Gölbaşı :
z     z
31 Aralık 2010, 20:29
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Bugün Gölbaşı'nda Neler Oldu!

Bugün Gölbaşı'nda Neler Oldu!

Haber : Anılcan Kaşkatepe - Devlet Bağdat 

 

 

        Mazot Hırsızları Yine İşbaşındayken Polise Takıldı…

 

       Gölbaşı  Karşıyaka Mahallesi’nde gece geç saatlerde bir kamyondan mazot çalmaya çalışan 2 kişi suçüstü yakalandı.

 

       Mazot hırsızları kullandıkları otomobildeki  koltukları sökerek  içerisine 12 adet 17.5 litrelik boş bidonlar,  elektrikli mazot çekmeye yarayan  mazot çekme aparatı,  araç aküsü ile hırsızlık işinde kullanılan aletler  ile birlikte ele geçirildi.

 

          Polisler tarafından gözaltına alınan Y.Ç. (22) ile C.A.’nın  (21)  1 hafta önce de Karşıyaka Mahallesi’nde başka bir kamyondan da mazot çaldıkları tesbit edildi.  Hırsızlık zanlılarının çok sayıda suçtan sabıkası olduğu anlaşılırken  çıkarıldıkları mahkeme tarafından  tutuklandı.

 

 

 

          Gölbaşı Emniyet Müdürlüğü Polis Ekipleri  15 gün önce de 2 mazot hırsızlık zanlısını yakalamıştı.

 

 

Başkan Yakup Odabaşı esnaf ziyareti yapıp, yeni yıl kutlaması yaptı..

 

 

          Belediye Başkanı Yakup Odabaşı  Bahçelievler Mahallesi Cemal Gürsel Caddesi’ndeki bazı esnafları ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı.

         .Cemal Gürsel Caddesi’ndeki  bir kahvehaneyi de ziyaret eden Odabaşı, kahvehanede bulunan vatandaşların yeni yılını da kutladı.

 

      Vatandaşlarla kısa  süre sohet eden Yakup  Odabaşı, başka bir kahvehaneye giderek vatandaşlarla birlikte çay içip simit yedi. Başkan Yakup  Odabaşı; Yeni yılın  herkese sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum. dedi.

 

 

CHP'liler Ev Ziyareti Yaptı..

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tüm il ve ilçe teşkilatlarına yılbaşı gecesinde ev hanımlarına okunmak üzere kutlama mektubu gönderdi. Kılıçdaroğlu'nun gönderdiği mektubu alan Gölbaşı CHP Kadın Kolları üyesi kadınlar Kılıçdaroğlu'nun mektubunu sahiplerine dağıttılar.

 

CHP Gölbaşı Kadın Kolları Başkanı Aynur Mutlu, Şafak Mahallesi'nde yaşayan Mukaddes Moğanlı'ya, 'Kemal Bey'den size mektup var' diyerek mektubu teslim etti. Mektubu teslim alan Mukaddes Moğanlı eşinin 7 yıl önce vefat ettiğini ifade ederek, sıkıntılarını CHP'li yöneticilere anlattı. CHP İlçe Başkan Ercan Şimşek ce kadın kolları başkanı Aynur Mutlu ise Moğanlı'nın sorunlarını dinleyerek, kendisine her zaman yardımcı olma taahhüdü verdiler. Karşıyaka Mahallesinde de Arife Abay'ı ziyaret eden CHP'li kadınlar ve ilçe yöneticileri Kılıçdaroğlu'nun mektubunu evin direği Arife Abay'a teslim etti. Arife Abay yılbaşı gecesinde unutulmamalarının kendileri adına sevindirici olduğunu söyledi. Abay, CHP Genel Başkanı tarafından gönderilen mektup ile çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun gönderdiği bu mektup bizleri oldukça mutlu etmiştir. Kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

Ziyarete CHP İlçe Başkanı ve belediye meclis üyesi Ercan Şimşek, belediye meclis üyesi Yusuf Aksakal, ilçe yönetim kurulu üyeleri de katıldı

 

 

MHP Teşkilatı Aşure dağıttı

 

MHP Gölbaşı  Kadın Kolları tarafından yapılan  ilçe teşkilatı ve cami çıkışlarında  10 bin civarında aşure dağıtıldığı bildirildi.

   Aşure dağıtımı sırasında  Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, MHP İlçe Başkanı Selçuk Dağdeler, Kadın Kolları Başkanı  Çimen Bayram  ile birlikte bazı meclis üyeleri, parti üyeleri ile vatandaşlarda hazır bulundu.

     

       MHP İlçe Binasında düzenlenen aşure dağıtımında  konuşan MHP Gölbaşı Kadın Kolları Başkanı Çimen Bayram muharrem ayı’nın İslam alemi için büyük önem taşıdığını belirterek, her yıl geleneksel olarak aşure dağıttıklarını söyledi

 

Eski İl Genel Meclis Üyesi Mecit Tükay’dan Kitap Desteği…

 

 

      Gölbaşı Baldudak İlköğretim Okulu öğrencilerinin başlattığı “Kütüphanemize bir kitapta bizden”  kitap toplama kampanyasına eski İl Genel Meclis Üyesi Mecit Türkay, bu destek geldi.

 

     Eğitimci Hasan Tatlı ile birlikte Baldudak İlköğretim Okuluna giden Mecit Türkay, çoğunluğunu çocuk kitaplarının oluşturduğu 500 adet kitabı Baldudak İlköğretim Okulu Müdürü İsmail Sak'a teslim etti.

 

     Okul Müdürü İsmail Sak kitap bağışı nedeniyle Mecit Türkay'a teşekkür ederek “ Okul içerisinde oluşturacağımız kütüphanemiz için tüm halkımızın desteğini bekliyoruz.” dedi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.