Gölbaşı :
z     z
20 Aralık 2010, 20:47
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Sporsever Kadınlardan Spor Kulübü Yöneticilerine Sitem..

Sporsever  Kadınlardan Spor Kulübü Yöneticilerine Sitem..

           Okuyucularımızdan Gelen Mektup Şöyle:

     "Gölbaşı Belediyesi daha önce Gölbaşı kapalı spor  bayanlara step aerobik sporu haftada 3 gün Pazartesi Çarşamba ve Cuma olmak üzere ve Akşam Saat 19:00 ‘da başlayıp saat 20:00 bitiyordu 1 saatlik bir spor çalışması yapılıyordu.  akşam saat 7 biz işten çıkıp eve gelip hazırlanıp çıkıyorduk. Üstelik belediye ücretsiz servis bile vermişti. Servis olmasa hiç birimizin imkanı yoktu kapalı spor salonuna gidip gelmek için daha önceki partiler döneminden başlayarak yaklaşık 10 yılı aşkın bir süre bu uygulama 12 bilemedim 13 yıldır bu şekilde devam etti. ANAP  döneminde başladı .AK parti döneminde aynı şekilde sürdürüldü servis de dahil olmak üzere imkanı olan olmayan çalışan ve ev hanımları olmak üzere her kesime hitap ediyordu ve her kesimden vatandaşlar Gölbaşı Belediyesi’nin ücretsiz sevisi ile gelip sporunu yapıp yine aynı servisle  evlerine dönüyorlardı.

 

     Belediye seçimlerinin hemen akabinde MHP ‘li belediye başkanı görevine başlar başlamaz. Bayanlara yönelik olan bu uygulamayı bir anda sonlandırdı. Bu belediye döneminde böyle bir şeyle karşılaşınca çok büyük şaşkınlığa uğradık. Bütün belediyeler hanımlar lokali kurarak bayanlara yönelik daha büyük ve lüks imkanlar sunarak hizmet verirken ve üstelik bu hizmetleride insanlara hiçbir ücret talep etmeden sunarken bunlar kötü step tahtası ile kötü minderi bile biz bayanlara çok görerek her şeyi yaklaşık 13 - 14 yıllık uygulamayı bir anda yok edince bizde bayanlar olarak harekete geçip belediyelerde yetkili kişilere ulaşıp hakkımızı aradık. Sonra belediye yetkilileri geri adım attı. Bu uygulamayı Zübeyde hanım yaşam merkezinde başlattı. Servis olayını tamamen kaldırdı. Hiç olmazsa sadece akşam için servis konulabilir çalışan hanımlar için Çünki TEİAŞ Polis akademisi ve TOKİ  dende spora gelenler var katılım oldukça büyük. Servis olmazsa çalışan hanımlar Özellikle TEAŞ lojmanlarından ve Polis Akademisi lojmanları gibi uzak mesafelerden gelecekleri için kendi imkanları da yok gelebilecek belediye servisi kaldırınca biz çalışan hanımlar oklarak bu uygulama için çok büyük mücadele başlatıp sonuçlandırdık bu seferde servisi elimizden aldı. Akşam karanlığında o kadar uzak mesafeye gelebilmemiz çok zor. Kendi imkanımız olsa zaten sorun etmeyiz. Hatta yetkili kişilere servis ücreti Ayda herkes 10 TL versin bu şekilde servis uygulaması devam etsin biz de spordan geri kalmayalım. Belediyenin bu hizmetleri  özellikle Spor insanların yaşam kalitesini artırmaktadır. Bu da insanları sağlıklı kılmaktadır. Özelliklede sağlıklı düşünen daha bilinçli toplumun yetişmesine sebebiyet vermektedir.

 

Şimdiki belediye bu hafta bu spor uygulamasını yeniden başlatacak fakat belediyenin bu çalışması da sadece ev hanımlarına yönelik olacak bir de iş yeri Gölbaşında olan çalışan bayanları kapsamakta onlar kısa mesafede oldukları için yürüme mesafesinde ev ve iş yeri ulaşım sorunlarıda yok onlar saat 6:00 rahatlıkla sporlarına yetişip sporlarını yapabilirler. Bizler gibi  iş yerileri Gölbaşının dışında uzakta olmadığı için onlar için spor akşam saat 6’da başlamış 7:00’de başlamış sorun değil onlar kısa mesafe oldukları için her şekilde yetişemeyeceğim korkusu yok. . Neden derseniz;

 

-          Çalışan bayanlar için yine haftada üç gün olmak üzere Salı Perşembe ve Cumartesi saat ve spor günlerinde çalışan bayanların şartlarına durumş uygun değil. Yine Belediye yetkililerini arayıp bu konuyla ilgi görüşmelerimiz hiçbir sonuç vermedi bizi dinlemiyorlar sekreterlerle muhatap ediyorlar hiç birisi telefonlara çıkmıyor sürekli biz bayanlardan bu konuyu konuşacaklar diye hep kaçtılar. Bizi sekreterlerle muhatap ediyorlar ve sekreterler bize ölçüyü iyice kaçırıp seviyesiz ölçüsüz ve de dengesiz konuşmaya başlıyorlar. Sizde gelmeyin sizde bunlardan geri kalın siz gelmezseniz de olur. Gelipte ne yapacaksınız cahil bilgisiz insanlarla muhatap edip iyice daha çok bizleri geriyorlar. Oy istemek içinde hiçbir kesimi ayırt etmiyorlar. Hepimizin kapısını çalıp oy istiyorlar. Üstelik belediyelerin görevleri sadece belirli kesime hizmet verip diğer kesimleri bu hizmet ve uygulamadan yoksun bırakmış  oluyor. Belediyelerde hiçbir ayırım yapmadan hiçbir kesimi daha çok gözetmeden herkese eşit şartlarda hizmet vermektir. Bunuda  bu yönetime hatırtlatmak mı gerekiyor.

