Gölbaşı :
z     z
07 Aralık 2010, 05:38
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Ediyorum, Ediyorum, Ediyorum.. Ettim! dedi Hamit Mermer İstifa Etti.

Ediyorum, Ediyorum, Ediyorum.. Ettim! dedi  Hamit Mermer  İstifa Etti.  İSTİFA EDİYORUM...EDİYORUM...EDİYORUM.... ETTİM...        8 ay öncede  gündeme gelen istifa etti! söylem ve haberleri üzerine istifa etmediği konusunda birçok açıklamalar yapılan MHP li Meclis Üyesi Hamit Mermer bu sefer istifa etti. CHP de siyasi hayatına başlayan Hamit Mermer'in bundan sonra ne yapacağı merak konusu olurken, bir süre bağımsız olarak meclis üyesi olarak görev yapacak.    Hamit Mermer'in neden istifa ettiği ise henüz açıklığa kavuşmadı. Bu konu da bir açıklama yapacağı tahmin ediliyor...           Birçok defa istifa söylemleri ile gündeme gelen Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi MHP’li Hamit Mermer, partisinden istifa etti.

 

    Daha önce MHP'sinden istifa edeceği söylenen ancak il ve ilçe başkanlarının ısrarları sonrasında istifadan vazgeçen Hamit Mermer, noter kanalı aracılığı ile resmen partisinden istifa etti.

 

İstifasını noter kanalıyla partisine ulaştıran Mermer, Belediye Meclis toplantısının ardından Belediye Başkanı Yakup Odabaşı ile bir görüşme yaptı.

 

Belediye meclis üyeliği görevini bağımsız olarak sürdüreceği tahmin edilen Mermer, istifa sebebi ve istifasının ardından izleyeceği siyasi çizgi ile ilgili olarak herhangi bir açıklama yapmadı. 

 

Basına istifası hakkında bir açıklama yapmayan Hamit Mermer'in istifa iddiaları ile ilgili neler söyleyeceği şimdilik merak konusu. 

   

Gölbaşı’nı 14 Belediye meclis üyesi ile temsil eden MHP’nin de meclis üyesi sayısı Mermer’in istifası ile birlikte 13’e düştü.

 

Partisinden istifa eden Hamit Mermer'in ilerleyen günlerde istifası ile iglili açıklama yapması

bekleniyor.     Hamit Mermer yaklaşık 8 ay önce de istifa edeceği gündeme gelmiş ancak istifa etmemişti. Bu konu daki haberi de aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz.. http://www.golbasigazetesi.com/haber_oku.asp?haber=2106    

İSTİFA İLE İLGİLİ İLK DEĞERLENDİRME MHP İLÇE BAŞKANI SELÇUK DAĞDELENER’DEN GELDİ

Hamit Mermer’ in istifasının ardından telefonla görüşünü aldığımız MHP İlçe Başkanı Selçuk Dağdelener; “Bazıları katılımlarıyla katkı sağladıkları gibi bazıları da gitmeleriyle katkı sağlarlar” diyerek konuyla ilgili ilk açıklamasını yaptı ve daha sonra geniş kapsamlı bir açıklama yapacağını belirtti.(gazetegolhan.com)

  EN SON BASIN AÇIKLAMASINDA CHP Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİYLE DE İMAR KONUSUNDA GİRDİĞİ BİR TARTIŞMA SONUCU DA YİNE İSTİFAYI GÜNDEME GETİRMİŞTİ...      NEYDİ BU TARTIŞMA ONU DA HATIRLAYALIM...   Tarih : 28 Ekim 2010       MHP ve CHP arasında 77 Ada 5 Parsel ile ilgili süren polemik devam ediyor. CHP ve MHP cephesinin yapmış olduğu karşılıklı basın açıklamalarının ardından Yusuf Aksakal’ın MHP’li Hamit Mermer’e ‘Hodri Meydan’ diyerek, sunduğu teklife Mermer’den cevap geldi.

Gazetemizi ziyaret eden MHP’li Hamit Mermer ise, sözünün arkasında olduğunu kaydederek, “Eğer mevcut hakları olan 6000 m2 lik artış dışında 6000-12.000 ya da 24.000 m2 gibi bir artış olursa, gereğini yerine getirir, istifa ederim.” dedi.

 

Mermer, CHP’li Yusuf Aksakal ve Ercan Şimşek’in gündemde kalmaya çalıştığını ifade ederek, daha fazla polemiğe girmek istemediğini vurguladı. Tartışmalara son noktayı koymak isteyen Mermer’in konu ile ilgili olarak yaptığı basın açıklaması ise şöyle:

 

Gölbaşı Kamuoyuna

Ekim ayında yapmış olduğumuz belediye meclis toplantısında imar komisyonu raporu olarak gelen ve görüşülen Taşpınar 77 Ada 5 Parsel plan değişikliği birilerince 24.000 metrekare hatta daha fazla olabilecek bir düzenlemenin önünü açacağı iddiası ile kamuoyuna taşınmıştı.

Biz de bu iddiaya basın toplantısı ile cevap vermiştik.

Bu basın toplantısında bu plan değişikliğinin 24.000 metrekarelik bir inşaat artışı sağlaması durumunda belediye meclis üyeliğinden istifa ederek siyasetten çekileceğimi beyan etmiştim.

Bu basın toplantısı sonrası yine bazı spekülasyonlar yapılması üzerine sayın basın mensupları aracılığı ile Gölbaşı kamuoyuna açıklamak istiyorum: “iddia edilen bu düzenlemenin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve meclisince kabul edilmesi sonrası 77 Ada 5 Parsel’de uygulamaya geçildiğinde yapmış olduğumuz basın toplantısında imar komisyonu başkanımız Sayın Nizamettin ÇAKIR’ın verdiği teknik bilgi dışında bir uygulama (İnşaat) yapılıp yapılmadığının basın mensupları tarafından incelenmesi sonrası iddia edildiği gibi 6.000 -12.000 - 24.000 metrekare ya da daha fazla bir inşaat artışı sağladığının tespitinde de basın toplantısında söylediklerimin gereğini yapacağımı beyan ederim.”

Saygılarımla

Hamit MERMER

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.