Gölbaşı :
z     z
08 Aralık 2010, 01:32
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Göl-Der Yönetimi Toplandı..Yol Haritası Çiziyorlar...

Göl-Der Yönetimi Toplandı..Yol Haritası Çiziyorlar...

    GÖL-DER YÖNETİMİ YOL HARİTASI ÇİZİYOR...

      Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme ve Turizm Derneği yeni yönetimi ilk toplantısını Kebabistan Et Lokantası’nda vip salonu’nda yaptı.

    Dernek Yönetim Kurulu Toplantısına, Dernek Başkanı İsa Ömercan ile Yönetim Kurulu Üyeleri Meclis Üyesi Engin Çelik,  Av.Özgür Sağlam, Sedat Susamlı, Hami Aydoğdu, Bayram Türkmez, Ahmet Çavdar, Hulusi Gürpınar, Ahmet Yılmaz, Rıza Topuz, Bekir Çay, Erdoğan Çelebi, M.Turhan Tuncay, Cemal Kaman, Ayşe Metin, Gürsel Demirci,  Çiğdem Şirin ve Merve Şahin katıldı.

 

    Göl-Der Dernek Başkanı İsa Ömercan, Dernek Yönetim Kurulu üyelerinin hepsinin Gölbaşı’na karşı kendilerini sorumlu hissettiklerini ve gönüllü olarak birikim ve tecrübelerini aktaracaklarını belirtti. Ömercan, “Gölbaşı için güzel düşünen insanlar olarak hep birlikte dernek çatısı altında ilçenin her türlü sorununu gündeme getirip, ilgili ve yetkililere ulaştırarak çözümünü sağlayacağız. Yönetim Kurulu Üyelerimiz bu konu da duyarlıdır.  Halkımız her türlü sorun, beklenti, öneri gibi düşüncelerini aktarabilir. Biz dernek olarak halkımızın sesiyiz.”dedi.

 

    Dernek gündeminin tanışma ve görev bölümünün yapılması olduğu toplantı da özellikle Mogan Gölü konusu konuşuldu.

 

      Yapılan Görev Bölümünde,  Av. Özgür Sağlam ve Hami Aydoğdu Başkan Yardımcısı, Ahmet Yılmaz ve Erdoğan Çelebi Sekretarya, , Mehmet Aktay Muhasip olarak seçildi.

 

      Mogan Gölü’yle yakından ilgilenen aynı zamanda Biyalog olan Sedat Susamlı, göllerle ilgili çalışmalardan bahsederek, dernek yönetimini bilgilendirdi.  Göl çamurunun temizlenmesinin ertelenmesi gerektiğini belirten Sedat Susamlı, “mevcut durumun rehabilite edilebilir. Gölün öldüğü filan yok. Gölün şu anda en derin yeri 4.5 metredir. ”diyerek, kamışlarında kesilmemesi gerektiğini belirtti.

 

      Belediye Eski Meclis Üyesi Ahmet Çavdar ise, Mogan Gölü’nü çevresindeki ekili alanların kirlettiğini söyleyip durdular ancak en az kirleten bu ekili alanlar olmuştur. Göl çevresinde altyapı olmadığı zaman fosfat oluşmuştur. Yapılan tarımın göle faydası var iken sonradan gölü kirletiyor dediler.  Su sirkülasyonu olursa göl kendiliğinden temizlenir”dedi.

 

        Esnaflar Odası Eski Bakanı Hulusi Gürpınar, “ 10 yıldan beri ilk defa Mogan Gölü’nden Eymir Gölü’ne su aktı. “diyerek göl suyunun iyileştiğini belirtti.

 

      Av.Özgür Sağlam, “Mogan Gölü’nün her yönünün  sürekli gündemde tutulmasının İlçenin yararına olacağını belirterek, dernek olarak her türlü projeler üretelim.”dedi.

 

        Belediye Meclis Üyesi Engin Çelik, “Sadece bir göl konusu değil, ilçenin her sorunu ile ilgileneceğiz.” Dedi.

 

         Bekir Çay ise, TEK yolu üzerinde bulunan 4. parselin projesinin tamamlanıp, biran önce uygulamaya konulmasının ilçenin büyük yararına olacağını söyledi.

 

        Hami Aydoğdu yapmış olduğu konuşmada, “ Gölbaşı’nın tanıtımı açısından en büyük sermaye Turizm’dir. Turizm potansiyelini ortaya koymak lazım. Mesela, Turizm Haritası olabilir. Doğal Yürüyüş Alanları projelendirilebilir yani doğa yürüyüşleri olabilir. Gölün bilinhmeyen tarafları var. Göl de bir gezi teknesi olabilir.” Dedi

 

     Bayram Türkmez dernekte proje üretebilmek için önce altyapının oluşturulması gerektiğini belirterek, iyi bir sekretarya ve proje hazırlamasını bilen insanlara ihtiyaç olduğunu belirtti.

 

    Cemal Kaman, “Ögrencilere yönelik ortak projeler oluşturulsun. Milli Eğitimle koordineli çalışalım.”

 

     Erdoğan Çelebi’den , Atatürk’ün Ankara Gelişi için etkinlik yapılması önerisi geldi. Yönetim Kurulu Üyeleri ADD Gölbaşı Şubesi’nin bu etkinliği düzenlediğini belirterek, ADD Gölbaşı Şubesi’nin organize ettiği etkinliğe destek verecekleri belirtildi.

 

       Gelecek toplantı da Komisyon Başkanları seçimi ve projelendirilebilecek çalışma konularının tesbit edilmesini görüşülmek üzere kapatıldı. Dernek yönetim merkezinin taşınmasına da karar verildi.

          Dernek Başkanı İsa Ömercan, Dernek yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, "Gölbaşı'nda yeni bir yol haritası çiziyoruz. İlçemizin duyarlı insanlarıyla birlikte sorunları ve gelişmeye yönelik projeleri gündeme getireceğiz."dedi

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.