Gölbaşı :
z     z
04 Ocak 2011, 00:56
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı Sanayi Sitesi'ne yolunuz düştü mü!Sanayicileri Kim Kurtaracak!

Gölbaşı Sanayi Sitesi'ne yolunuz düştü mü!Sanayicileri Kim Kurtaracak!

Gölbaşı Sanayi Sitesi’ne yolunuz düştü mü!

     Fiziksel koşulları itibarıyla yerinde tüm hizmetleri veremiyor ancak çok değerli ustalar bulunuyor..

Sanayi Sitesi’nin hem iş potansiyelinin artması, hem de yeri için uğraşan sanayici Mehmet Aktay  var. Gölbaşı Sanayi Sitesi’ne arızalanan araç sahiplerini yönlendiriyor. Ne kadar tanıdığı varsa Gölbaşı dışındaki sanayi sitelerine göndermemek için hayli çaba sarfediyor. Ancak bu çabaların kıymetini sanayi sitesindeki esnafların çok anladığını sanmıyorum. Çünkü, geçen yıl Sanayi Sitesi Dernek Başkanı iken siyaset uğruna (sen Belediye de AKP'ye çalıştın diye)  geri kalması yönünde telkinler olunca derneğe aday filan olmadı ancak halen Sanayi Sitesi’ne yeni bir yer oluşturmak amacıyla kurulan kooparatif başkanlığı yapıyor..

    Neyse konumuz da Sanayi Sitesi’nin durumu hakkında yaşadığım bir konuyu anlatıp, Gölbaşı’nın bu konulardaki geri kalmışlığını anlatmak istiyorum..

 

    İlk önce aracım arızalındığında arkadaşımız Mehmet Aktay’ın yönlendirmesiyle sanayi sitesinde bir ustaya tamir için bıraktım… Aracın buji ve hava filtresi değişecek…

     Aracımın bujilerinin Gölbaşı Sanayi Sitesi’nde olmadığı tesbit edildi ve Ankara merkezdeki oto yedek parçası satanlardan alınıp gelindi..

    Yani, vosvagen gurubundan olan aracımın bir bujisini bile burada bulamıyorsak burada bir eksiklik var…     Neyse, birkaç gün sonra arabamda çekiş iyice düştü yine sanayi sitesinde aynı ustanın yolunu tuttuk.. kısa bir kontrolden sonra motor baskı balata değişecek dedi..

 

   Bıraktık arabayı, yeri küçük, kasaba tamirhanesi gibi,  ancak usta iyi olduğu için bayağıda müşterisi var.  3 gün sonra arabayı almaya gittim. Tabi arabanın parçaları yine Gölbaşı dışından geldi. Neyse, borcumuzu filan hesap ettirdik. Tamir için usta parası bana fazla geldi. Arkadaşımız Mehmet Aktay  Ankara’da Doğuş’tan bir ustadan  aracımdaki bakım ve onarımları aynısını kaça yapılabileceği konusunda  fikir aldı.  Gölbaşı’ndaki ustanın söylediği el emeğinin yarısı kadar hesap çıkardı.

  Tabi  Mehmet Aktay duruma el koydu ve ustaya durumu anlattı.  Usta artık servis ücreti seviyesine çekti de anlaştık…

 

    Şimdi;  Gölbaşı Sanayi Sitesi’nin fiziksel koşulları yetersizliği nedeniyle burada doğru dürüst oto servisleri faaliyet gösteremiyor.  Doğru dürüst oto yedek parçası satan yerler bulunmuyor. 

      Şimdi, ben mecbur kalmadıktan sonra Gölbaşı Sanayi sitesine neden giriyim! diyen vatandaşa ne söyleyebiliriz ki!

 

    Gölbaşı’nda nüfus hergeçen gün artıyor. Gölbaşı nda araç sayısı da hergeçen gün artıyor. Tahmin ediyorum ki araç sahiplerinin yüzde 90’ından fazlası Sanayi Sitesi’ne uğramıyor. Nedeni de açıktır.

   Bırakın birçok parçayı, bir bujiyi bile Gölbaşı dışından getirmek zorunda kalıyorlar!       Sanayi sitesinde çok değerli ustalar olmasına rağmen, fiziki yetersizliği nedeniyle basit tamirhane götüntüsünden bir türlü kurtulamıyor...

 

      Bu görüntü turizm kenti Gölbaşı’nın da kasaba gibi görünmesine neden oluyor… Hele ki otobandan Türkiye’nin her tarafına  gelip geçenler,  çevresindeki hurda araçları ve boş arazilere atılan çöpleri görenler  gittikleri yerde Gölbaşı’nı sanıyorum ki böyle  anlatıyor…

     

  NOT:  Gölbaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bahçesinde bulunan,  Konya Yolu’ndan ve çevresinden geçerken hurdalık olarak görünen bölgedeki araçların yakında kaldırılacağı ögrenildi. Gölbaşı merkezde bulunan belediye ye ait hurda araçların kaldırılması için ihalesi yapıldığı belirtildi.

erhan ~ 20 Kasım 2012, 22:11

aynen çokdegerli ustalar var bende isim vermeyim ama benim gittim ustata aynen oktay usta çocuk elinden geleni yapıyor parçada olsun işcilikte olsun

Ferhat UZUN ~ 01 Mart 2012, 10:27

2 senelik gölbaşılıyım. ondan önce de çankaya ayrancı da oturuyordum. gölbaşı inanılmaz güzel bir yer. Sanayi sitesinde de bir ustam var inanılmaz bir usta ve elinden her iş geliyor. geliyor da dediğiniz gibi bir buji değiştirmek bile problem ancak usta konusunda en doğru yer bence Gölbaşı Sanayi Sitesi.\r\n\r\nİnsanlığa gelince o kadar güzel ki insanları başka yerde bu samimiyeti bu güveni kolay kolay bulamazsınız.\r\n\r\nyedek parçacıdan malzemeyi alıyorum parasını sonra verirsin diyor elime malzemeyi tutuşturuyor gidiyorum ustama taktırıyorum parçayı. borcum nedir diye soruyorum bunun için paramı alınır cevabı alıyorum. arkadaş alın bi paramıda beni ezmeyin ya... resmen açık hesap çalışıyoruz bakkal usulü... güven güven güven... bu da ancak böyle güzel insanlarla olur zaten.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.