Gölbaşı :
z     z
24 Aralık 2010, 00:44
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'na Yeni Bir İmam Hatip Lisesi Arayışı Başladı..

Gölbaşı'na Yeni Bir İmam Hatip Lisesi Arayışı Başladı..

GÖLBAŞI’NDA  İMAM HATİP LİSESİ NE YENİ OKUL YAPILACAK…

 

 

   Gölbaşı Anadolu İmamhatip lisesi’nin yapılması için yeni bir arsa aranıyor. Arsa bulunamazsa mevcut bina yenilenerek derslik sayıları artırılarak hizmete devam edilecek.

 

    Gölbaşı  İmam Hatip Lisesi’nde yapılan toplantıya,  Milli Eğitim Bakanlığı  Din Öğretimi Genel Müdürü Prof. Dr.İrfan Aycan, Ticaret ve Turizm Genel Müdürü Murat Bey Balta,  Din Ögretimi Genel Müdür Yardımcısı H.Hüseyin Baysal, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut, Şube Müdürleri, AKP ilçe Başkanı Razaman Şimşek,  İmam Hatip Lisesi Müdürü Hali İbrahim Haliloğlu,  İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fethi Duruay ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

 

       MEB Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Aycan ziyaretinde İmam Hatip Lisesi’ndeki ögretmenlerle de sohbet ederek, okul hakkındaki düşüncelerini aldı. Daha sonra Okul Müdürü Halil İbrahim Haliloğlu’nun odasında bir araya gelindi.

 

      Prof. Dr. İrfan Aycan,  Gölbaşı’na İmam Hatip Lisesi yaptırmak istediklerini belirterek, bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut ile İmam Hatip Dernek Başkanı  Fethi Duruay’dan görüş alarak, “Bizlere en az 10 dönüm olan bir arsa bulursanız yeni bir bina yapılabilir. Eğer bulunmazsa bu mevcut bina yıkılıp yerine nasıl bir okul yapabiliriz. Ona bakacağız. Ancak, öncelikle  bir arsa bulalım.” dedi. 

   MEB Ticaret ve Turizm Genel Müdürü Murat Bey Balta’da Gölbaşı’na  yeni bir okul kazandırmak için hem dernek yönetiminin hem de Gölbaşı insanlarının yardımsever olduğunu belirterek, “Gölbaşı’na yeni bir okul daha kazandırmak için ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi

 

      İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı Fethi Duruay,  Prof.Dr. İrfan Aycan’a dönerek, “Sayın Genel Müdürümüz de destek verirse biz bu okulu Gölbaşı’na kazandırırız. “dedi. AKP İlçe Başkanı Ramazan Şimşek ise 10 dönümlük bir arsa için araştırma yapacaklarını belirtti.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.