Gölbaşı :
z     z
03 Ocak 2011, 21:26
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

2011 Yılının İlk Meclis Toplantısı Yapıldı...Neler Oldu!

2011 Yılının İlk Meclis Toplantısı Yapıldı...Neler Oldu!

   Anılcan Kaşkatepe - Devlet Bağdat         2011 yılının ilk meclis toplantısı bugün yapıldı. Toplantı da Meclis Başkanvekili seçimi yapıldı. MHP'li Mehmet Atak ile AKP'li Hacer Varlık yarıştı. Denetim Kurulu Üyeleri de seçildi..Başkan Köpeklerden Şikayetçi olurken gündem deki konularla ilgili raporlar kabul edildi.MHP den AKP'ye geçen  Hamit Mermer Ne Yaptı!      BİRİ MEHMET ATAK'A "DUR" DEDİ, TAM DEDİ!..        Meclis üyesi Hamit Mermer’in Meclis 1. Başkanvekilliği'nden istifa etmesi nedeniyle kalan süreyi tamamlamak üzere Meclis 1. Başkanvekili'nin seçilmesini içeren başkanlık yazısı kabul edildi. AKP den Hacer Varlık, MHP den Mehmet Atak aday oldu.

 

Gizli oylama yapıldı:

AKP’li Hacer Varlık:13 oy   MHP’li Mehmet Atak: 12 oy aldı.

Hacer Varlık 13 oy ile Meclis 1. Başkanvekili seçildi…

 

 MHP grubunun 13, AKP  gurubunun 10, CHP gurubunun ise 2 üyesi bulunuyor.

MHP'li Kadir Yanık ilçe dışında olduğu için meclise  katılmadı.

Mehmet Atak'ın Meclis Başkanvekili adaylığını kaybetmesi Atak'a "yerinde dur"uyarısı  olarak yorumlandı.     DENETİM KURULU ÜYELERİ SEÇİLDİ..     Meclis toplantısında 2011 yılındaki denetim kurulu üyeleri de seçildi. Sami Özdemir, Nazım Kaşkatepe, Ali Atsız, Behsat Aydemir ve Duran Özkan Denetim Kurulu üyeliğine seçildi.   BAŞKAN YAKUP ODABAŞI'DA KÖPEKLERDEN RAHATSIZ..       Köpeklerle ilgili verilen önergeye,  Başkan Yakup Odabaşı “Köpek barınağı Büyükşehir Belediyesinin yetkisinde. Ancak bizde yetki bulunmamasına rağmen biz bu işe sahip çıkıyoruz. Geçen yıl Kasım ayında Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında köpek barınağının, ilçe merkezi dışında daha büyük bir yere yapılması ve taşınması kararı alınmıştı. Ancak şu ana kadar bir gelişme olmadı. Biz Gölbaşı Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz” diyerek Büyükşehir Belediyesine sitem etti.   NECİP GÜLER : HİSSELİ ARAZİ SATIŞLARINDA KOLAYLIK İSTİYORUZ..        Belediye hissesi olan arsaları bulunan vatandaşlara hisse satışlarında kolaylık tanınması hakkında verilen önerge esnasında da çeşitli tartışmalar yaşandı. Başkan  Yakup Odabaşı “Bu konuda duyarlıyız” derken AKP'li Necip Güler  takdir komisyonunun, Başkan Odabaşı ile aynı fikirde olmadığını, halka zorluk çıkardığını öne sürdü.  Necip Güler, takdir komisyonu üyeleri Kadir Yanık ve Yüksel Özbek'in vatandaşın sesine kulak vermediğini belirtti.           Başkan Yakup Odabaşı, takdir komisyonunun kanunlara uymak zorunda olduğunu belirterek“Bazı hatalar olabilir. Hepimiz insanız bu hatalar düzeltilir” dedi.       MHP'li Yüksel Özbek ise fiyat belirlenirken, yerlerin yerinde tespit edilip görüldüğünü söyledi. Özbek “Necip Güler konuşurken daha dikkatli konuşmalı” diyerek Necip Güler'i eleştirdi.  

 KENT KONSEYİ YENİDEN YAPILANDIRILACAK..

