Gölbaşı :
z     z
27 Aralık 2010, 13:10
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Mogan'dan bırakılan su Kanalda taşkınlık oluşturuyor..

Mogan'dan bırakılan su  Kanalda taşkınlık oluşturuyor..

Mogan’dan bırakılan su  Kanalda taşkınlık oluşturuyor…

 

   Mogan Gölü’nden Eymir Gölü’ne bırakılan su, TEK yolu üzerindeki köprü altının tıkalı olması nedeniyle su kanalında birikti. 

    3 günde su kanalının seviyesine dolan Mogan Gölü’nün bırakılan suyu Eymir Gölü’ne bırakılmıştı. 

 

     DSİ tarafından Mogan Gölü’nün  tahliye kapakları açılarak  Eymir Gölü’ne bırakılan su kanalda dolunca taşma endişesi oluşturdu. Su kanalı boyunca 1 metre yüksekliğinde biriken Mogan Suyu bu şekilde devam ederse  taşarak spor tesislerini basacak.

 

      Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme ve Turizm Dernek Başkanı İsa Ömercan,  Mogan Gölü’nden Eymir Gölü’ne bırakılan su TEK Yolu üzerindeki köprünün altında da geçiyordu. Köprü altının dolgu olması nedeniyle bırakılan suyun hepsi öbür tarafa akmıyor ve kanalın bu tarafında sular birikiyor. Bu şekilde su akıntısı devam ederse 2-3 gün içerisinde spor sahalarını sular basar. DSİ tarafından bırakılan bu su hangi kanalla Eymir Gölü’ne kadar ulaşıyor. Onun incelenmesi lazım. Çünkü, Spor Sahalarının bulunduğu yoldan sonra kanal yok, tamamen doğal bir su yolu oluşmuş ve rastgele su akar gibi bir durum var. Gerekirse bu bölgeye su  kanalı yapılabilmelidir.”dedi.

   

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.