Gölbaşı :
z     z
20 Aralık 2010, 12:57
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Belediye Yerli Malı Haftası'nı Öğrencilerle Kutladı...

Belediye Yerli Malı Haftası'nı Öğrencilerle Kutladı...

Belediye Yerli Malı Haftası’nı Öğrencilerle Kutladı…

 

           

       Gölbaşı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan Tutum, yatırım ve Türk malları haftası Gölbaşı Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde  öğrenci ile  velilerin  katılımıyla kutlandı.  Gölbaşı Belediyesi tarihinde ilk defa böyle bir etkinlik yaptı.

 

            Öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleşen organizasyonda yerli malı yiyecekler ikram edilerek yerli malının önemini belirten konuşmalar yapıldı.

     Öğrenciler bir araya gelerek yanlarında getirdikleri yerli yiyecek ve içecekleri birlikte yediler. Ayrıca öğrenciler, bu haftayla ilgili bilmecelerle, şiirlerle ve öğretmenlerinin izlettiği sunumlarla yerli malı kullanma ve israf yapmama konusunda bilinçlendirildi.

 

            Gölbaşı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden yapılan açıklamada Tutum Yatırım ve Türk Malları haftası dolayısıyla kültür merkezinde eğitim ve kurs alan öğrencilere yerli malının önemi belirten bir organizasyon gerçekleştirildiğini belirterek , tutum ve yatırım anlayışını  küçük yaşlarda ki çocuklarımıza toplumsal tutum bilincinin oluşması amaçlanmıştır. Tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemi, anlatmak için “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” etkinlikleri düzenledik. Düzenlenen  etkinliklerle geleceğimiz Türkiye'sinin mimarları olan bu minik çocuklarımızın öğrenime adım attıkları bu günlerde, aralarındaki dostluk ve kardeşlik bağlarının artmasını, vatanımıza, milletimize yararlı birer birey olarak yetişmelerini sağlamak çabasındayız.”denildi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.