Gölbaşı :
z     z
20 Aralık 2010, 20:56
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Hazine'de Gölbaşı'ndaki Villalık Arsaları Satacak...

Hazine'de Gölbaşı'ndaki Villalık Arsaları Satacak...Hazineye ait Gölbaşı'ndaki 73 adet villa arsası 28 Aralık'ta açık artırma usulüyle satılacak.

     Ankara Defterdarlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Hazineye ait arsa ve arazilerin ekonomiye kazandırılması amacıyla satışına devam edildiği vurgulanarak, bu çerçevede Gölbaşı İlçesi Ballıkpınar Mahallesinde elektrik, su, doğalgaz ve toplu taşıma gibi altyapısı tamam olan şehir gürültüsünden uzak Mogan Gölü'ne yakın 73 adet villa arsasının açık artırma usulüyle satışa çıkarıldığı bildirildi. Açıklamada, konut alanı olarak ayrılan 73 adet taşınmazın toplam tahmini bedelinin 5 milyon 913 bin 60 TL olduğu ve söz konusu taşınmazların imar planında emsal 0.20 Hmax=6.50 konut(villa) alanı olarak ayrıldığı kaydedildi. Açıklamada, ihalenin 28 Aralık'ta Defterdarlığın Ankara Ulus adresinde yapılacağı belirtilerek şu bilgilere yer verildi:

       "Satışa sunulan taşınmazların satış bedelleri peşin olarak ödenebileceği gibi talep üzerine 4'te 1'i peşin olarak ödendikten sonra geriye kalan bedele kanuni faiz uygulanmak suretiyle en fazla 24 ay içerisinde 8 eşit taksitle ödenebilecek. Satışı yapılan taşınmazların satış ve devir işlemleri ile bu işlemler esnasında düzenlenen belgeler, resmi ve harçlardan ve katma değer vergisinden müstesna olup satışı yapılan taşınmazlar satış tarihinden itibaren 5 yıl süreyle emlak vergisine tabi tutulmayacak."

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.