Gölbaşı :
z     z
16 Aralık 2010, 17:20
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Anadolu Sofrası 4.Geleneksel Aşure Günü'nde Yöneticileri Biraraya getirdi

Anadolu Sofrası 4.Geleneksel Aşure Günü'nde Yöneticileri Biraraya getirdi

     Gölbaşı Anadolu Sofrası Geleneksel Aşure Günü'nü gerçekleştirdi.  4.’sü düzenlenen Aşure Günü’nde  lokantaya aşure yemeye gelen Gölbaşı'nı yönetenler katıldı.  Belediye yöneticilerinden  bürokratlar, siyasiler, sivil toplum örgüt temsilcileri ve vatandaşlar  aşure yiyerek,  Anadolu Lokantası İşletmecisi Gürsel Demirci'ye teşekkür etti.

 

EMNİYET YETKİLİLERİ DE AŞUREDEYDİ..      Aşure gününe, Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Necmi Bayrakçı, Turgay Karabulak, Gölbaşı Emniyet Müdürü Cihangir Kaya, Haymana İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Yoldaş katıldı. Emniyet yetkililerinin sosyal yönlerinin güçlü olması ve halkla ilişkilere verdikleri önem davetliler arasında tekrar gündeme geldi.   BELEDİYECİLER VE SİYASİLER BİRARADAYDI..    Anadolu Sofrası'ndaki Aşure'ye,  Kaymakam Raşit Zengin, Belediye Başkan Vekili Mehmet Atak, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük, AKP İlçe Başkanı Ramazan Şimşek, MHP İlçe Başkanı Selçuk Dağdelener, Belediye Meclis Üyeleri Fatih Duruay, Hayati Çal, Nizamettin Çakır, Hacı Kadir Yıldırım, İl Genel Meclis Üyesi Halil Yurtseven, Selim Kaymak, Mehmet Deveci, Esnaf Odası Başkanı Yaşar altun, eski esnaf Odası başkanı Hulusi Gürpınar, Sanayi Kooperatifi Başkanı Mehmet Aktay, Göl-Der Başkanı İsa Ömercan, Belediye Birim Müdürleri, eski Belediye Meclis Üyesi  Hürriyet Ergezer, Hüseyin Çakmak ve çok sayıda davetli katıldı. 

  

    Gölbaşı Anadolu Sofrası işletmecisi Gürsel Demirci, Aşure Gününün Türk geleneğinde önemli bir yere sahi olduğunu ifade ederek, “Geleneğimizde  önemli bir yeri olan Aşure dağıtımı  birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesi için yapılan etkinliktir. Bu etkinlik yüzyıllardan beri gelmektedir.  Önemli olan  insanlarımızın birliği, dayanışmanın artması,   sevgi, saygı ve tanıma  ortamlarının bu geleneklerimizle yaşatılmasıdır. Bizlerde böyle bir geleneğin yaşamasına vesile olduğumuz için mutlu oluyoruz. Tüm katılımcılara teşekkür ederim" dedi.

 

 

function adjustTextSize(nSize) { nSize = dSize + nSize; if (nSize>24) nSize=24; if (nSize

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.