Gölbaşı :
z     z
06 Aralık 2010, 11:17
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

40 Yıllık Tehlikeli Bina Bir Türlü Yıkılamıyor...Şimdi de..

40 Yıllık Tehlikeli Bina Bir Türlü Yıkılamıyor...Şimdi de..

40 YILLIK TEHLİKELİ BİNAYA KİMSE DOKUNAMIYOR..

 Gölbaşı Gazi Osman Paşa  Mahallesi'nde  bulunan Avni Cihangir İş Hanı  yıkılmaya terk edilmiş  durumda tinercilerin barınağı haline geldiği halde hiçbir tedbir alınmıyor.  Gölbaşı Belediyesi Encümeninin yıkım kararı almasına rağmen bir türlü yıkılamayan 40 yıllık işhanı tehlikenin yanı sıra çevre kirliliği de oluşturuyor.

3 yıl önce yanan işhanının birçok bölümü kullanılmaz durumda olup, bazı bölümlerinde  marangöz, mobilyacı ve kahvehane gibi 10’a yakın işletme faaliyet gösteriyor.  Kullanılmayan bölümlerini tinercilerin işgal ettiği işhanının 50 metre ilerisnide bir ilkögretim Okulu’nun bulunması da ayrı bir tehlike riski oluşturuyor.

         Gölbaşı Şehit Gaffar Okkan Caddesi ( Eski Fabrika Caddesi) üzerinde merkezde, Mogan gölüne sadece 3 dakikalık mesafede bulunan Avni Cihangir İş hanında  tehlikeye aldırış eden yok.

 Mogan’ı Eymir gölüne bağlayan su kanalın yanına 40 yıl önce yapılan İki kat ve 3 bölümden oluşan iş hanının yıkılması için  Gölbaşılılarda yıkılması için yetkilerden taleplerde bulunmuş ancak sonuç alınamadı.

Gölbaşı belediyesi yıkım için meclis kararı aldı. Ancak, mal sahipleri İdare Mahkemesi'ne başvururarak yürütmeyi durdurma kararı aldı. Gölbaşı Belediyesi ile mal sahipleri arasında mahkeme devam ediyor.

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.