ki hatırı sayılır bir rihî kırılma da, nihâyet vücûda gelmiş durumda! Bir cahiliye döneminin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız; rahatın kaçacak, üzgünüm..! Fenâ bozulacak, hafakanlar geçireceksin!

Yüksek donanımını çürümeye bırakmış mekanik müşterilerin fazlasıyla azalmaya başlayacak! İnsanların fevc fevc 'Hakikat'e dühûl olacakları o gün epeyce yaklaşıyor; zîrâ tüm paslanmış kapılar açılıyor ve asıl film şimdi başlıyor! Ve herkes oyuncu, herkes yönetmen bu sette! 'Zerre küllün aynasıdır!' sırrı ifşâ oldu ne de olsa!

Velhâsıl oyuncu oyuncu olursa 'zerre' zerreliğini bulup "küll"e kucak açıyor ve "küll" de "cüzzî irâde"nin hakkını verenlere senaryoyu yönlendirme imkânını sunabiliyor…

Evet, yoruldun herhalde! Yeniden senin "Kim bu kafanı karıştıran?" soruna dönersek eğer, o işte! ABDULLÂH!

Abdullâh bir kazıcı! Allâh kulu bir bilinç! Bir define avcısı, ya da daha doğru tanımla "olan"ı açığa çıkaran, dönüştüren, işleyen, kristalize eden bir simyâcı! Beklenen bir "Onarımcı"!

Arayan, araştıran tüm ruhlara sunulmuş olan "Allâh İlminden Yansımalarla KUR'ÂN-I KERÎM ÇÖZÜMÜ" isimli Kur'ân açıklaması da, icâbet edenlere mutlakâ hız kazandıracak çok önemli bir dâvet, ciddî bir katalizör çağımızda; Sırrın Sırrı'na dokunarak her dâim zafere ulaştıracak olan "B Planı"nı tüm ilmî boyutlarıyla açık eden çok elzem bir harita!     

Ama bir düzeltme yapayım ki, kafamı falan karıştırmıyor kendisi! Bilakis yıllar yılı senin kilitlediğin ve ezici hegemonyan altında çürütmeye uğraştığın "gerçek akıl"ımı açığa çıkarıyor! İnsanlığa ait tüm "genetik mânevi mirâs"ımı aktive ediyor!

Kısacası artık senin bin yıllık 'Cısss! Kafanı karıştırırlar!' tehditlerin de pek işe yaramıyor! Bu zamâna kadar ne desen 'Hay hay!' dedim ama; "Büyük Takvim", "Artık 'Hayy! Hayy!' zamanıdır!" diyor!

Tüm ehl-i keşifin

"Öz Bayramı",

"Özgürlük Bayramı" kutlu ola…


Ayten Çalış Yağmur


http://aytencalis.blogcu.com/


ayten_calis@hotmail.com

 01.01.2011

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.