Gölbaşı :
z     z
06 Aralık 2010, 12:20
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Başkan Yardımcısı Murat Bölük'te Köpek Barınağı'ndan Şikayetçi Oldu..

Başkan Yardımcısı Murat Bölük'te  Köpek Barınağı'ndan Şikayetçi Oldu..

GÖLBAŞI KÖPEK BARINAĞI'NA AB DESTEĞİ...

Gölbaşı Belediyesi ve Meliha yılmaz vakfı işbirliği çerçevesinde protokol ile yürütülen hayvan rehabilitasyon merkezinin çalışmalarına AB'den destek geldi. Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük ilçe merkezinde bulunan içerisinde 3 bine yakın köpek bulunan Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nin rahatsızlık yarattığını belirterek, "Şehir dışına taşınması gerekiyor."dedi.

Gölbaşı Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nin daha iyi şartlarda yenilenmesi ve taşınması için yapılan çalışmalara destek AB'den geldi. AB  bölgesel ve sınır ötesi iş birliği Avrupa Komisyonu Türkiye delegasyon  üyeleri Teresa Reeves Başkanlığı'nda Gölbaşı Belediyesi'nde çalışmalar hakkında toplantı düzenlendi.

Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük'ün makamında gerçekleşen toplantıda hayvan barınağının sorunları gündeme alındı. Türkiye delegasyon   yöneticisi Teresa Reeves ve üyeleri , hayvan rehabilitasyon merkezinde koruma altına alınan hayvanların sağlık taraması,kısırlaştırılması, yiyeceklerin yeterince sağlaması konusundaki yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirilmek istediler.

Başkan Yardımcısı Murat Bölük ve Veteriner Müdürü Fuat Hakkı kaya, hayvan rehabilitasyon merkezinde yaşanan sorunları dile getirdiler.

  Bölük " hayvan barınağına meliha yılmaz vakfı ile iş birliği çerçevesinde Gölbaşı Belediyesi olarak 10 yıldır bakımını yapıyoruz.Hayvanları kısırlaştırılması ve yiyeceklerini sağlıyoruz. Fakat hayvan barınağı şehir merkezinde olduğu için çevreyi doğal olarak rahatsız ediyor.Koruma altındaki hayvanların yaşamlarını daha iyi şartlarda yapabilinmesi için ivedikli olarak hayvan barınağını yeni bir yerde daha modern bir ortam sağlanmalı.Bu bağlamda Büyükşehir belediyesi de bir çalışma içerisindedir. Umuyoruz yakın zamanda hayvan barınağı  yeni yerlerinde daha iyi şartlarda korunması sağlanır. Biz Gölbaşı belediyesi olarak bütün imkanlarımız ile hayvan barınağın ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz"dedi.

Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyon  Yöneticisi Teresa Reeves " Öncelikli olarak Gölbaşı Belediyesi'ne, Hayvan barınağına sahip çıkarak yıllarca bakımı yüklenmesinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizlerde gerek Büyükşehir Belediyesi ve Ankara valiliği nezdinde temaslara geçerek hayvan rehabilitasyon merkezinin daha iyi şartların oluşmasına katkı sağlayacağız.Bu konuda önmüzdeki aylarda daha geniş temaslarda bulunacağız"dedi

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.