 

     Belediye Başkanı  Yakup Odabaşı, Kent Konseyi hakkında verilen bir önerge hakkında da şu sözleri sarf etti. “Kent Konseyinde bazı istifalar oldu. Ocak ayında Gölbaşiı Kent Konseyi yeniden yapılandırılacak.” Dedi.

  FATİH DURUAY : DENETİME CHP'Lİ BİR ARKADAŞ ÖNERİYORUZ.. BAŞKAN YAKUP ODABAŞI : KANUNLARA AYKIRI OLUR...        Denetim komisyonu seçimlerinde . AKP  Gurup Başkanı Fatih Duruay “Biz bu dönem CHP'li bir arkadaşımızı da bu komisyonda görmek istiyoruz. Çoğunlukları yetmediği için biz AK Parti gurubu olarak, komisyona seçeceğimiz bir üyeden feraget ediyoruz. CHP'li Yusuf Aksakal'ı öneriyoruz.” dedi.

Başkan Odabaşı, CHP'nin aday gösteremeyeceğini ifade ederek “Ben kanunlara göre hareket ediyorum. Şu anda böyle bir şey yapmamız kanunlara aykırı olur” dedi. CHPli Yusuf Aksakal ise geçen dönemde aynı tartışmanın yaşandığını ifade ederek “Bu kanun maddesi bizim seçilmemize engel değil” dedi.

  HAMİT MERMER BU TOPLANTIDA SUS PUS..    MHP'den istifa ederek AKP'ye  katılan Hamit Mermer'de yeni yıla yeni partisinin gurubunda adım attı.  İlk defa AKP'li  meclis üyeleriyle birlikte  oturan Hamit Mermer, meclisin başından sonuna kadar  herhangi bir konuda görüş bildirmedi, hiç konuşmadı.   MECLİS GÜNDEMİNDE NELER VARDI!       Sözleşmeli personele 2011 yılında ödenecek ücretlerin belirlenmesini içeren başkanlık yazısı. ( oy birliği ile kabul edildi. )

 

   Belediyemizde 657 sayılı D.M.K. ‘una tabi olarak çalışan personel için ihtiyaç duyulan kadro değişikliklerini içeren başkanlık yazısı. ( oy birliği ile kabul edildi. )

 

   Kültür merkezleri ücret tarifelerinin belediye personeline %25 indirimli uygulanması yönünde alınan meclis kararının yeniden düzenlenmesini içeren başkanlık yazısı. ( oy birliği ile kabul edildi. )

 

   Denetim komisyonu üyelerinin belirlenmesini içeren başkanlık yazısı. ( oy birliği ile kabul edildi. )

  

    Belediyemiz tarafından İller Bankası Genel Müdürlüğü’nden alınan krediden bakiye kalan miktarın belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 6 adet araç alınmasını içeren başkanlık yazısı. ( oy birliği ile kabul edildi. )

 

   Su kesen Deresi’ni gölü kirletmemesi için alınması gereken tedbirleri içeren çevre sağlık ve isimlendirme komisyonunun 14.12.2010 tarih ve 12 sayılı rapor. ( oy birliği ile kabul edildi. )

 

   Elektronik atıkların geri dönüştürülmesi ile ilgi Çevre Sağlık Ve İsimlendirme Komisyonu’nun 15.12.2010 tarih ve 13 sayılı raporu. ( oy birliği ile kabul edildi. )

 

    Karagedik Mahalle Mezarlığı’na giden yolun ve musalla taşının etrafının yapılması ile ilgili Çevre-Sağlık Ve İsimlendirme Komisyonu’nun 16.12.2010 tarih ve 14 sayılı raporu.

 ( oy birliği ile kabul edildi. )

 

    Belediyemize kira ödeyen kiracılarımızın anlaşmalı kira borçları ile ilgili Hukuk-Tarifeler-Plan ve Bütçe-Hesap Tetkik Komisyonu’nun 15.12.2010 tarih ve 24 sayılı raporu. ( oy birliği ile kabul edildi. )

Karagedik Aydın, Karagedik Ercan ve Kırıklı mahallelerinin sorunlarının tespitini içeren inceleme ve araştırma komisyonunun 16.12.2010 ve 16 sayılı raporu…

 ( oy birliği ile kabul edildi.)

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.