 

     Biz çalışan bayanlar hafta içinde zamanımız olmadığı için bütün ev işlerini çamaşır, ütü temizlik alış veriş çocukların okul hazırlıkları her şeyi hafta sonuna cumartesi  ile pazara bıraktağımız için için  Cumartesi günü de saat 18:00 konulan spor aerobik step çalışmasının hafta içine dahil edilmesini birde spor saatleri defalarca belediye yetkililerine ben ve arkadaşlarım telefon edip söylememize rağmen spor saatini özellikle saat 18:00 aldılar ve değiştirmemekte de ısrar ediliyor bizleri sekreterlerle muhatap edip onlardan ölçüsüz konuşmalar ve davranışlara mağruz kalmamıza neden oldular. Gerçektende örnek bir belediyecilik hizmeti sunuyorlar bu şekilde biz de bunları seçip yönetime geldikleri için bunları hak ediyoruz diye düşünmeye başladık artık bütün arkadaşlar aynı düşüncede hem fikiriz. 

 

Biz saat 18:00’de spor başladığında işyerinden yeni çıkıp servislere binip Gölbaşına doğru yola çıkmış oluyoruz. Biz spor saatinin başladığında yolda oluyoruz bu şekilde spora yetişmemiz imkansız. Bu Yüzden eski uygulamadaki gibi çalışan bayanlar için haftanın P.tesi Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere step ve aerobiğe başlama saatide bu güne kadar hep çalışan bayanları düşünülerek akşam saat 19:00 yani saat 7:00 başlaması çok daha uygun olacaktır. 13 veya 14 yıldır bu uygulama bu şekildeydi yine aynı gün ve aynı saatlerde devam ederse bu çalışma biz çalışan bayanlarda bu hizmetten faydalanma şansını yakalayıp bu güzel hizmetten faydalanacağız. Diğer şekildeki uygulama saati ve günler çalışan bayanlara uymayıp telefonda yüzümüze haykırdıkları gibi sizde faydalanmayın sizde eksik kalın siz gelmezseniz de olur sizde başka değişik alternatifler arayın kendinize gibi ükala ve agresif tavır ve davranışlar yaşadık. Başka belediyelerde çalışan bayanlara böyle bir zihniyet hakim değil.

       Gölbaşı belediyesinin şimdi uygulamak için direttiği saat ve günler biz çalışan bayanların büyük haksızlığa uğramasına  neden oluyor. Bu bize yapılan çok büyük haksızlık ve adaletsizlik. Belediyenin bu uygulamasıyla sadece Gölbaşındaki ev hanımları ile gölbaşındaki iş yeri Gölbaşında olupta çalışan bayanları kapsamakta onlar rahatlıkla o saatlerde spora yetişebilirler. Bizim İş yerimiz ise Bahçelievlerde ve Kızılayda biz en erken saat 17:30 la 17:45’te İş yerinden çıkıp O yoğun trafikte eve yani Gölbaşına gelmeye çalışıyoruz. Saat 18:15’te evde yani Gölbaşında oluyoruz. Giyinip hazırlanıp çıkmamız saat 18:45 oluyor ve evle spor salonu arasında da bir 15 dakika eklenirse saat 19:00 da ancak spora yeişilip spor yapılabilir.

 

Kısacası evi ikametgahi Gölbaşında olup iş yerleri bahçeli Kızılay da olan çalışan bayanların spor günleri ve saatleri Hafta içi P.tesi Çarşamba Cuma günleri olmak üzere akşam saat 7:00de başlayıp 8:00 bitmelidir. Yaklaşık 13 - 14 yıllık uygulamada bu güne kadar bu şekilde uygulandı önceki belediyeler döneminde.

 

 

Çalışma günlerini ve saatlerini tuttukları aerobik hocasının durumuna göre ayarlamışlar. Biz çalışan bayanların durumunu dikkate alıp göz önünde bulundurarak hafta içi 3 gün ve saat olarak da 7:00 ile 8:00 arasında aerobik çalışması yaptıracak hoca bulmaları gerekirken bizleri hocanın şartlarına uydurmaya çalışıyorlar zorluyorlar. Böyle uygulamamı olur. Biz buna görede spor başladığı saatte yolda oluyoruz. Defalarca kendilerine söylüyoruz anlatamıyoruz. Anlamak istemiyorlar hocanın şartları bu diyorlar yapılan saçmalığa bakın.

 

Diğer belediyeler saunalar tenis masa tenisi diğer şekilde tenis takı tasarımı, yabancı dil kursu, resim gibi bir çok dalda olmak üzere;  bahçelievler hanımlar lokalinde sinema salonu haftanın 1 günü türk sineması izlettiriliyor nostalji aletli fitnes ve günde 3 farklı seans olmak üzere bayanlara yönelik step aerobik çalışması gibi çok örnek çalışma ve hizmetler vermektedirler. Ve birden fazla fitnes hocasıyla bu hizmeti yürütmektedirler.Bunlarda sizde eksik kalın gelmeyin siz gelmezsenizde olur.  Gibi sekterlerden böyle olaylar yaşıyoruz. Buda bizi çok geriyor gerilmemize neden oluyor. "

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.