Gölbaşı :
z     z
06 Aralık 2010, 11:27
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Cinayete Aşk Karıştı!..

Cinayete Aşk Karıştı!..İşadamı Metin Küçüktemel'in cinayet soruşturması sürerken, olaya “karısıyla katilin arasında aşk ilişkisi var” iddiası karıştı.

Hande Küçüktemel'in, şüpheliye cinayet saatinde, “Sen vicdanlı, Allah'tan korkan bir insansın, ne olur ona zarar verme, lütfen ara beni” diye cep mesajı attığı belirlendi.

PETROLCÜ işadamı Metin Küçüktemel (31), Gölbaşı'ndaki villasının önünde 10 Mayıs 2010'da -jandarma kayıtlarına göre- 18.00-18.30 saatleri arasında tabancayla vurularak öldürüldü. Cinayetle ilgili olay yerinde yaralı yakalanan İsmail Özbek (38) tutuklandı. Özbek, savcılık sorgusunda Küçüktemel'in karısı Hande Küçüktemel'in (30) kendisinin avukatı olduğunu, ailece görüştüklerini belirterek şunları anlattı:

'Karım, metresin mi?'

“Olay günü Hande Hanım'la bir dava için Mengen'e gidiyorduk. Yolda sürekli kocası aradı, tartışıyorlardı. 'Aramızda ilişki olduğunu düşünüyor, beni tehdit ediyor' dedi. Metin'le konuşup olayı öğrenmek için telefonumdan aradım. Sesi çok sinirliydi. Ankara'ya dönünce yine aradım. 'Gölbaşında'yım gel' dedi, gittim. Elinde silahla 'Benim karım senin metresin mi lan?' diye bağırıp, üst üste ateş etmeye başladı. Yaralandım, arabamda bulunan silahımı aldım ve rastgele ateş ettim. Daha sonra bayılmışım gözümü hastanede açtım.”

Kayıtlardaki ilişki

Savcı isteyince jandarma, Özbek'in otomobilinde buldukları cep telefonundaki mesajların dökümünü yaptı. Hande Küçüktemel, Özbek'e 10 Mayıs saat 18.23 ve 18.25'te ard arda, “Ne olur ona zarar verme” mesajı geçmiş. 4 Mayıs saat 22.05'te geçilen mesaj ise şöyle: “Bende düşünüyordum sevgilim bana İstanbul'da balık yidirip karşılıklı rakı içip unutulmaz bir gece yaşatsa diye düşünüp sabırsızlanıyordum ama...”

'Bunalımdaydım, yazdım'

Hande Küçüktemel, şüpheli-şikâyetçi sıfatıyla savcıya verdiği ifadede, “Eşim ile İsmail Özbek arasındaki tartışma, eşimin kıskançlığı yüzünden çıkmış olabilir. Özbek ile avukat-müvekkil ilişkisi dışında özel bir ilişkim olmadı. Eşimden boşanmak için dava açmıştım, ancak İsmail Özbek bizi barıştırdı, dava düştü” dedi. Hande Küçüktemel, aşk mesajlarına ilişkin soruya ise şu yanıtı verdi: “Evde tek başıma otururken, içinde bulunduğum psikolojik durumdan dolayı, aramızda özel ilişkiyi çağrıştıracak mesaj çekmiştim.” Soruşturmasını tamamlayan Gölbaşı Cumhuriyet Savcısı, Hande Küçüktemel hakkında delil yetersizliğinden takipsizlik kararı verdi.

Aileden suç duyurusu

Bu karar üzerine işadamının ailesi, savcılığa verdiği suç duyurusu dilekçesinde “Hande Küçüktemel plan yaparak, sevgilisine kocasını öldürttü. Oğlumuz, emeklilik ve bireysel hayat sigortası yaptırmıştı. Hande Küçüktemel iki ayrı bankadan yüklü miktarlarda kredi çekmiş bu paraların akıbeti sorulmamıştır” iddiasında bulundu.

Nurettin KURT / ANKARA Hürriyet Ankara

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.