Gölbaşı :
z     z
27 Aralık 2010, 22:02
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Soğuk Siyasi Rüzgar Ekenler...2

Gölbaşı'nda Soğuk  Siyasi  Rüzgar Ekenler...21.den devam...           Belediye Başkanı Yakup Odabaşı’nın “Hep Birlikte Yöneteceğiz” sloganını anlayan pek az. Belki de başkan bunu anlatamadı. “Hep Birlikte Yöneteceğiz” derken, ilçe de yaşayan tüm insanlarla birlikte belediye yi yönetmeyi kastetmediği ortadadır.  Toplumun  dinamiklerine seslenen Başkan Odabaşı’nın güçlü olmasını istemeyenlerde var. Gerek yanıbaşında olanlardan, gerek muhalefet olanlardan…

 

    Özellikle “İthal Müdür”lerle belediye yi yönetiyor diye sitem ederek muhalefet yapanlar Başkan Odabaşı için, “Usülsüz iş yapıyor,””Kendi Menfaatlerini Düşünüyor” ya da “Kendine çalışıyor..” gibi hiçbir olumsuz  söz sarfedemiyorlar.

 

       Çünkü, Başkan Yakup Odabaşı kişilik ve yönetim anlayışı  ile hırsızlığa, yolsuzluğa, haksızlığa prim vermeyecek kadar dürüst ve saygındır. Ben bu konu da Yakup Odabaşı’na güveniyorum!

 

     “İthal Müdürler” konusundaki serzenişlerin bir yerde haklılık payları olabilir. Ancak, bu “İthal” denilen müdürler bu söylemleri  bertaraf  edebilir. Yönetici konumunda olan bu müdürler yaptıkları çalışmaları da ithal! duruma düşürmezlerse  (yani ithal insanlarla çalışmazlarsa) bu söylemlerde muhalefeti etkisiz hale getirebilirler.

 

   Sonucunda, Başkan Yakup Odabaşı seçimlerde tekrar aday olursa bu “ithal” müdürlerin ne bir oyu olacak, ne de etkileyebileceği oyları olacak. Yani bu “İthal” müdürlerin siyasi boyutunu da düşünmeleri gerekiyor bir çalışma yaparken…

 

      İlk defa bu konu da yazma gereği duydum çünkü bu “ithal” müdürlerin çalışmalarının siyasi boyutunu düşündüğünü sanmıyorum…

 

 

///                                                 ///                                               ///

 

 

   Belediye Başkanı Yakup Odabaşı Neler Yapıyor! Bakarsanız birçok proje yapıyor ancak uygulama da biraz sıkıntılar çıkıyor. Yerel basında son zamanlarda iyice belirgenleşen bir durum ortaya çıktı…Gölbaşı Belediyesi’nin projeleri ya da çalışmalarından daha çok, Gölbaşı Belediye Spor Kulubü’nün takımları meşgul ediyor.

 

    Yani, Belediye Spor sürekli gündemde olup, belediye faaliyetlerini ya bastırıyor ya da aynı oranda gündem de kalıyor.  

 

    Gölbaşı Belediye Spor Kulübü’nün başkanı Mehmet Atak kurt siyasetçidir. 20 yılı aşkın süredir ilçe de aktif siyasetin içerisindedir.  Sağ olarak bilinen partilerin hemen hemen hepsine girip çıkmıştır. Bu Belediye dönemindeki özel ve siyasi hareketlerinin  bir bölümünü Göl Haber Gazetesi eleştirerek yazdı. Tüm yazılanlar hiçbir şekilde yalanlanmadı. Şahsen bende bunların hepsinin altına imzamı atarım.

 

     Mehmet Atak, soyadı gibi atak birisi, hareketi seviyor, gündemde kalmayı seviyor. Olumsuz yazılsa bile bunu “reklam” kabul edebilecek kadar siyasi tecrübeye ulaşmış birisi,  Çok iyi bir organizatör olup,  geride durduğu zaman siyasi hareketi etkilidir.

 

     Şimdi, Belediye Başkanı Yakup Odabaşı kadar gündemde kalan, bu kalışları ile kendini mutlu hisseden Atak, basında o kadar fazla yer alıyor ki,   farkındamı acaba Belediye hizmetlerinin önüne geçiyor. 

 

     Belediyenin başarısı sadece  sporda imiş gibi öne çıkıyor…

    Aslına bakarsak Futbol Takımının başarısı da bunu gerektiriyor gibi...     Ancak, yukarıda da dedim ya; siyasi yönden de düşünmek lazım...    

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.