Gölbaşı :
z     z
04 Aralık 2010, 12:18
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Neler Oluyor!..(Kısa-Kısa)

Gölbaşı'nda Neler Oluyor!..(Kısa-Kısa)      -Gölbaşı'nda siyaset yapanlar arasında partilerin Genel Merkez düzeyinde görev alan yok gibi. İlçemizde kökleri bulunan Demokrat Parti'den Prof. Dr. Hasan Ünal Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor. Sık sık Gölbaşı'na gelen        Diğer yandan Yıllarca DSP Gölbaşı İlçe Başkanlığı'nı yürüten Ayten Şahin'de DSP Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapıyor.  Başkanlar Kurulu Üyesi'de olan Ayten Şahin şimdi il il dolaşıp çeşitli söyleşiler yapıyor..             -Gölbaşı Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme de görevli olan Başkomser Mehmet Şenlik'in tayini Şereflikoçhisar İlçesine çıktı. Mehmet Şenlik bugünlerde ilçemizden ayrılacak..       -Gölbaşı  Belediyesi Emekli İmar Müdürü Bekir Çay' dediki: "1986 yılında Gölbaşı'nda Faaliyet Gösteren Sivil Toplum Örgütü olan Odalara müstakil imarlı belediye ye ait parseller çok cüzi fiyatla  tahsis edildi. Ancak, daha sonra gelen Belediye Başkanı Sayın Erdal Eren ve ekibi tarafından bu tahsis edilen parseller iptal edildi. Yoksa, bu sivil toplum örgütü temsilcilerinin müstakil yerleri olacaktı."diyerek yeni bir tartışma konusu ortaya attı..        -Gölbaşı eski Fabrika Caddesi üzerinde bulunan Avni Cihangir İşhanı'nın yıkımının ertelendiği ögrenildi. Belediye Encümeni tarafından yıkılma tehlikesi  oluşturduğu gerekçesiyle yıkım kararı alınan 40 yıllık binanın yıkımı yine ertelendi. Bina hissedarlarının mahkemeden Yürütmeyi Durdurma Kararı aldığı öne sürüldü.

Gölbaşı Karşıyaka Mahallesi ve G.O.P mahallesi hudutlarında bulunan Avni Cihangir İş Hanı namı diyar Kırmızı Bina adeta kaderine terk edilmiş.Pislik yuvasında dönmüş.Tinercilerin barınağı haline gelmiş. Sık sık yanan iş hanında birkaç esnaf ayakta durmaya çalışıyor. Belediye almış olduğu encümen kararını 30 Kasım 2010 tarihinde uygulayacaktı. Tehlike oluşturduğu için yıkım kararı alındığını belirten bir afişi binanın dış cephesinden kaldıran  Belediye şu ifadalere yer vermişti. "Bu bina yıkılacak derecede tehlike oluşturduğundan Belediye Encümeni kararı gereğince 30 Kasım 2010 tarihinde yıkılacaktır." denilmişti.

        --3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolaysısıyla Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı Özel  Sevgi Çiçeği Dünyası  Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine ziyarette bulunarak engelli çocuklara bir araya geldi. Rehabilitasyon merkezinin çalışmalarını da inceleyen başkan Odabaşı çocuklarla tek tek  sohbet etti.

 Engelli öğrencilerden Ahmet Şükrü Er arkadaşlarıyla birlikte yaptığı makarnadan Türk bayrağını Başkan Odabaşı’na hediye etti. Odabaşı’da öğrenci Şükrü Er’e çeşitli hediyeler verdi. Başkan Odabaşı okuldaki tüm sınıfları gezerek öğrencilere hediyeler dağıttı ve engelli öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.