Gölbaşı :
z     z
06 Aralık 2010, 09:57
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Ögrenciler, Savcıyı Buket Demirel'i Soru Yağmuruna Tuttu..

Ögrenciler, Savcıyı Buket Demirel'i Soru Yağmuruna Tuttu..

     ÖGRENCİLER SAVCIYI SORGULADI..

 

 

 Özel Arı Okulları İlköğretim 4 sınıf örgencileri Gölbaşı Cumhuriyet Savcısı Buket Demirel’i ziyaret ederek,  Cumhuriyet Savcılığı  konusunun işleyici, hukuk sistemi hakkında sorular sorup, bilgi aldılar.

 

 Sınıf Ögretmeni   Emel Uz eşliğinde 24 öğrenci ile birlikte  Cumhuriyet Savcısı Buket Demirel’i  ziyaret edere, Cumhuriyet Savcısının görevleri hakkında sorular sordu.

 

      Sınıf Ögretmeni Emel Uz, “Okulun AR-GE çalışmaları kapsamında her yıl isteyen velilerimize işyeri ziyareti yapılmaktadır. Örgencilerimizin o mesleği tanımaları ve yerinde görmeleri açısından çok yararlı oluyor. Ayrıca, yılda iki  defa  belirli mesleklerdeki  velilerimizi sınıflara davet ederek, çocuklarımızı meslekleri hakkında bilgilendiriyor. “dedi

 

    Gölbaşı Cumhuriyet Savcısı Buket Demirel, öğrencilerin ziyaretinden ve sorularından  büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

 

  Öğrenciler,   Savcılık Ne İş Yapar? Cezaler Neye Göre Verilir? Çapraz Sorgu Nasıldır?  Nasıl Savcı olunur? Savcının yardımcısı var mı? Savcılıkta İlk soruşturmanız neydi? Suçu Nasıl Tesbit Ediyorsunuz? gibi birçok sorular sorarak Savcı Buket Demirel’den açıklama aldılar.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.