Gölbaşı :
z     z
17 Aralık 2010, 17:09
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Belediye'de Ne Yapıyor! Gölbaşı'nda Neler Oluyor!

Belediye'de Ne Yapıyor! Gölbaşı'nda Neler Oluyor!

BELEDİYE DE NELER OLUYOR! BAŞKAN NE YAPIYOR!

 

 

Gölbaşı Belediyesi vatandaşlara Aşure dağıttı. Gölbaşı Belediyesi  Cuma Namazı çıkışı cami önlerindeki vatandaşlara  olmak üzere esnaflara da aşure dağıttı. Belediye Başkan Vekili Mehmet  Atak, Cami önlerindeki aşure dağıtımına katıldı.  Belediye'nin 9 bin aşure dağıttığı belirtildi.  Belediye Aşevi'nde 25 personel ile aşureyi yaparak vatandaşlara ulaştırdı.

 

Gölbaşı Belediyesi, Mogan Gölü’ne su kesen deresi ile dökülen kirli sulara ilişkin araştırma yapmak ve sorunu çözmek amacıyla Gölbaşı andezit taşı üreticileri ile bir araya geldi.

Gölbaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Bölük ve Zabıta Müdürü Pehlül Eraslan Gölbaşı Yurtbey mevkiinde bulunan Andezit taşı üreticileri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Mogan Gölü’ne su kesen deresi ile giden kirli sular ve taş ocakları bölgesinde oluşan çevre kirliliği hakkında konular tartışıldı. 

 

Gölbaşı Belediyesi Gölbaşı’ndaki tüm park,bahçe ve ana caddeleri önümüzdeki bahar aylarında 40 bin lale ile süslemeye hazırlanıyor.

Gölbaşı Belediyesi Park Ve Bahçeler Müdürlüğü bahar aylarında Gölbaşı’nı rengârenk yapmak için çalışmalarına başladı.  Müdürlük, Gölbaşı’nın tüm parklarını, cadde üzerinde çiçek yetiştirilen alanlarını 40 bin lale, 5 bin sümbül, 5 bin anemon çiçeği ile rengârenk yapmayı planlıyor. Dikimine başlanan lale soğanları ve sümbüller Nisan ayının son haftası ile Mayıs ayı arası rengârenk açacak.

 

 

  Gölbaşı Merkez’de bulunan Eymir Mahallesi’ne Gölbaşı Belediyesi tarafından inşa edilen Muhtarlık Hizmet Binası ve Kültür Evi’nin açılışı yapıldı.

     Gölbaşı Belediyesi ilçe genelinde tüm mahallelere muhtarlık hizmet binası ve kültür evleri yapmaya devam ediyor. Örencik, Velihimmetli, Subaşı, Topaklı Mahallelerinden sonra Gölbaşı merkezde bulunan Eymir Mahalle Muhtarlığı Hizmet Binası da tamamlanarak hizmete açıldı.

 

Avrupa Birliği Grundtvig Projeleri kapsamında Gölbaşı Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından verilen ve Başbakanlık Ulusal Ajans tarafından kabul edilen “Yetişkinlerin Eğitim Yoluyla Entegrasyonu” projesi 7-14 Aralık tarihlerinde Portekiz’in Lizbon şehrinde yapılan toplantılarla başladı.        

Proje kapsamındaki toplantılara Gölbaşı adına Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Elif Çoruhlu, Müdür yardımcısı Necdet Kara, Öğretmen Gülden Sümen ve HEM Müdürü Oğuz Yücel  katıldı.

 

Gölbaşı Çorumlular Derneği Başkanı Osman Ulunç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Gölbaşı Sanayi Sitesi’nde çalışan hemşerilerini ziyaret ettiler.

Ziyaret kapsamında; Gölbaşı Sanayi Esnaflarından Münür Daşdemir, Sadık Yaşkan, Hamza Tokat, Serkan Daşdemir ve Adem Eroğlu ile görüş alış-verişinde bulunuldu. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren esnaf; dernek çalışmalarına imkanları ölçüsünde katkı sağlayacaklarını ifade ettiler…

 

Türkiye Gençlik Federasyonu Gölbaşı Şube Başkanı Onur Altay, Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Turgay Karabulak'ı makamında ziyaret etti. Altay, Karabulak'a Gölbaşı'nda görev yaptığı süre içerisinde gençlere verdiği önem nedeniyle teşekkür etti.

TÜGEF Gölbaşı Şube Başkanı Onur Altay, Karabulak'ın Gölbaşı'nda görev yaptığı süre içerisinde gençliğe ve gençliğin sorunları ile yakından ilgilendiğini ifade ederek “Gölbaşı'nda görev yaptığı kısa bir süre içinde sayın Turgay Karabulak, gençlere önem vermiş ve başarılı çalışmalara imza atarak, yeni emniyet binasının yapımında büyük emeği geçmiştir. Turgay Karabulak'a Gölbaşı'na yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.www.golbasitaraf.com

 

Gölbaşı Belediyesi yeni projelerini bir bir açıklamaya devam ediyor. İlkbaharda hayata geçecek projelerden biride Mevlana parkı projesi. Projelerini peş peş sıralayan Gölbaşı belediyesi Mevlana parkı  projesi ile Bahçelievler mahallesine dev sosyal alanı sağlamış olacak. (Osmanlı 1718-1730 yillari arasindaki bu dönem, sanatta lale motifinin islenmesi sebebiyle "Lale Devri" adıyla anılmaktadir. Bazı tarihçiler Lale Devri'ni, Osmanlının Duraklama Devri olarak anlatır.)

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.