Gölbaşı :
z     z
04 Aralık 2010, 23:36
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

ADD Şube Başkanı Kadir Gülhan Rozet Atatürkçülerine Seslendi...

ADD Şube Başkanı Kadir Gülhan Rozet Atatürkçülerine  Seslendi...

Atatürkçü Düşünce Derneği Gölbaşı Şube Başkanı Kadir Gülhan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen seminer öncesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kadir Gülhan ;”Atatürkçülerin benimle ilgili sorunları varsa istifa etmeye hazırım.”dedi.

            “Neden yoksunuz?”   

            Atatürkçü Düşünce Derneği Gölbaşı Şubesi olarak aydınlanma adına birçok seminer düzenlediklerini belirten Kadir Gülhan ;” Maalesef anlayamadığımız bir şekilde önümüze engeller çıkarılıyor. Bu engeller bürokratik değil aksine Atatürkçüyüm, milliyetçiyim ulusalcıyım diyen insanların bu seminerlere bilerek katılmamalarından kaynaklanıyor. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’na soruyorum ADD ile bir sorununuz mu var? ADD üyelerine soruyorum neden katılmıyorsunuz? Dernek yönetimi ile sorununuz mu var? Eski ADD yöneticilerine soruyorum, ya siz neden yoksunuz?  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı yöneticilerine de soruyorum aynı soruları, neden yoksunuz?” diyerek düzenlenen programlara katılımın az olmasına tepki gösterdi.

            “Gardrop Atatürkçülüğü yapıyorsunuz”

            Kendisini asıl üzen konunun Atatürkçüyüm deyip seçim dönemlerinde oy toplamak için Atatürk sevdalısı olan siyasiler olduğunu söyleyen Gülhan;” Atatürkçüyüm deyip gardrop Atatürkçülüğü yapıyorlar. Seçim dönemi yaklaştığında proje, program yokken aday olan kişinin benliği ile ortaya çıkıp oy istiyorlar. Bir anda Atatürkçü, devrimci, halkçı, milliyetçi oluyorlar. Seçim sonrasında arasanız da o Atatürkçüleri bulamıyorsunuz. Sivil toplum kuruluşlarını ciddiye almayan hiçbir parti ve aday seçilemez bundan sonra” ifadesinde bulundu.

            “İstifa etmeye hazırım”

            Gülhan her seminer öncesi birçok kişiye ulaşmasına rağmen katılımın az olmasına bir anlam veremediğini belirterek; ” Bir kongreden başkan adayı olarak gelmedim, başkanlığa arkadaşlarımın oyu ile seçildim. Eğer Bayburtlu Kadir Gülhan olarak, maddi güç ve bilgi birikimi anlamında derneğin aktif olmasına engelsem görevimi daha iyi çalışmalar yapacak olan kişiye devretmeye hazırım. Yarın istifa ederim. Yok, eğer amaç seminerlerde bulunmayarak çalışmalarımızı engellemekse kasıt ararım. Hesabını sorarım yeri geldiğinde ve soracağımda.” açıklamasında bulunarak yaşananlara sert tepki gösterdi.

            “Amacımız Gölbaşı ile profesör ve yazarlarımızı buluşturmaktı”

            “Amacımız televizyonlarda gördüğümüz, izlediğimiz profesörleri yazarları gölbaşı halkı ile buluşturup aydınlanmalarını sağlamaktı. Her zaman konuşuluyor, soruluyor “ADD olarak neler yapıyorsunuz?” diye. Bizler de siyasi düşüncesi ne olursa olsun aydın kişileri gölbaşımıza davet ederek Gölbaşı ile buluşturmak istedik. İnanan ve düşünsel sıkıntıları olan öğretmenlerimizin, esnafımızın, işçimizin, öğrencimizin gölbaşında her hangi bir aktivite yok onun için gölbaşı hala köy hala taşra sorgulamasını yıkmayı amaçladık. İstedik ki bu değerli insanlar Gölbaşımıza gelerek bizi yerimizde görsün sonra bir başka yerde konuştuğunda Gölbaşı halkını ve halkının ilgisini anlatsın.” Diyen Gülhan bazı çevrelerin çalışmalara engel olma çabasına anlam veremediğini belirtti.

            “Yapacak bir ödevimiz var”

            Atatürk’ün Ankara’ya gelişi ile ilgili seminer ve yemek programı düzenleyeceklerini belirten Gülhan ;” bu programla ilgili ayrıntılı bilgileri çok yakında vereceğim. Bu program yapacağımız yeni ödevimiz” ifadesinde bulundu.

            “Bize mermi sıkana dahi kin gütmedik”

ADD Gölbaşı Şube Başkanı Kadir Gülhan, Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı’na, Gölbaşılılar Birliği Derneği Başkanı Münür Ballı’ya, Karma Esnaflar Odası Yönetimi ve Başkanı Yaşar Altun’a, Bayburtlular Derneği Yönetimi Başkanı Yüksel Kaymak’a Artvinliler Derneği Yönetim Başkanı Ferit Demircioğlu’na, davet ettiğimiz konuklarımız Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Ünal’a, Niğde Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Özcan Yeniçeri’ye, Gazeteci-yazar Nuriye Atabey’e, Başken Üniversitesi Öğretim Üyesi Ünsal Yavuz’a, Danıştay Savcısı Ömer Faruk Eminağaoğlu’na, ODTÜ Tarik Ana Bilim Dalı Başkanı Öğretim Üyesi Seçil Karal Akgün’e, seminerlere izleyici olarak katılan konuklara, Gazete Gölhan, Gündem Gazetesi, Aktif Haber, Gölbaşı Ekspres Gazetesi ve Göl Haber sahiplerine ve muhabirlerine düzenledikleri programlar boyunca destekte bulundukları için minnettar olduğunu belirterek teşekkür etti.

Gülhan; “Bize mermi sıkana bile kin gütmedik.” diyerek ADD programlarına engel olmaya çalışan ve katılmayan çevreleri sert bir şekilde eleştirdi, seçim döneminin yaklaşması ile birlikte o çevrelerin ADD’nin kapısını çalacağını belirtti.

www.gazetegolhan.com

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.